Chidaneh.com placeholder image

28 عکس استخر کوچک در حیاط ویلا و باغ

به قلم: یاسمین ثریا

استخر ها همیشه موضوع جذابی بوده و هستند. حتی اگر خانه ها و آپارتمان هایی که درونشان زندگی می کنیم جایی برای تعبیه استخر نداشته باشند، باز هم نگاه کردن به عکس استخرهای زیبایی که تلالو خورشید زلال بودن و شفافیت آب درون آن ها را بیشتر نمایان می کند و جلوه ای خاص به آن ها می بخشد برای ما دلچسب و زیبا است. اما شاید بتوان با ترفند های خاص درون محوطه بیرونی خانه های کوچک، استخر های کوچکی ساخت و در فصل های بهار و تابستان که پیش رو است از آن ها استفاده کرد و لذت برد. با چیدانه همراه باشید تا با هم نگاهی به استخرهای کوچکی که در حیاط و محوطه بیرونی خانه ها ساخته شده اند بیاندازیم. 

عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک
عکس از استخر کوچک
عکس از استخر کوچک
عکس از استخر کوچک
عکس از استخر کوچک
عکس از استخر کوچک ویلا باغ

استخرهای کوچک با عرض کم برای محوطه بیرونی خانه 

استخرها که همیشه نباید طول و عرض زیادی داشته باشند، بعضی وقت ها؛ مانند عکس بالا، می توان از وجود استخرهایی با عرض کم اما طول زیاد در حیاط خانه بهره برد. عرض این نوع استخرها می تواند برابر یک متر یا یک و نیم متر باشد و طول آن ها با طول خانه برابری کند.  اگر دوست دارید در حیاط خانه تان استخر داشته باشید، می توانید از تراس های تان کمک بگیرید، اگر بتوانید که عرض تراس های تان را به اندازه یک صندلی کم کنید، می توانید بقیه عرض آن را به استخر تان اختصاص دهید.اگر دوست دارید در خانه تان استخر داشته باشید، می توانید به اهالی فن و متخصصین طراحی استخر چیدانه مراجعه کنید و از آن ها کمک و راهنمایی بخواهید. 

سرویس خواب بالسا
عکس استخر کوچک باغ
عکس استخر کوچک باغ
عکس استخر کوچک باغ
عکس استخر کوچک باغ

وقتی محوطه بیرونی خانه تان به شما اجازه نمی دهد تا یک استخر مستطیل شکل داشته باشید، شما هم می توانید از استخرهای جعبه ای استفاده کنید. دیواره این استخرها بتنی است و ابعاد و اندازه های آن ها می تواند بر حسب نیاز شما تغییر پیدا کند، در واقع این نوع استخرها می توانند شبیه جکوزی ها نیز عمل کنند.

عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک
عکس استخر های کوچک

استخرهای کوچک نیم دایره 

استخرهای نیم دایره هم نوع دیگری از استخرها هستند که فضای کمی را در حیاط و یا محوطه بیروی خانه شما اشغال می کنند، ضمن آن که شکل ظاهری متفاوت آن ها هم می تواند به جذابیت و زیبایی آن بیافزاید، قضاوت با خود شما است. حتی این استخرها می توانند در دل قناسی های زمین شما به وجود بیاییند و حتی شکل و طرح خاصی هم نداشته باشند. 

عکس استخر های کوچک

استخرها حتما نباید شکل و شمایل خاصی داشته باشند تا هیجان انگیز و جذاب باشند، گاهی یک استخر مستطیل شکل کوچک گوشه حیاط خانه که دورتادورش با گلدان های سفالی زیبا و مبلمان های محوطه بیرونی خانه تزیین شده است، می تواند زیباترین عنصر محوطه بیرونی خانه باشد. اگر حیاط و محوطه بیرونی تان جای کمی دارد باید قید فرم های عجیب و غریب استخرها را بزنید و ازشکل های ساده استفاده کنید. 

 

عکس استخر کوچک در حیاط
عکس استخر کوچک در حیاط
استخر کوچک باغی

استخرهای کوچک ترکیب شده با آلاچیق ها 

چند پاراگراف بالاتر راجع به استخرهای کنار تراس ها با شما صحبت کردیم و حالا می خواهید بگوییم راه دیگری که می توانید استخرها را مهمان خانه خود کنید، این است که کمی از فضای آلاچیق های تان را به استخر ها قرض دهید تا بتوانید هم آلاچیق داشته باشید و هم از لطافت حضور آب در کنار آن بهره مند. نمونه ای زیبا از این استخرهای کنار آلاچیق را در عکس بالا می توانید ببینید. 

استخر کوچک باغی

استخر کوچک باغی 

اگر احساس می کنید فضای داخلی استخرتان گرفته است، در صورت امکان همه دیواره های آن را شیشه ای کنید، اگر امکانش برایتان وجود ندارد، دست یکم یکی از آن ها را شیشه ای کنید تا منظره ی نمایان از پشت آن ها به دلبازی فضای استخرتان کمک کند. 

استخر ویلایی کوچک
استخر ویلایی کوچک

یادتان باشد که برای داشتن یک استخر در فضای بیرونی خانه هایتان، باید با ابعاد و اندازه های آن بازی کنید و خیلی خودتان را مقید به استانداردها نکنید، استانداردها می توانند بر اساس هر خانه ای تغییر کنند، این شما هستید که استاندارد های خانه تان را تعیین می کنید، پس باور داشته باشید که شما هم می توانید در خانه کوچک تان استخری کوچک داشته باشید. 

برای آن که در خانه تان یک استخر زیبا داشته باشید باید از اهالی فن و طراحان متخصص در این زمینه کمک بگیرید. چیدانه در بخش طراحی استخر، سونا و جکوزی از زیر مجموعه اهالی فن لیست تعدادی از این متخصصین را برای شما گرد آوری کرده است که می توانید به آن جا سر بزنید و با دیدن نمونه کارهای گروه های مختلف بهترین آن ها را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. 

مطالب پیشنهادی

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه