visibility 5510 today 2016/10/8

اسباب بازی چوبی دست ساز، خلاقیت کودک تان را شکوفا کنید!

کار با اهالی فن: زمانی که به بازی های دوران کودکی مان فکر می کنیم روزهایی را یادمان می آید که پر بود از بازی و شادی، اسباب بازی هایی مثل عروسک و ماشین های رنگارنگی که همه امید و آرززوهای ما را می ساختند. چه خاطرات شیرینی که با دوستان و هم سن و سالان خود ساختیم و چه درس های زندگی که از آن بازی ها یاد گرفتیم. اما این روزها با وجود برندهای مختلف تولیدات اسباب بازی همه مادران و خانواده ها به دنبال ایده های جدید و خلاقانه تری هستند تا بتوانند ذهن کودک خود را پرورش دهند. چیدانه در روز جهانی کودک به سراغ سری جدید از اسباب بازی های چوبی و هنر دست رفته است و ایده های جالب آن را برای شما معرفی می کند. با ما همراه باشید:

[[nid:71768 view_mode=col1]]

آقای بابک قائم با محصولات جدید اسباب بازی خود روندی متفاوت را آغاز کرده است. نکته بسیار مهم و قابل توجهی که در اسباب بازی های چوبی دکو اکو دیده می شود سازگاری آنها با محیط زیست است. آقای قائم که رشته اصلی اش دامپزشکی است، سالها در زمینه کودکان و محیط زیست فعالیت داشته و از سال 92 استودیوی طراحی دکواکو را برای طراحی و تولید محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست راه اندازی کرده است.

[[nid:71765 view_mode=col1]]

سلامت و سازگاری با محیط زیست: هدف اصلی اسباب بازی های چوبی

این روزها در کشورهای اروپایی یکی از مقوله های مهم روز پایداری محیط زیست است. در کشور ما هم برای کار با محصولات سبزتر و سازگار با محیط زیست دغدغه های زیادی دیده می شود. ولی آنچه  که در بسیاری از تولیدات و حتی در بازار کار با کودک و اسباب بازی دیده می شود عموما ساخته شده از متریال مصنوعی هستند که به محیط زیست، کارگران تولید کننده و افراد مصرف کننده آسیب می زنند و چالش دشواری بوجود می آورند.

خانه کم مصرف و دوستدار محیط زیست هم سازگاری سبز دارد!

[[nid:71764 view_mode=col1]]

"چوب را دوست دارم و از سال 93 مجسمه سازی می کردم." چیزی که در چوب بسیار خاص و جذاب است، حس زنده بودن و ارتباطی است که می توان با آن برقرار کرد. چوب زنده است و حس خوب طبیعت و زندگی را انتقال می دهد. در تهیه اسباب بازی های چوبی دکو اکو از روغن های گیاهی و رنگ های پایه آب استفاده می شود و آسیبی به محیط زیست و کودکان نمی رساتد. روند تولید این اسباب بازی ها نیز پایدار است به این معنی که آلاینده ای تولید نمی شود.

[[nid:71766 view_mode=col1]]

چوب متریال طبیعی در اسباب بازی سازگار با محیط زیست

برای اینکه محصولات با محیط زیست سازگار باشند باید متریال مورد استفاده آنها هم طبیعی باشد ولی پیدا کردن متریال طبیعی مشکل است و در خیلی از مواقع موجود نیست. برای تهیه متریال در تهیه اسباب بازی های اکوتوی از چوب درختان صنعتی جنگل های گرجستان و روسیه استفاده می شود و به ازای هر متر مکعب چوب مصرفی، 22 هدد درخت در جنگل های تهران کاشته می شود.

آقای قائم که در زمینه تولید محصولات آشپزخانه چوبی هم فعالیت می کند، ساخت اسباب بازی های چوبی را از اسفند 94 شروع کرد. "در طی دورانی که مشغول تولید بودم، ظروف آشپزخانه راضی ام نمی کرد. در عین حال دوست داشتم جنبه اجتماعی، آموزشی و فعالیتم را پر رنگ تر کنم."

پیشنهاد می شود این مطلب را بخوانید: ظروف چوبی آشپزخانه ساخته جوان مشهدی!

[[nid:71769 view_mode=col1]]

در اسباب بازی جدید طبیعی قابل بازیافت اکوتوی که برای کودکان بی خطر است، از رنگ های پایه آب و روغن های گیاهی استفاده شده است که با محیط زیست سازگار هستند.  دنیای اسباب بازی بسیار گستره است. هدف اصلی اسباب بازی چوبی دکو اکو ایجاد فرصتی برای خلاقیت و یادگیری بیشتر کودکان است. اسباب بازی اکوتوی سعی دارد فضایی خلاقانه و برابر، غیر جنسیتی را برای رشد و افزایش توانمندی های ذهنی و جسمی کودکان فراهم کند.

[[nid:71767 view_mode=col1]]

اسباب بازی های خلاقانه و آموزشی

اسباب بازی اکوتوی با محوریت کودکان طراحی شده و با داشتن الگوهای خاص توانمندی کودکان را افزایش می دهد. چوب به عنوان متریال طبیعی سعی دارد آموزش کودکان را در محیط طبیعی دنبال کند. " اسباب بازی ها را خودم طراحی کردم. به نظر من بهترین تیم برای طراحی اسباب بازی مادران و فرزندان هستند. آنها هستند که می دانند چه نیازهایی از اسباب بازی دارند و می توانند ایده های خوبی از خانواده ارائه دهند."

برای چیدمان اسباب بازی و عروسک در اتاق کودک این مطلب را بخوانید!

سری حیوانات در این اسباب بازی ها هدف آشنایی کودکان با حیوانات و محیط زیست را دارد. قطعات آهنربایی این سری محصولات اجازه جدا کردن قطعات و جدا کردن قطعات و جا گذاری مجدد آنها را به کودکان می دهد. آهنربا به علت وییگی های خاصی که دارد برای کودکان حس کنجکاوی ایجاد می کند و حواس و جسم او را درگیر می کند. با بسته بندی قفس شکل آنها کودکان یاد می گیرند که نباید حیوانات را در قفس نگهداری کنند و پس از خروج حیوان، قفس به عنوان آشیانه برای آب و غذا دادن به پرندگان آزاد، استفاده می شود. 

blog post

محصولات چوبی خانه و آشپزخانه دکواکو

ایده های جذاب و خاص وسایل و لوازم با هنر دست ایرانی را بخش خلاقیت در خانه و کار با اهالی فن وبسایت چیدانه دنبال کنید. با مراجعه به اهالی فن استودیو دکو اکو اطلاعات تماس  و دیگر نمونه های محصولات را ببینید.

منبع: استودیوی دکو اکو | نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

ظروف چوبی ایرانی، هم تولید ملی هم باکیفیت!

ظروف چوبی ایرانی، هم تولید ملی هم باکیفیت!

اسباب بازی چوبی دست ساز، خلاقیت کودک تان را شکوفا کنید!

اسباب بازی چوبی دست ساز، خلاقیت کودک تان را شکوفا کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
کم جا چوب پارک وی certificate
کم جا چوب پارک وی

کم جا چوب پارک وی

گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی  certificate
گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی

گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی

گروه تولیدی زرباف certificate
گروه تولیدی زرباف

گروه تولیدی زرباف

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent