Chidaneh.com placeholder image

طراحی آسان و کم هزینه برای اتاق کودک

به قلم: تحریریه چیدانه

اتاق کودک: با اضافه کردن چند وسیله ضروری می‌توان یک اتاق معمولی را تبدیل به اتاق کودک زیبا کرد. با دیدن عکس‌های این مطلب می‌توانید ایده‌های مختلفی را درباره اتاق کودک بگیرید.

ساقدوش بار

 

سرویس خواب بالسا

رنگ‌های مختلف  قرمز، سبز، و زرد را با اشکال کلاسیک در کنار هم قرار دهید. در مقابل دیوارهای سفید رنگ‌های روشن سریعا حسی خوشایند و گیرا را در اتاق ایجاد می‌کنند.

 

احتمالا در جاهای مختلف خوانده‌اید که اتاق کودک باید آرام و ساکت باشد، این اتاق کودک  در حین آرامش به‌ گونه‌ای است که انگار رنگ‌ها در آن منفجر شده‌اند.

یکی از آثار فرزند خانواده در بالای تخت‌خواب آبی رنگ این اتاق نصب شده است. هم‌چنین یک قالی چهل‌تکه با رنگ‌های مختلف در این اتاق مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 این اتاق کودک که در زیر شیروانی قرار گرفته طرح‌ها و اشکال متنوعی به کار رفته است. کمد و میز به رنگ قرمز تیره در آمده‌اند و کنتراست زیبایی با دیوارهای سبز رنگ پیدا ایجاد کرده‌اند.

 

  این اتاق کودک جذاب دارای اشکال نامتعارف و تابلوهای نقاشی منحصربه‌فرد است. دیوارهای سفید این امکان را فراهم کرده‌اند که دیگر وسایل این اتاق در فضا بدرخشند.

 

  یک لوستر زیبا و رنگارنگ در این اتاق آویزان شده است و هم‌چنین چند وسیله کوچک رنگی مانند کامیونی که یک عروسک در آن قرار دارد نیز در این اتاق قرار گرفته است تا فضایی جذاب و کودکانه خلق کند.

 

یک رنگ مشخص را فقط در یک‌جا از اتاق استفاده نکنید. برای ایجاد توازن و یکپارچگی بصری در اتاق بهتر است یک رنگ را در کل فضا تکرار کنید. رنگ زرد روشنی که در یکی از دیوارهای این اتاق استفاده شده در دیگر وسایل مانند زرافه و تخته سیاه نیز به کار رفته است. 

 

  در این اتاق کودک رنگ‌های خنثی هم‌چون بومی برای درخشیدن و به چشم آمدن مبلمان و وسایل تزئینی عمل می‌کنند. در این اتاق از پالت رنگی روشن و نیز وسایل تزئینی جذاب مانند تابلویی که یک خوک صورتی در آن قرار دارد و نیز فیل‌های چوبی استفاده شده است.

 

 آثار هنری متنوع رنگی این اتاق خواب را تبدیل به فضای خاص و مینیمال کرده‌اند و در عین حال مبلمان کوچک فضای این اتاق را کامل کرده است.

 

 استفاده از وسایل رنگی مختلف مانند روتختی رنگارنگ این اتاق را جذاب و منحصربه‌فرد کرده است.

 

منبع: homelife | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
فریما در تاریخ 28 اردیبهشت 1393
به نظر من اتاق کودک تنها جایی از خونست که هر دیوونه بازی میشه توش کرد تا خوشگل شه چون بچه ها وقتی کوچیکن اصلا ارزش مادی وسایلشون واسشون مهم نیسب.
avina در تاریخ 29 اردیبهشت 1393
واقعا مطلب خوبی بود. ایده هایی که برای اتاق کودک بودن جالب بود چون از ترکیب وسایل ساده با رنگ های زنده دکوراسیون جالبی درست شده بود.

ثبت دیدگاه