Chidaneh.com placeholder image

حوض ماهی، میراثی از خانه پدری!

به قلم: تحریریه چیدانه

داشتن یک حوض ماهی می‌تواند مکملی برای فضای بیرونی خانه شما باشد و خستگی روزانه را از تن شما به در کند، عنصری که در خانه های پدرانمان حضور داشت و امروزه از مد افتاده است. هیاهو و زندگی روزمره ممکن است انسان را خسته و کسل کند. اگر این وضع ادامه یابد می‌تواند استرس‌زا باشد. اکنون زمان آن رسیده که فضایی سرزنده به خانه خود اضافه کنید و از خستگی و کسلی رها شوید. ایجاد یک حوض ماهی می‌تواند یکی از این راه‌ها باشد.

اسکای اسکرپر

اگر برای چندین دقیقه به زیبایی و تنوع ماهی‌ها نگاه کنید خستگی و استرس روزانه از شما دورمی‌شود. ساکنان خانه هم‌چنین می‌توانند از صدای زیبای آبی که از حرکت ماهی‌ها و دیگر وسایل تزئینی ایجاد می‌شود لذت ببرند.

نکاتی برای سالم نگه داشتن حوض ماهی:

·        در کنار حوض ماهی گیاه بکارید. این کار علاوه بر زیبا کردن نمای حوض، یک فیلتر زیست محیطی ایجاد کرده و آمونیاک، نیترات، و نیترات سوخت و ساز ماهی را به خود جذب می‌کند. این کار هم‌چنین مانعی در برابر نور مستقیم خورشید ایجاد می‌کند.

·        قرار دادن فیلتر در حوض ماهی. فیلتر را به گونه‌ای در حوض قرار دهید که در چشم نباشد. این فیلترها از دو بخش تشکیل شده‌اند، بخش اول آب حوض اصلی را فیلتر کرده و بخش دوم فیلتری نهایی در برابر آب در ابتدا فیلترشده ایجاد می‌کند.

·        در حوض یک پمپ قرار دهید. پمپ عنصری است که با استفاده از عمل مکش کثیفی‌ها را از حوض دور می‌کند. فقط هنگامی که آبی در حوض نیست پمپ را روشن نکنید. به طور کلی، پمپ‌ها دو سال بیش‌تر عمر نمی‌کنند. اگر پمپ شما خراب شد آن را تعویض کنید چراکه هزینه تعمیر آن با قیمت یک پمپ نو یکسان است.

·        حوض را باید به طور متناوب تمیز کرد. زمان تمیز کردن حوض به اندازه آن، نوع و تعداد ماهی‌ها بستگی دارد. قبل از تمیز کردن حوض ابتدا باید آب آن طی یک یا دو روز خشک شود. البته می‌توان بدون خشک کردن آب حوض را تمیز کرد.

 

منبع: tapja | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
شهاب در تاریخ 30 اردیبهشت 1393
خیلی قشنگه اما اگر گربه های تهران بذارن این بیچاره ها یک روز از زندگیشون لذت ببرن.
مهتاب در تاریخ 30 اردیبهشت 1393
ماهیا خیلی خوشگلن وخیلی دیدنشون حس خوبی میده ولی خیلی نگهداریشون سخته یکم شرایطشون تغییر کنه میمیرن که خیلی ناراحت کنندست
avina در تاریخ 30 اردیبهشت 1393
خیلی جالب و خوب بود. خوبه که بدونیم هر چی که در گذشته استفاده میشه بد نبوده و برای مدرن شدن نباید از بین بره و حتما کارایی داشته.
Tarane در تاریخ 31 اردیبهشت 1393
خیلی فضای خوبی بود

ثبت دیدگاه