Chidaneh.com placeholder image

کفپوش طرح بتن برای دکوراسیون داخلی شیک و مدرن

به قلم: مژگان احمدی

زمانی بتن تنها برای پارکینگ ها یا زیرسازی کفپوش های رایج دیگر به کار می رفت اما در دنیای معماری و معماری داخلی معاصر، بتن به ارزش متفاوتی دست پیدا کرده که نه تنها زیبا و جذاب به نظر می رسد، بلکه از طریق ظرفیت گرمایی بالایی که دارد، در گرم نگه داشتن و حفظ انرژی محیط نیز بسیار تأثیر گذار است. علاوه بر این، بتن مقاوم بوده، نیازمند مراقبت کم است و در انواع بافت ها، پرداخت ها و رنگ ها تولید می شود. امروز می خواهیم با چیدانه درباره کفپوش طرح بتن و کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی حرف  بزنیم. با ما همراه باشید…

کفپوش طرح بتن
کفپوش طرح بتن در دکوراسیون داخلی

کفپوش طرح بتن چیست؟

بتن یک ماده مرکب طبیعی است که از یک مخلوط متراکم (سنگ های رودخانه ای و صخره ای و تراشه های گرانیت) در ترکیب با یک چسباننده سیمانی (مانند سنگ آهک و سولفات کلسیم) و آب تشکیل شده است. این متریال پایه ای ترین مصالح کف است و عموما زیرسازی کف یا پایه ساختمانی که ممکن است با چوب یا سرامیک پوشیده شده باشد را تشکیل می دهد یا مانند آنچه امروزه رواج پیدا کرده، نمایان باقی گذاشته می شود.

اسکای اسکرپر

کفپوش طرح بتن می تواند به عنوان ساختاری جدید به ساختمان افزوده شود یا در فرآیند بازسازی، کف موجود برای رسیدن به لایه بتنی زیرینش برداشته شود. در این حالت تنها لازم است با اندکی ترمیم، این لایه به سطحی صاف و دکوراتیو که مناسب کفپوش است تبدیل شود.

کفپوش طرح بتن در دکوراسیون

قبل از انتخاب کفپوش طرح بتن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 • برای یک ساخت جدید، بتن در مراحل اولیه ساخت و ساز ریخته می شود، بنابراین درباره مخلوط متراکم، رنگ، پرداخت ها و گرمایش از کف نیز باید در همین مرحله تصمیم گرفته شود.
 • وقتی می خواهید کف موجود را برای آشکار شدن لایه بتنی زیرش بردارید، باید به این کته توجه کنید که آن بتن ریزی قرار نبوده نمایان شود، بنابراین حتی بعد از اعمال ترمیم های لازم ممکن است این سطح یکنواخت و یکدست نباشد.
 • میزان پرداخت بر زیبایی کلی و هزینه لازم تأثیر می گذارد. یک پرداخت سبک یا ظاهری مات ارزان تر است و ظاهری طبیعی تر ایجاد می کند و بسیاری از سنگ های درون مصالح را نشان نمی دهد. در عوض، یک پرداخت سنگین گران تر بوده و خرده سنگ ها را نشان داده و ظاهر رنگی تری ایجاد می کند.
کاربردهای کفپوش های بتنی در دکوراسیون داخلی

مزایای کفپوش طرح بتن

 • کفپوش طرح بتن می تواند گزینه ای بسیار مقرون به صرفه باشد، گرچه پرداخت ها، ترمیم ها و نصب هزینه نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد.
 • تنوع بی شماری از رنگ و بافت برای این کفپوش ها وجود دارد. رنگ می تواند قبل از بتن ریزی مستقیما در بتن مخلوط شود یا کف های وجود رنگ آمیزی و نقاشی شوند.
کفپوش طرح بتن
 • بتن به شدت سخت و مقاوم است. خراش انداختن بر سطح بتنی کار بسیار مشکلی است. ضمنا بتن در برابر آتش و سیل مقاوم است و اگر پرداخت شده و مراقبت شود، بیشتر از عمر شما دوام می آورد.
 • کف های بتنی هنگامی که در معرض آفتاب قرار می گیرند، می توانند به عنوان ظرف گرمایی عمل کنند و در ذخیره انرژی و هزینه شما تأثیر بسیار زیادی بگذارند. بتن گرما را جذب و حفظ می کند و به تدریج آن را در طول روز و شب منتشر می کند.
معایب کفپوش طرح بتن

معایب کفپوش طرح بتن

 • کف های بتنی بدون حضور آفتاب می توانند ظاهر و حس سردی ایجاد کنند، اما یک قالیچه می تواند آن ها را گرم کند.
 • اجسام و اشیا اگر به شدت به سطح بتنی برخورد کنند می توانن آسیب ببینند، بنابراین این نوع کفپوش برای فضاهای کودکان و سالخوردگان توصیه نمی شود.
 • بتن اگر به درستی در سطوح بالا و پایینی بتونه کاری نشود، مستعد جذب رطوبت است که می تواند منجر به رشد کپک یا قارچ شود.
کفپوش طرح بتن
 • کفپوش های طرح بتن چون هیچ قابلیت ارتجاعی ندارند، می توانند برای مفاصل – به خصوص کمر و پا – ناراحت کننده باشند. پادری های لاستیکی یا لایه های چوب پنبه ای در نواحی ای مانند آشپزخانه که زمان زیادی را ایستاده می گذرانید، مناسب هستند.
 • در تولید کفپوش بتنی انرژی زیادی مصرف می شود. گرچه این مورد با توانایی بتن در حفظ انرژی به عنوان ظرف گرمایی در آینده جبران می شود.
کفپوش طرح بتن

نگهداری از کفپوش طرح بتن

 • مراقبت از کف بتنی آسان است – فقط کافی است جارو بزنید و با آب صابونی یا یک شوینده طبیعی تی بکشید.
 • در نواحی پر تردد این نوع کف ها را مرتبا بتونه کاری یا موم کاری کنید تا لایه محافظ روی سطح آن حفظ شود.
 • برای حفظ براقیت دلخواه تان، کف ها را هر از مدتی دوباره پرداخت کنید.

اگر شما تولیدکننده یا شرکتی فعال در زمینه کفپوش های بتنی هستید، با پیوستن به اهالی فن مرتبط با تزئینات و خدمات کف و دیوار، می توانید به مخاطب های بی شمار ما در زمینه کفپوش و دیوارپوش خدمات ارائه دهید.

برندهای معتبر در این حوزه

مطالب بیشتر:

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
info_37917 در تاریخ 26 بهمن 1395
سفارش کفپوش با تخفیف ویژه نوروزی. اگر قصد انجام دارید حتما یه نگاهی به سایت ما بندازینو قیمت بگیرید ادرس سایت بخش کفپوش https://goo.gl/Ibxr13
حمید در تاریخ 30 تیر 1397
با عرض احترام براده آهن صنعتی استفاده از مواد جدید برای کف دکوراتیو بتن با قیمت مناسب هستید با ما تماس بگیرید .این محصول که از احیای مستقیم براده آهن به وجود می آید که دارای مزیت نسبت به مواد که استفاده می کنید دارد. زیرا دارای کربن بوده به صورت احیای مستقیم می باشد.لطفا خریداران واقعی تماس بگیرند. مدیر فروش داخلی 09162990756 باتشکر از شما شرکت پالایش کود کاشان

ثبت دیدگاه