visibility 16961 today 1399/4/18

6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

انتخاب مبلمان منزل یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین کارها در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به حساب می آید. به همین دلیل هم هست که به نوعی می توان مبلمان را قلب چیدمان هر منزلی دانست و از آن به عنوان عضو اصلی دکوراسیون نشیمن یاد کرد. طبیعی است که انتخاب مبلمان به همین سادگی ها صورت نمی گیرد و نیازمند رعایت و توجه به نکات بسیاری خواهد بود. قطعا در این میان عوامل بسیاری وجود دارند که به نوبه خود می توانند در انتخاب شما تاثیرگذار باشند. در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا در رابطه با انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون منزل بیشتر بگوییم.

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

انتخاب مبلمان متناسب با متراژ خانه

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زمان خرید و انتخاب مبلمان در نظر داشته باشید تطبیق نوع و ابعاد مبلمان با متراژ خانه است. متاسفانه یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که با وجود متراژ پایین خانه به سراغ مبلمانی شاهانه با ابعاد خیلی بزرگ می روند. در چنین شرایطی است که دسته های بلند و بزرگ، پایه های قطور و هم چنین پشتی های بلند و بزرگ مبل باعث کوچک تر دیده شدن خانه و همین طور محدود کردن مسیرهای رفت و آمد خواهند شد.

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

به همین دلیل هم هست که اولین توصیه کارشناسان مبلمان خانه مانلی در زمان خرید و انتخاب مبلمان توجه به ابعاد خانه و تطبیق آن با مدل و سایز مبلمان است. برای مثال برای انتخاب مبلمان دکوراسیون منزل کوچک باید به سراغ مدل هایی بروید که جمع و جور تر هستند. این یعنی دسته های ظریف و نسبتا کوتاه، پشتی های کوتاه، پهنای کم مبل و... باید از ویژگی های اصلی مبلمان مورد نظر شما باشند. معمولا مبلمان مدرن و راحتی در چنین شرایطی از بهترین انتخاب ها به شمار می آیند. با این حال اگر از طرفداران سبک کلاسیک هستید می توانید به سراغ مدل های ساده و ظریف مبل کلاسیک و یا حتی مبلمان نئو کلاسیک نیز بروید و مدل هایی متناسب با ابعاد نشیمن خود را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: دکوراسیون منزل، نکات طلایی در انتخاب و چیدمان مبلمان

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

انتخاب کاربری مبلمان

به طور کلی شما باید در زمان خرید مبلمان خود به طور قطع بدانید که تصمیم دارید از این مبلمان در چه فضایی استفاده کنید. طبیعی است که شرایط انتخاب مبلمان راحتی نشیمن با مبلمان لوکس و رسمی دکوراسیون پذیرایی بسیار متفاوت خواهد بود. معمولا مبلمان راحتی به لحاظ استفاده بالا و رفت و آمد بسیار در نشیمن، سادگی خود را حفظ کرده و از متریال باکیفیت تری ساخته می شوند تا دوام و مقاومت طولانی تری داشته باشند.

 این در صورتی است که مبلمان پذیرایی غالبا لوکس تر و رسمی تر هستند و می توان برای آنها از متریال های حساس و لطیفی مثل ابریشم نیز استفاده کرد، چرا که رفت و آمد در دکوراسیون پذیرایی کمتر از دکوراسیون نشیمن بوده و درصد احتمال آسیب و کهنگی این نوع از مبلمان نسبت به مبلمان راحتی به مراتب کمتر خواهد بود.

مطلب مرتبط: مبلمان راحتی جدید، یکی از این 9 مدل حتما انتخاب شماست!

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

انتخاب رنگ مناسب مبلمان

طبیعتا بخش مهم دیگری که در انتخاب مبلمان منزل شما موثر خواهد بود رنگ مبلمان است. نکته ای که در این رابطه باید ذکر کرد این است که رنگ مبلمان نیز تا حدود بسیار زیادی به شرایط خانه شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر شما خانه ای کوچک و یا با نورگیری کم دارید بهتر است به سراغ مبلمانی با رنگ های روشن بروید و تا حد امکان از انتخاب رنگ های تیره اجتناب کنید، چرا که انتخاب مبلمان تیره در دکوراسیون منزل کوچک می تواند فضاها را تنگ تر و البته تاریک تر نشان دهد. این در حالی است که مبلمان روشن در چنین فضاهایی باعث روشن تر شدن و البته بزرگ تر دیده شدن محیط خواهند شد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که سلیقه و علایق شما نقش تعیین کننده ای را در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خواهند داشت. به همین دلیل هم می توانید گاهی این قوانین را با سلایق خود تطبیق دهید. برای مثال اگر از طرفداران خانه هایی دنج و تاریک هستید می توانید با وجود متراژ پایین خانه از مبلمان تیره رنگ هم استفاده کنید.

blog post

میز غذاخوری هشت نفره

انتخاب رنگ مبلمان می تواند تحت تاثیر عوامل دیگری نیز قرار بگیرد. برای مثال اگر شما در خانه خود فرزند کوچک و یا حیوان خانگی دارید می توانید به سراغ مبلمانی با رنگ تیره بروید، چرا که احتمال لکه گیری این نوع از مبلمان کمتر بوده و یا حداقل لکه های موجود در مبلمان کمتر به چشمتان خواهند آمد. در نتیجه باید بگوییم که انتخاب رنگ مبلمان نیز کاملا به شرایط موجود در خانه و همین طور سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

نکته دیگری که در رابطه با رنگ مبلمان می توان گفت برقراری تناسب و هارمونی مبلمان با سایر رنگ های موجود در خانه است. شما باید به سراغ رنگی بروید که با سایر وسایل و عناصر موجود در دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشند، عناصری مانند فرش، پرده، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری، وسایل دکوراتیو بزرگ و... مواردی هستند که باید از نظر رنگی با مبلمان شما هارمونی و تناسب داشته باشند.

مطلب مرتبط: رنگ مبلمان منزل، انتخاب به سادگی آب خوردن!

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

انتخاب پارچه مناسب مبلمان

بخش مهم دیگری که باید در خرید مبلمان خود در نظر داشته باشید توجه به جنس روکش و پارچه مبلمان شماست. این موضوع نیز کاملا به سبک زندگی شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر در خانه شما رفت و آمد زیادی وجود دارد و یا حتی فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارید بهتر است که به سراغ مبلمانی با پارچه هایی بروید که علاوه بر آنکه لکه گیری کمی دارند، مو و پرز کمی را نیز به خود می گیرند. علاوه بر این سهولت در تمیز شدن روکش مبلمان نیز در چنین شرایطی اهمیت پیدا می کند.

برای مثال انتخاب مبلمانی با روکش چرم به لحاظ سهولت در تمیزی می تواند انتخاب خوبی باشد، اما نکته ای که وجود دارد این است که این نوع از مبلمان برای خانه هایی با حیوان خانگی اصلا توصیه نمی شوند چرا که یک دندان و یا چنگ حیوانات می تواند موجب ایجاد خراش، پارگی و تغییر شکل این نوع از مبلمان شود.

مطلب مرتبط: مبلمان کلاسیک، چوب پسندها انتخابش می کنند!

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

انتخاب سبک مبلمان

طبیعی است که مبلمان منزل شما به عنوان موثرترین عضو در انتخاب و تعیین سبک دکوراسیون منزل شناخته می شود. به همین دلیل هم هست که شما می توانید با دقت در انتخاب و خرید مبلمان خود، سبک دکوراسیون منزلتان را نیز مشخص کنید. برای مثال اینکه شما با انتخاب مبلمان کلاسیک و قرارگیری آن در کنار فرش هایی مدرن بخواهید فضای خانه خود را زیباتر کنید اشتباه محض خواهد بود، چرا که در این شرایط نه تنها زیبایی و تناسبی را در خانه تان شکل نمی دهید، بلکه باید اعتراف کنیم که هزینه ای را که صرف خرید این وسایل می کنید نیز هدر خواهید داد.

blog post

مبلمان راحتی چستر در تهران

در اینجا باید به این نکته  اشاره کنیم که تلفیق سبک های دکوراسیونی در برخی از شرایط و به صورت کاملا هدفمند می تواند به شکلگیری سبک بسیار زیبا و شکیل تلفیقی کمک کند، اما همان طور که گفته شد انتخاب وسایل در این نوع از سبک کاملا هدفمند بوده و باید با دقت بسیاری صورت پذیرد. در چنین شرایطی شما می توانید مبلمان مدرن ساده خود را با رعایت تناسب و هارمونی رنگی با فرش سنتی و یا گلیم خود همراه کنید و با این کار به سبک تلفیقی دست یابید. البته این موضوع هم به همین راحتی ها صورت نمی گیرد و مستلزم آن است که سایر وسایل از جمله میز جلو مبلی، پرده، اکسسوری ها و... نیز در تناسب کامل با این سبک باشند.

مطلب مرتبط: خرید مبل، 4 توصیه برای انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون

blog post

میز عسلی سنگی سه تکه

دقت در انتخاب بدنه و پایه مبلمان

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زمان خرید و انتخاب مبلمان خود در نظر بگیرید توجه به متریال استفاده شده در بدنه و پایه مبلمان است. اگر مبلمان مورد نظر شما بدنه و پایه های چوبی داشته باشد شما باید برای سایر وسایلی همچون میز جلومبلی، میز عسلی، میز تلویزیون و یا حتی میز غذاخوری خود نیز به دنبال همین متریال باشید. در این میان بهتر است که رنگ چوب مورد نظر شما نیز در این وسایل یکسان بوده و یا از هارمونی مناسبی برخوردار باشد.

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

این مسئله در رابطه با مبلمان با پایه فلزی نیز به نوبه خود اهمیت خواهد داشت. برای مثال مبلمانی با پایه و بدنه فلزی به سختی می تواند با میز جلومبلی چوبی و یا سایر متریال ها هماهنگ و همراه شود. این موضوع می تواند یکدستی و نظم خانه را از بین برده و به تناسب میان وسایل ضربه وارد کند.

البته ناگفته نماند که وجود سبکی به نام سبک صنعتی در دکوراسیون منزل می تواند در چنین شرایطی به کمک شما بیاید. در این سبک معمولا می توان عناصر و متریال های متفاوتی مثل سنگ، چوب، فلز و... را با هم همراه و همسو کرد، اما این مسئله نیز نیازمند دقت و هدفمندی بوده و بدون برنامه ریزی از پیش تعیین شده شکل نخواهد گرفت.

مطلب مرتبط:انواع مبلمان استیل شیک، مناسب برای لوکس پسندها!

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

 انتخاب مبلمان در خانه مانلی

خانه مانلی به عنوان یکی از برندهای معتبر و حرفه ای در طراحی و عرضه انواع مبلمان و وسایل دکوراسیونی از بهترین متریال های چوب و پارچه در محصولات خود استفاده کرده و تمامی طرح ها را تحت نظارت زبردست ترین منبت کاران و نجاران به انجام می رساند. به همین دلیل هم هست که مبلمان و سایر محصولات موجود در شوروم این برند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و رضایت مشتریان را به دنبال دارند.

blog post

مبلمان راحتی چستر در تهران

باید اشاره کرد که خانه مانلی صرفا با هدف ساخت و فروش مبلمان و سایر وسایل دکوراسیونی فعالیت نمی کند، بلکه به مشتریان ایده های دکوراسیونی ارائه داده و آنها را در طراحی دکوراسیون منزل خود نیز همراهی می کند. این یعنی مشتریان خانه مانلی با مراجعه به این شوروم علاوه بر خرید مبلمان با نحوه انتخاب میز، اکسسوری، فرش و... نیز آشنا می شوند و به همین دلیل هم در نهایت مجموعه کاملی از وسایل را برای طراحی دکوراسیون منزل خود تهیه می کنند.

جالب است بدانید که در تجربه کاری این شوروم حتی مواردی نیز وجود داشته که تصاویری سه بعدی از منازل مشتریان تهیه شده و ایده های های دکوراسیونی متخصصان خانه مانلی بر روی آنها پیاده گشته است. به همین دلیل هم مشتری در نهایت توانسته با تطبیق مدل های موجود و همین طور ایده های ارائه شده در تصاویر سه بعدی به بهترین انتخاب ممکن دست یابد. 

شما می توانید این مطالب را نیز مطالعه کنید:

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انتخاب مبلمان منزل، 3 مدل پرطرفدار!

انتخاب مبلمان منزل، 3 مدل پرطرفدار!

مبلمان با طراحی هنرمندانه و بدون قطع کردن درختان

مبلمان با طراحی هنرمندانه و بدون قطع کردن درختان

مبل کلاسیک ظریف، مناسب پذیرایی کوچک

مبل کلاسیک ظریف، مناسب پذیرایی کوچک

کسب و کارها پیشنهادی
مهراز همسنگ و کمانه راگا certificate
مهراز همسنگ و کمانه راگا

مهراز همسنگ و کمانه راگا

استودیو معماری نیارش certificate
استودیو معماری نیارش

استودیو معماری نیارش

مبلمان پارسه certificate
مبلمان پارسه

مبلمان پارسه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent