Chidaneh.com placeholder image

طراحی بلندترین ساختمان برای اتحادیه اروپا

به قلم: ساناز بهبودی*

برج وارسو با 310 متر بلندی دارای دفاتر، رستوران‌ها، امکانات خرده‌فروشی، حیاط عمومی و روف گاردن است. این برج مستطیلی شکل از سه قسمت تشکیل شده که با رسیدن به بلندترین نقطه خود در ارتفاع 230 متری یکی می‌شوند و در بالای این سازه گلدسته 80 متری به چشم می‌خورد.

نوژا دیزاین
برج بلند وارسو

این آسمانخراش 53 طبقه، 70 هزار مترمربع فضای اداری برای استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته است. فضای کف این سازه 140 هزار مترمربع است که بخش اعظم آن به فضای اداری اختصاص یافته است.

کاغذدیواری آیدی

در قسمت همکف، لابی دارای سقف‌های 14متری است با یک میدان عمومی که ساختمان را به همسایگانش متصل و بازدیدکنندگان را به مراکز خرید و رستوران‌ها هدایت می‌کند.

معماران فاستر و شرکا معتقدند که برج ورسو یک افزودنی بی‌زمان به خط افق و مقصدی پرجنب و جوش در قلب ورشو است که علاوه بر فضاهای اداری منعطف، یک فضای عمومی پویا به شهر اضافه کرده است.

معماری داخلی برج وارسو

 این سازه در منطقه‌ای صنعتی و تجاری و در کنار ایستگاه راه‌آهن مرکزی ورشو ساخته شده است و ارتباطات حمل و نقلی را تا حد زیادی ارتقاء می‌بخشد. لابی برج با یک اثر هنری سرامیکی به ارتفاع 10متر که توسط هنرمند محلی طراحی شده به طرز شگفت‌انگیزی فضا را تغییر داده است.

معماری و منظره برج وارسو

فضایی با عنوان «اتاق شهری» در مرکز میدان به عنوان یک فضای انتقالی بین فضاهای عمومی و خصوصی عمل ‌می‌کند. درختان بین نیمکت‌هایی قرار گرفتند که مکان‌های استراحت و دید از مناظر را فراهم می‌کند.

طراحی داخلی برج بلند وارسو

ساختمان‌های عمومی تا سطوح بالایی برج ادامه دارند و رستوران‌ها در طبقات 46تا 48 قرار دارند. همچنین یک تراس با فضای سبز در برج طراحی شده و به مرتفع‌ترین باغ‌شهر تبدیل شده است.

منبع: رسانه اخبار معماری

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه