Chidaneh.com placeholder image

طراحی منحصر به فرد اولین استراحتگاه لوکس سافاری جهان

به قلم: علیرضا باقرپور

شرکت معماری MASK اولین استراحتگاه لوکس سافاری جهان را برای احداث در آفریقا طراحی کرده اند که آب خود را به طور مستقل با استفاده از فناوری هوا به آب تولید می کند.

نوژا دیزاین

بر اساس بیانیه ای که این شرکت منتشر کرده است، این فناوری جدید توسط یک دستگاه خورشیدی شفاف که با پوشش های شیشه ای احاطه شده است، تامین می شود.

جکوزی ایران

راه حل های نوآورانه، پایدار و زیست محیطی

هدف این پروژه نه تنها ایجاد یک اقامتگاه مجلل منحصر به فرد، بلکه جستجوی راه حل های نوآورانه، پایدار و زیست محیطی برای مشکلاتی است که در منطقه وجود دارد.

با این پروژه، هدف ما این است که به جای یک تجربه لوکس، اساسی ترین نیاز به آب را در دسترس قرار دهیم و از گرسنگی، تشنگی و بیماری ها و مرگ و میر ناشی از عدم وجود آن جلوگیری کنیم.

کلبه‌های سافاری جدید که به نام اقامتگاه‌های سافاری BAOBAB نامیده می‌شوند، در یک جامعه خودکفا واقع شده‌اند که در آن زمینی برای رشد میوه‌ها و سبزیجات، فضایی برای تامین آب برای کشاورزی و حیوانات و امکاناتی برای تهیه و فروش مواد غذایی مانند پنیر، نان، گوشت و شیر وجود دارد.

ما می‌خواهیم بتوانیم جامعه‌ای بسازیم که بتواند جوامع اطراف را که در گرسنگی و فقر به سر می‌برند، تامین و تغذیه کند. معماران می‌گویند که ما می‌توانیم به مردم محلی کار بدهیم.

این پروژه مقرون به صرفه، مقیاس پذیر و سازگار خواهد بود و از منابع پایدار استفاده خواهد کرد. این شامل کلبه هایی است که 11 فوت (3.5 متر) از زمین بلند شده اند تا یک منطقه زندگی امن ایجاد کنند.

معماران توضیح دادند: هدف ما این است که تجربه احساس در ارتفاع و بالاتر از طبیعت را تکرار کنیم.

به جای داشتن استخر در طبقه همکف، استراحتگاه دارای یک استخر در طبقه بالا است تا منظره ای پانوراما از منطقه سافاری ارائه دهد. در همین حال، یک بالکن پایین تر به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا با حیات وحشی که شهرک ها را احاطه کرده اند تعامل داشته باشند.

هر خانه یک پمپ برای جمع آوری و تخلیه آب از استخر دارد. ساختار بیرونی با مصالح چوبی محلی ایجاد شده است و معماران برای ایجاد حریم خصوصی در صورت نیاز و همچنین اجازه خنک شدن از سایه، پرده‌های تاشو داخلی را تعبیه کرده‌اند.

اقامتگاه‌ها برای زوج‌ها، خانواده‌های کوچک یا گروه‌های بزرگ مناسب هستند. این استراحتگاه همچنین دارای قسمت‌هایی است که انبار چمدان و لباس، یک بار کوچک سفارشی برای نگهداری تنقلات و نوشیدنی‌ها، و حمام داخلی با توالت و دوش است.

در همین حال، هر کلبه شامل یک اتاق نشیمن چند منظوره، یک منطقه کاری و اتاق خواب، یک استخر 98 فوت مربعی (30 متر مربع) و یک منطقه عرشه غوطه وری با دوش در فضای باز است.

ایده ایجاد این اقامتگاه های لوکس سافاری بوم گردی این است که بتوانیم افراد بیشتری را برای علاقه مندی به حیات وحش و تجربه زندگی در مناطق خلوت ترغیب کنیم. این به عنوان یک تجربه لوکس در نظر گرفته می شود، اما همچنین می تواند درک مردم از طبیعت و حیات وحش را آموزش و ارتقا دهد.

منبع: تکناک

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه