Chidaneh.com placeholder image

خانه ای سرزنده با رنگ های تابستانی!

به قلم: تحریریه چیدانه

اگر تصمیم دارید تا در خانه‌یتان تغییری ایجاد کنید، برای تازه‌تر کردن و سرزنده کردن فضای خانه خود  به آن رنگ تزریق کنید. رنگ‌کردن و استفاده از وسایل تزئینی رنگی راهی سریع و اقتصادی برای زینت بخشیدن به خانه است. رنگی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و دوست دارید در زمان طولایی در خانه شما حکم‌فرما باشد. 

تابلو فرش ریحان

در این مطلب چهار رنگ تابستانی جذاب را در دکوراسیون داخلی بررسی می کنیم.

1.نارنجی ملایم

این رنگ نارنجی از رنگ انتخابی سال 2012 پانتون کمی ملایم‌تر است، اما همچنان جلوه زیبایی دارد. در فضاهای خنثی از این رنگ می توانید در یکی از دیوارها استفاده کنید.

اگر عاشق مصالح رنگی هستید، مانند کاشی های بالای کابینت، برای ایجاد تعادل رنگی از رنگ‌های موجود در دیوار در قسمت‌های دیگر فضا نیز استفاده کنید.

در این عکس دیوار نارنجی دیگری را در یک فضای خنثی می بینید. یکی از مزایای چنین اتاق پرنور و بازی، این است که می توانید از رنگ‌های تیره بدون این‌که اتاق خیلی خفه و گرفته شود استفاده کنید.

اگر ترجیح می دهید دیوار اتاق روشن و سفید باشد، می توانید از رنگ‌ نارنجی در وسایل تزئینی یا مبلمان استفاده کنید.

دیوارهای نارنجی در یک اتاق خواب که نیاز به فضایی آرام دارد بیش از حد روشن است، اما می توان از رنگ نارنجی در مبلمان یک قسمت‌های دیگر استفاده کرد.

اگر تصمیم گرفته‌اید که دیوارهای اتاق خواب را به رنگ نارنجی درآورید از نارنجی های روشن‌تر استفاده کنید.

رنگ های نارنجی پیشنهادی:

اگر به رنگ‌های نارنجی ملایم علاقه دارید در عکس بالا می توانید نمونه‌هایی از آن‌ها را ببنید. تمامی این رنگ ها هماهنگی فوق‌العاده خوبی با کف‌پوش‌های از جنس چوب درخت بلوط سفید خواهند داشت.

2. قرمز خشخاشی

رنگ چشم‌گیر باعث می شود تا یک سازه معماری به خوبی بدرخشد و به چشم بیاید. این رنگ قرمز خشخاشی توجه را به خود جلب می کند و کنتراست زیبایی با فضای سبز پشت ساختمان ایجاد می کند.

در این عکس رنگ قرمز خالص‌تری را می بینید؛ رنگی شاد که در بهار 2013 بسیار مد بود.

وقتی نوبت به استفاده از رنگ می رسد فضاهای بیرونی خانه را فراموش نکنید. دیوارهای نارنجی- قرمز این خانه مدرن سیمانی بسیار زیبا هستند.

اگر به رنگ نانرجی- قرمز علاقه دارید و نمی خواهید کل یک دیوار را به این رنگ درآورید از آن در یکی از اجزای جذاب خانه استفاده کنید.

رنگ های قرمز پیشنهادی

این رنگ‌های قرمز در کنار کف‌پوش‌های چوبی قرمز از جنس چوب درخت بلوط جلوه زیبایی پیدا می کنند.

3. زرد لیمویی

رنگ زرد رنگی پرانرژی و شلوغ است. بهتر است از این رنگ به مقدار کم  و یا از نوع خنثی آن استفاده کنید. در رنگ زردی که در عکس بالا می بینید، هماهنگی خوبی با چنین فضای روشن و پرنوری دارد. 

اگر از یک رنگ زرد پرانرژی استفاده می کنید سعی کنید از آن به مقدار کم در اتاق بهره ببرید.

این رنگ زرد تیره‌تر و ملایم‌تر است، زیرا به آن کمی رنگ قهوه‌ای اضافه شده است. برای ایجاد یک ترکیب رنگی جذاب‌تر از آن در کنار رنگ‌های خاکستری تیره و قهوه‌ای متمایل به زرد استفاده کنید.

در این عکس نمونه دیگری از رنگ زرد تیره را می بینید. اگر می‌خواهید از رنگ زرد در اتاق خواب خود استفاده کنید، این نوع رنگ زرد انتخاب بسیار خوبی است. این رنگ در کنار چوب‌های تیره فضایی دنج خلق کرده است.

 زرد لیمویی در تخت‌خواب و تمشکی در صندلی. چون رنگ‌های برجسته با احتیاط به کار رفته‌اند و دیوارها و کف‌پوش رنگی خنثی دارند، این دو رنگ بر فضا مسلط نیستند.

رنگ‌های زرد پیشنهادی

رنگ‌های زردی که در بالا می بینید به قدر کافی ملایم هستند که بتوان از آن‌ها به‌عنوان رنگ خثی استفاده کرد. این رنگ‌ها می توانند در کنار کف‌پوش‌های بتنی یا سرامیکی کنتراست فوق‌العاده زیبایی ایجاد کنند.

4. صورتی روشن

این رنگ با داشتن دیوارهایی تمشکی فضایی دنج، گرم، و زیبا پیدا کرده است؛ فضایی کامل برای روزهای زمستانی.

اتاق‌خواب‌های صورتی فقط مختص دختربچه‌ها نیستند. از این رنگ‌های صورتی (عکس بالا) می‌توان در هر فضایی استفاده کرد.

رنگ های صورتی پیشنهادی

 

با استفاده از این رنگ‌های صورتی می توان فضایی جذاب را خلق کرد که در آن استرس کاهش می یابد. من دوست دارم از این رنگ‌ها در کنار مواد و مصالح تیره، مانند کاشی های چینی به رنگ خاکستری تیره، استفاده کنم.

به ما بگویید: رنگ‌های گرم مورد علاقه شما که دوست دارید از آن‌ها در خانه خود استفاده کنید کدامند؟
 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پوریا در تاریخ 14 خرداد 1393
ایده های بسیار خوبی بود ورنگها واقعا محشر ه
پوریا در تاریخ 16 خرداد 1393
ایده های بسیار خوبی بود ورنگها واقعا محشر ه
avina در تاریخ 16 خرداد 1393
کل مطلب و همین طور عکسای عالی و خوبی گذاشته بودید. واقعا آدم از دیدن این رنگ های شاد انرژی میگیره
behzad nabavi در تاریخ 17 خرداد 1393
من حس می کنم اگر در تابستان در دکوراسیون از رنگ های سرد استفاده بشه بهتر ه چون آدم احساس سردی میکنه و بلعکس . واقعا اینطور هست؟
Tarane در تاریخ 17 خرداد 1393
من خیلی موافق نیستم. به سلیقه افراد خیلی بستگی داره. من خودم عاشق رنگ های گرمم چه در سرما و چه در گرما، دامنه های رنگی گرم رو ترجیح میدم.

ثبت دیدگاه