Chidaneh.com placeholder image

اسباب بازی چوبی دست ساز، خلاقیت کودک تان را شکوفا کنید!

به قلم: تحریریه چیدانه

کار با اهالی فن: زمانی که به بازی های دوران کودکی مان فکر می کنیم روزهایی را یادمان می آید که پر بود از بازی و شادی، اسباب بازی هایی مثل عروسک و ماشین های رنگارنگی که همه امید و آرززوهای ما را می ساختند. چه خاطرات شیرینی که با دوستان و هم سن و سالان خود ساختیم و چه درس های زندگی که از آن بازی ها یاد گرفتیم. اما این روزها با وجود برندهای مختلف تولیدات اسباب بازی همه مادران و خانواده ها به دنبال ایده های جدید و خلاقانه تری هستند تا بتوانند ذهن کودک خود را پرورش دهند. چیدانه در روز جهانی کودک به سراغ سری جدید از اسباب بازی های چوبی و هنر دست رفته است و ایده های جالب آن را برای شما معرفی می کند. با ما همراه باشید:

دکواکو
اکوتوی- حیوانات چوبی آهنربا دار-جامدادی جوجه
دکواکو

سرویس خواب بالسا

آقای بابک قائم با محصولات جدید اسباب بازی خود روندی متفاوت را آغاز کرده است. نکته بسیار مهم و قابل توجهی که در اسباب بازی های چوبی دکو اکو دیده می شود سازگاری آنها با محیط زیست است. آقای قائم که رشته اصلی اش دامپزشکی است، سالها در زمینه کودکان و محیط زیست فعالیت داشته و از سال 92 استودیوی طراحی دکواکو را برای طراحی و تولید محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست راه اندازی کرده است.

دکواکو
اکوتوی- حیوانات چوبی آهنربا دار- زرافه
دکواکو

سلامت و سازگاری با محیط زیست: هدف اصلی اسباب بازی های چوبی

این روزها در کشورهای اروپایی یکی از مقوله های مهم روز پایداری محیط زیست است. در کشور ما هم برای کار با محصولات سبزتر و سازگار با محیط زیست دغدغه های زیادی دیده می شود. ولی آنچه  که در بسیاری از تولیدات و حتی در بازار کار با کودک و اسباب بازی دیده می شود عموما ساخته شده از متریال مصنوعی هستند که به محیط زیست، کارگران تولید کننده و افراد مصرف کننده آسیب می زنند و چالش دشواری بوجود می آورند.

خانه کم مصرف و دوستدار محیط زیست هم سازگاری سبز دارد!

دکواکو
اکوتوی- پازل منتسوری قاره های جهان
دکواکو

“چوب را دوست دارم و از سال 93 مجسمه سازی می کردم." چیزی که در چوب بسیار خاص و جذاب است، حس زنده بودن و ارتباطی است که می توان با آن برقرار کرد. چوب زنده است و حس خوب طبیعت و زندگی را انتقال می دهد. در تهیه اسباب بازی های چوبی دکو اکو از روغن های گیاهی و رنگ های پایه آب استفاده می شود و آسیبی به محیط زیست و کودکان نمی رساتد. روند تولید این اسباب بازی ها نیز پایدار است به این معنی که آلاینده ای تولید نمی شود.

دکواکو
اکوتوی- حیوانات مگنت دار- فیل
دکواکو

چوب متریال طبیعی در اسباب بازی سازگار با محیط زیست

برای اینکه محصولات با محیط زیست سازگار باشند باید متریال مورد استفاده آنها هم طبیعی باشد ولی پیدا کردن متریال طبیعی مشکل است و در خیلی از مواقع موجود نیست. برای تهیه متریال در تهیه اسباب بازی های اکوتوی از چوب درختان صنعتی جنگل های گرجستان و روسیه استفاده می شود و به ازای هر متر مکعب چوب مصرفی، 22 هدد درخت در جنگل های تهران کاشته می شود.

آقای قائم که در زمینه تولید محصولات آشپزخانه چوبی هم فعالیت می کند، ساخت اسباب بازی های چوبی را از اسفند 94 شروع کرد. “در طی دورانی که مشغول تولید بودم، ظروف آشپزخانه راضی ام نمی کرد. در عین حال دوست داشتم جنبه اجتماعی، آموزشی و فعالیتم را پر رنگ تر کنم."

پیشنهاد می شود این مطلب را بخوانید: ظروف چوبی آشپزخانه ساخته جوان مشهدی!

دکواکو
اکوتوی- پازل 4 تکه اشکال هندسی
دکواکو

در اسباب بازی جدید طبیعی قابل بازیافت اکوتوی که برای کودکان بی خطر است، از رنگ های پایه آب و روغن های گیاهی استفاده شده است که با محیط زیست سازگار هستند.  دنیای اسباب بازی بسیار گستره است. هدف اصلی اسباب بازی چوبی دکو اکو ایجاد فرصتی برای خلاقیت و یادگیری بیشتر کودکان است. اسباب بازی اکوتوی سعی دارد فضایی خلاقانه و برابر، غیر جنسیتی را برای رشد و افزایش توانمندی های ذهنی و جسمی کودکان فراهم کند.

دکواکو
اکوتوی- حیوانات چوبی آهنربا دار-خرس
دکواکو

اسباب بازی های خلاقانه و آموزشی

اسباب بازی اکوتوی با محوریت کودکان طراحی شده و با داشتن الگوهای خاص توانمندی کودکان را افزایش می دهد. چوب به عنوان متریال طبیعی سعی دارد آموزش کودکان را در محیط طبیعی دنبال کند. " اسباب بازی ها را خودم طراحی کردم. به نظر من بهترین تیم برای طراحی اسباب بازی مادران و فرزندان هستند. آنها هستند که می دانند چه نیازهایی از اسباب بازی دارند و می توانند ایده های خوبی از خانواده ارائه دهند."

برای چیدمان اسباب بازی و عروسک در اتاق کودک این مطلب را بخوانید!

سری حیوانات در این اسباب بازی ها هدف آشنایی کودکان با حیوانات و محیط زیست را دارد. قطعات آهنربایی این سری محصولات اجازه جدا کردن قطعات و جدا کردن قطعات و جا گذاری مجدد آنها را به کودکان می دهد. آهنربا به علت وییگی های خاصی که دارد برای کودکان حس کنجکاوی ایجاد می کند و حواس و جسم او را درگیر می کند. با بسته بندی قفس شکل آنها کودکان یاد می گیرند که نباید حیوانات را در قفس نگهداری کنند و پس از خروج حیوان، قفس به عنوان آشیانه برای آب و غذا دادن به پرندگان آزاد، استفاده می شود. 

دکواکو
محصولات چوبی خانه و آشپزخانه دکواکو
دکواکو

ایده های جذاب و خاص وسایل و لوازم با هنر دست ایرانی را بخش خلاقیت در خانه و کار با اهالی فن وبسایت چیدانه دنبال کنید. با مراجعه به اهالی فن استودیو دکو اکو اطلاعات تماس  و دیگر نمونه های محصولات را ببینید.

منبع: استودیوی دکو اکو | نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sndekorisa در تاریخ 10 اسفند 1395
اگر میخواهید اتاق فرزندتون رو اصولی و خلاقانه بچینید، قبل از هر کاری با کارشناسان دکوریسا، رایگان! مشورت کنید: 021-66577515 0919-0755457 www.dekorisa.com تیم پرحوصله و با سلیقه دکوریسا در ساعات اداری از شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی تمام شما عزیزان خواهد بود!

ثبت دیدگاه