Chidaneh.com placeholder image

کلاسیک پرمدعا در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن

به قلم: تحریریه چیدانه
مبلمان: مبلمان کلاسیک در اتاق‌های نشیمن کلاسیک بسیار به چشم می‌آیند. پالت‌های رنگی ساده، مواد مستحکم، و نشیمن‌های راحت به شما کمک می‌کند تا سبک سنتی خود را اکنون و تا سال‌های بعد بیان کنید. اما با این‌که انتخاب دکور قوانین اندکی دارد اما این‌که چه نوع دکور و چه نوع چیدمانی برای خانه شما مناسب است از اهمیت زیادی برخوردار است.
در این مطلب به نکات مهمی برای خلق یک اتاق نشیمن کلاسیک و راحت اشاره می‌کنیم. 

ساقدوش بار

عناصر یک فضای کامل کلاسیک شامل یک کاناپه، یک میز پذیرایی، دو صندلی، یک جفت مبل دسته‌دار که بتوان آن‌ها را به راحتی جابه‌جا کرد، یک نیمکت، دو میز مخصوص نوشیدنی، و دو میز کوچک است.  با چیدانه همراه شوید تا به شما بگوییم چگونه با این وسایل یک فضای کلاسیک بی نقص و راحت ایجاد کنید.

سرویس خواب بالسا

هنگامی که مشغول طراحی هستید، مراقب باشید تا از مبلمانی استفاده نکنید که در فضا مانع بصری ایجاد می‌کند.
یک نیمکت یا کاناپه تخت‌خواب‌شو انتخاب‌های بسیار خوبی هستند چراکه ارتفاع کمی دارند و مانع بصری ایجاد نمی‌کنند.انتخاب مبلمان کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل را قبلا برایتان شرح دادیم.

یک میز کنسولی در پشت یک کاناپه نمونه‌ای از چیدمان یک اتاق نشیمن با نقشه باز است. ارتفاع میزهای کنسولی باید مقداری کم‌تر از پشتی کاناپه باشد تا مانعی در برابر دید ایجاد نشود. یک آباژور در پشت کاناپه می‌تواند فضا را به زیبایی روشن کند.

استفاده از آینه‌ شیوه بسیار ساده‌ای است که باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد.
آینه‌ها هم‌چنین بر تقارن اتاق در سبک کلاسیک تاکید می‌کنند. 

یک جفت کاناپه بسیار مناسب یک اتاق نشیمن دنج و راحت است.
فقط مطمئن شوید که میز پذیرایی 35 تا 45 سانتی‌متر با هر کاناپه فاصله داشته باشد. این فاصله فضای رفت‌وآمد کافی را در اختیار شما قرار می‌دهد اما در عین حال از روی کاناپه به میز دسترسی هم دارید.

در اتاق‌های نشیمن بزرگ که دارای نقشه کف بازی هستند سعی کنید دو فضای نشیمن متفاوت خلق کنید. این کار را با استفاده از دو طرح یا دو قالیچه متفاوت در هر فضا بکنید. یک نیمکت یا یک صندلی عثمانی باعث می‌شود تا دو فضا با هم تلفیق شوند چراکه مهمانان می‌توانند وقتی روی این نشیمن‌ها می‌نشینند رو به دو فضا قرار بگیرند.

صندلی‌های راحتی از ملزومات هر اتاق نشمین هستند و دلیلی ندارد همیشه در کنار آن‌ها یک کاناپه قرار داشته باشد. یک جفت از این صندلی‌ها برای فضاهایی که برای گفتگو مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار مناسب هستند.
اکثر این صندلی‌ها بین 90 تا 120 سانتی‌متر عرض و 90 تا 130 سانتی‌متر عمق دارند. برای این‌که فضای شما کاربردی باشد این صندلی‌ها را در فاصله معینی از هم قرار دهید تا بتوانید به راحتی بین آن‌ها حرکت کنید.

میزهای کوچک کنار مبلی یا میز عسلی بسیار مناسب نوشیدنی، اسنک، و کتاب هستند. هنگام انتخاب این میزها آن‌هایی را برگزینید که تمیز کردنشان راحت باشد. ارتفاع این میزها باید کمی کم‌تر یا کمی بیش‌تر از صندلی یا کاناپه‌ای باشد که در کنار آن‌ها قرار می‌گیرند. البته برخی از این میزها با صندلی یا کاناپه کناری خود هم‌ارتفاع هستند.

مطالب پیشنهادی: زیبایی های سبک کلاسیک در معماری داخلی!

انتخاب مبلمان کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون لوکس با ویژگی های سبک کلاسیک

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پویا در تاریخ 15 تیر 1393
به نکات بسیار ریز و جالبی اشاره کردید

ثبت دیدگاه