Chidaneh.com placeholder image

طراحی نمای ساختمان خود را به پیمان بسپارید

به قلم: علیرضا باقرپور

نما بخشی است ظاهر بیرونی ساختمان است که برای ساختمان های اداری، تجاری و ساختمان مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد و منجر به داشتن چشم اندازه زیبا برای ساختمان می شود. در واقع دکوراسیون داخلی و نمای خارجی یک ساختمان مکمل هم هستند و هر دو باید به خوبی اجرا شوند، اگر طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار عالی باشد اما ساختمان نمای زیبایی نداشته باشد، آن ساختمان خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد، به همین دلیل باید هم به نمای خارجی و هم به دکوراسیون داخلی به یک اندازه توجه داشته باشید.

نوژا دیزاین

برای نمای خارجی ساختمانی می توانید از متریال های متفاوتی اعم از کرتین وال، پانچ متال و غیره استفاده کنید، اما در ابتدا باید سبک دکوراسیون ساختمان را تعیین کنید و سپس در ارتباط با متریالی که می خواهید استفاده شود به بحث و گفتگو با یک تیم حرفه ای که قدرت اجرای بالایی دارند، بپردازید.

سرویس خواب بالسا

نمای بیرونی بخشی مجزا از ساختمان می باشد ولی به ساختمان، زیبایی و هویت می بخشد و برای عملکرد انرژی بخش درونی ساختمان نیز تاثیر مثبت دارد. اگر به درستی از تجهیزات و مصالح با کیفیت برای نمای خارجی ساختمان استفاده شود از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می شود. نمای ساختمان علاوه بر زیبا سازی جلوه ی شهر از لحاظ اثربخشی بر محیط زیست هم نقش مفیدی دارد.

نکات مهم برای طراحی دکوراسیون

زمانی که معمار، طراحی نمای ساختمان را انجام می دهد باید به نکته های مهمی توجه داشته باشد تا نمای بیرونی ساختمان به زیباترین شکل ممکن طراحی شود. در ابتدا باید به طرح و مدل درب ورودی توجه داشته باشد، سپس باید مصالح ساختمانی با کیفیتی و مناسبی را انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی ساختمان ، استحکام و ایمنی ساختمان هم تضمین شود.

نکته بعدی که بسیار مهم است و زیبایی نمای ساختمان را دوبرابر میکند، استفاده از مصالح ترکیبی و استفاده از پنجره های ترمال بریک و پنجره هایی با طراحی زیبایی برای بخش های مختلفی نمای بیرونی ساختمان می باشد. برای نمای ساختمان می توانید از کرتین وال، نماهای آجری، نمای سنگی و غیره استفاده کنید. اما زمانی که قصد تعبیه پنجره در نمای ساختمانی را داشتید، در نظر داشته باشید که یک پنجره با کیفیت، علاوه بر زیبایی به جلوگیری از اتلاف انرژی هم کمک می کند.

طراحی نمای ساختمان دارای اصول و نکات بسیاری می باشد اما مهم ترین نکات آن شامل سبک، کاربری و مصالح است. ایجاد تناسب بین سبک طراحی نمای بیرونی ساختمان با کاربری ساختمان و استفاده از باکیفیت ترین مصالح و اعمال جدیدترین متریال در طراحی نمای ساختمان در عین رعایت اصول و استانداردهای طراحی، کار دشواری است که تنها از عهده یک تیم بسیار حرفه ای برمی آید. به همین دلیل در انتخاب تیم طراحی و دکوراسیون دقت بالایی داشته باشید.

اهمیت استفاده از تجهیزات باکیفیت

اهمیت و استحکام ساختمان دو تا از مهم ترین عوامل حائز اهمیت هستند که هر دو نیاز به تجربه دارند. طراحی که طرح نمای بیرونی ساختمان را برنامه ریزی می کند باید بر اساس ارتفاع و قدرت تحمل ساختمان از مصالح و تجهیزات با کیفیتی استفاده کند تا ایمن بودن و استحکام بالای ساختمان را به کارفرما تضمین دهد.

مصالح و تجهیزات ساختمانی دارای تنوع بسیار بالایی هستند و همین امر منجر به سردرگمی برخی از کارفرمایان می شود. در چنین مواقعی طراح و مجری پروژه با آگاه کردن کارفرما از مسائلی که مرتبط با نمای ساختمان می باشد مانند آنودایزینگ، کرتین وال، ترمال بریک، پنجره دو جداره، نمای آلومینیومی و غیره ، به انتخاب راحت تر کارفرما کمک کرده و استحکام و دوام ساختمان را  تضمین می کند.
یک برنامه ریزی دقیق و استراتژی مناسب برای طراحی نمای ساختمان، مشخص می کند که از چه مصالحی باید برای کدام قسمت استفاده شود تا سهولت و استفاده بهتر ساکنان با حفظ زیبایی و شیک بودن ساختمان تضمین شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه