تبلیغات
F فارست E رومانته چوب و هنر E
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

30 مهر 1394

ست کردن رنگ چوب در دکوراسیون داخلی

ترفندهای دکوراسیون: چند روز پیش در مطلب 6 قانون ست کردن رنگ ها درطراحی دکوراسیون داخلی به شما قانون های کلی برای ست کردن و ترکیب کردن رنگ ها ارائه دادیم، ولی هنوز هم در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با سوال هایی از قبیل ست کردن انواع رنگ های چوب با دیگر رنگ های موجود در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مواجه می شویم پس تصمیم گرفتیم تا کمی تخصصی تر به این نکته بپردازیم و به شما بگوییم هر کدام از طیف های رنگ چوب را با چه رنگ های دیگری می توانید ترکیب کنید.

چوب های ونگه در طراحی دکوراسیون داخلی

چوب هایی با رنگ گردویی روشن برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه

این چوب ها به نسبت بقیه دارای رنگ روشن تری هستند و باعث می شوند تا دکوراسیون داخلی روشن تری را تجربه کنید، ولی باید توجه کنید چوب ها به طور کلی دارای بافت سنگین هستند که همین قضیه باعث می شود تا شما نتوانید از هر نوع پارچه یا رنگی که دلتان می خواهد استفاده کنید، برای چوب های گردویی که خودشان دارای رنگ های به نسبت روشن هستند، می توانید از رنگ هایی مثل سفید برای اجزای بزرگ تر و رنگ های مانند رنگ قرمز، رنگ نارنجی و یا کرم برای اجزای کوچک تر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی چیدانه: انرژی هایی که رنگ ها به دکوراسیون داخلی می بخشند!

استفاده از چوب های ونگه به عنوان کفپوش فضا

همان طور که در عکس بالا می بینید این رنگ ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شده اند و باعث شده اند تا فضای داخلی خانه دکوراسیونی جذاب و تاثیر گذار داشته باشند. یادتان باشد وقتی از چوب های گردویی روشن در سطح بزرگ مانند کف فضاهای داخلی استفاده می کنید، فضایی به بزرگی همان کف ها که معمولا سقف ها هستند باید رنگ روشنی مانند سفید داشته باشند تا فضا به یک تعادل خوب برسد.

مطلب پیشنهادی چیدانه : خود نمایی چوب در دکوراسیون داخلی برای دوستداران طبیعت!

استفاده از چوب های ماهگونی در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از چوب هایی به رنگ ماهگونی در طراحی دکوراسیون داخلی

این چوب ها معمولا رنگی شبیه رنگ قرمز تیره دارند و وقتی شما انتخاب می کنید تا از چنین چوبی برای دکوراسیون داخلی منزل تان استفاده کنید باید این نکته را مد نظر قرار دهید که چوب خود جاذب نور است و باعث می شود تا فضای داخلی خانه کم نور تر به نظر بیاید و وقتی چوب رنگی تیره مانند ماهگونی هم داشته این قابلیت دو برابر می شود پی حتما باید از رنگ های خیلی روشن در خانه استفاده کنید، همچنین باید به این نکته توجه کنیدکه مواد و مصالحی که در کنار چوب ها استفاده می شوند باید دارای بافت ای سبک تری به نسبت چوب باشند تا فضا دلگیر و بسته به نظر نیاید.

مطلب پیشنهادی چیدانه: ترمووود، مقاوم ترین چوب برای محوطه و نمای ساختمان!

کفپوش فضاهای داخلی از چوب ماهگونی

بهترین رنگی که در کنار چوب با رنگ ماهگونی می تواند قرار بگیرد، رنگ قدرتمند سفید است، البته باید در هنگام انتخاب رنگ چوب به این نکته توجه کرد که برای فضاهای کوچک باید چوب هایی با طیف رنگی روشن تر و برای فضای بزرگ تر از چوب هایی با طیف رنگی کمی تیره تر استفاده کرد. اگر به عکس بالا نگاه کنید می بینید که وجود رنگ سفید در سقف و دیوار های توانسته تا تاریکی فضا را از بین ببرد و آن را دلباز تر جلوه دهد.

مطلب پیشنهادی چیدانه: کفپوش‌های لمینیتی ؛ چوب با قیمتی ارزان‌تر

دکوراسیون داخلی فضاهای بزرگ با چوب

اگر فضا بزرگ باشد شما می توانید از وجود چوب های مختلف با رنگ های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهره ببرید. مثلا برای کف از چوب های بلوطی روشن، یا چوب های ونگه استفاده کنید، کابینت ها را ماهگونی و صفحه روی میز کانتر را تیره کنید تا دکوراسیون داخلی ای به جذابیت آن چه که در عکس بالا می بینید تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی چیدانه: کلکسیون چوب را از دل طبیعت به اتاق خواب خود بیاورید!

چوب گردویی تیره در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

چوب هایی با رنگ گردویی تیره در طراحی دکوراسیون داخلی

این نوع چوب ها از زیبا ترین انواع چوب هستند که می توان از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد، این چوب ها دارای رگه های تیره و روشن در سطوح خود هستند که باعث می شود زیبا تر و جذاب تر به نظر برسند. این چوب ها دارای سه طیف روشن، تیره و میانه هستند که می توان به نسبت طراحی دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی چیدانه: تن پوش ایده آل برای کف تراس

چوب گردویی تیره در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر از چوب های گردویی تیره در سطح وسیعی مانند کف استفاده می کنید عناصر اطراف آن باید حتما دارای رنگ های روشن مانند، سفید، یا سفید استخوانی باشد تا کلیت فضای داخلی تحت تاثیر قرار نگیرد و برای از بین بردن یکنواختی فضا می توان از وجود وسایل دکوری با رنگ های جذاب و هیجان انگیز مانند قرمز یا رنگ پاییزی نارنجی استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی اسشپز خانه مدرن با رنگ بلوطی کف

چوب های بلوطی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

چوب های بلوطی دارای رنگی خاص هستند که قابلیت این را دارند که فضای داخلی منزل را تبدیل به فضایی جذاب و منحصر به فرد کنند درست مانند آن چه که در عکس بالا به چشم می خورد. در عکس بالا ترکیبی از چند نوع چوب مختلف به چشم می خورد که نه باعث دلگیرشدن فضا شده اند و همنشینی خوبی هم با یکدیگر دارند و دلیل آن هم استفاده از رنگ روشن و معجزه گر سفید در مرز تلاقی چوب ها با یکدیگر است که جذابیت فضا را افزایش داده است.

راجع به چوب در طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر بدانیم:
چوب مایع، مصالحی نو در صنعت ساختمان و دکوراسیون
نمای ترمووود، جلوه طبیعت بر ساختمان
تزئین زیبای قاب با شاخه های خشکیده
پارکت، کفپوش هایی با حس آشنا در دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید شرکت های متخصص در زمینه چوب و ترموود آشنا شوید به اهالی فن چیدانه مراجعه فرمایید.

سوالات خود را درباره استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی را در مشاوره دکوراسیون چیدانه بپرسید تا کارشناسان چیدانه و اهالی فن به آن جواب دهند.

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173