Chidaneh.com placeholder image

15 پیشنهاد کاربردی برای داشتن فضایی پر نور وزیبا

به قلم: تحریریه چیدانه

نور پردازی: نه تنها لامپ‌ها وچراغ ها با روشنایی خود به ایجاد حال و هوا در فضا کمک می‌کنند، بلکه شکل آن‌ها نیز مهم است. رنگ، اندازه، تکرار، و ترکیب‌بندی همگی هنگام انتخاب روشنایی ها عناصر بسیار مهمی هستند. خواه یک فرد سنت‌گرا باشید و خواه یک مدرنسیت رادیکال، فضای شخصی خود را با انتخاب‌های خلاقانه روشنایی ها خلق کنید. برای راهنمایی شما، در اینجا تعدادی روش جذاب که به روشنایی بخشیدن و برجسته کردن اتاق‌ها کمک می‌کند را می توانید ببینید.

نوژا دیزاین

 

سرویس خواب بالسا

                                     

استوانه‌های پشت سر هم. این چراغ‌های استوانه‌ای که از سقف آویزان شده‌اند فضای جذابی را در آشپزخانه ایجاد کرده‌اند.

کاربرد: نه تنها این چراغ‌ها شکلی زیبا و چشم‌گیر دارند، بلکه با داشتن سطحی با رنگ زغالی ترکیب بصری زیبایی با وسایل روی دیوار ایجاد کرده‌اند. هم‌چنین این چراغ‌ها به گونه‌ای آویزان شده‌اند که نور کافی را برای جزیره آشپزخانه تامین کرده‌اند.
 

حباب‌های کوچک. چندین حباب کوچک در فضا معلق شده‌اند. این کار ایجاد ترکیب‌بندی مدرن با یک لوستر کلاسیک است.

کاربرد: نوری که از این لوستر در فضا منتشر می‌شود بازتاب می‌یابد و کل اتاق را روشن و زیبا می‌سازد. در ضمن نور کافی برای غذا خوردن در این میز غذاخوری مدرن را فراهم می‌کند.

 

نور از بالا، نور از پایین. چراغ‌های متصل به دیوار وقتی روشن می‌شوند کاملا از روی دیوار ناپدید می‌شوند.

کاربرد: در این فضای مینی‌مالیستی، نور الگو و طراحی چشم‌گیر و زیبایی را به دیوار اضافه می‌کند و وظیفه آثار هنری یا دیگر تزئینات دیواری را به طور کامل انجام می‌دهد.

 

مناره. این ستون مبتکرانه نقش یک مناره را بازی می‌کند.

کاربرد: این چراغ چشم‌گیر نقطه کانونی راه‌پله است. وقتی به طور کامل روشن است، پله‌ها غرق در نور می‌شوند. وقتی نور آن کم می‌شود یک جریان نوری ملایم را در فضا ایجاد می‌کند تا شب‌هنگام عبور از راه‌پله ایمن و بی‌خطر باشد.

 

اسپوتنیک (نخستین ماهواره فضایی جهان). این لوستر به شکل خارپشت دریایی تغییر شکل یافته لوسترهای اسپوتنیکی است.

کاربرد: حباب‌ها بر روی میله‌های باریک قرار دارند و سایه‌هایی زیبا و ملایم بر روی سقف و دیوار ایجاد می‌کنند و هم‌چنین بافت پارچه‌ای که بر روی دیوار قرار گرفته است را برجسته می‌کنند.
 

تکرار کنید. این نوع نصب لوسترها یادآور استفاده تاثیرگذار اندی وارهول از اشیای مختلف است.

کاربرد: این شیوه بسیار مناسب نورپردازی یک راهروی طولانی است. چراغ‌های کاغذی نور ملایمی در فضا خلق می‌کنند و ارزان هستند، بنابراین به راحتی می‌توان تعداد مورد نیاز از آن‌ها را خریداری کرد.
 

گروه‌بندی مجسمه‌گون. این چراغ پایه‌دار که در اتاق نشیمن قرار گرفته نور ملایمی خلق می‌کند و با دیگر وسایل بزرگ این فضا در هماهنگی است.

کاربرد: این چراغ‌ پایه‌دار با دیگر مبلمان این اتاق در تناسب کامل است. و درکنار میزهای چرمی که شبیه طبل هستند ترکیب خوبی ایجاد کرده است.

 

چراغ‌های متحرک. این چراغ‌ها در بین سه پنجره قرار گرفته‌اند و دارای بازوی‌های متحرکی هستند که با توجه به موقعیت‌های مختلف کاربردهای مختلفی پیدا می‌کنند.

کاربرد: این چراغ‌ها نور عمومی خوبی در فضا ایجاد می‌کنند، اما هم‌چنین می‌توان آن‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که نور آن‌ها درست بر روی مبل‌ها بیافتد تا هنگام مطالعه نور کافی وجود داشته باشد.
 

چراغ‌های قرمز. این چراغ‌ها در مقابل یک دیوار خاکستری و در کنار یک مبلمان چوبی قرار گرفته‌اند و می‌توان آن را بر اساس نیاز تنظیم کرد.

کاربرد: این چراغ‌ها نور نقطه‌ای ایجاد می‌کنند و بر اساس نیاز می‌توان هر نقطه‌ای را با آن‌ها روشن کرد. در ضمن رنگ قرمز این چراغ ها جلوه زیبایی در این اتاق خلق کرده است.

 

چراغ‌های آویز. چراغ‌های آویز جایگزین‌های بسیار خوبی برای چراغ‌های دیواری در حمام هستند.

کاربرد: این چراغ‌ها جلوه‌ای سرزنده و متفاوتی را در فضا ایجاد می‌کنند. استفاده از این چراغ‌ها که از سقف آویزان می‌شوند باعث می‌شود تا بتوان از دیوارها استفاده‌های دیگری، مانند نصب قفسه، کرد. این چراغ‌ها را هم‌سطح چشم آویزان کنید تا چهره شما به طور کامل روشن شود. 
 

مکملی برای فضا. این سه گوی شفاف مکملی برای دیگر وسایل گِرد این اتاق هستند.

کاربرد: این چراغ‌های سقفی دارای خطوطی ساده هستند که نه تنها با دیگر وسایل این اتاق رقابت نمی‌کنند، بلکه باعث برجسته‌تر شدن آن‌ها می‌شوند.
 

چراغ هنری. این چراغ ‌پایه‌دار جذاب ترکیبی از مجسمه‌سازی و طراحی صنعتی است.

کاربرد. این چراغ پایه‌دار مسطح مکملی برای آثار هنری روی دیوار است و گچبری روی دیوارهای سنتی این اتاق را برجسته می‌کند.
 

روشنایی شمع. شمع‌دان‌های آهنی در کنار آینه حال و هوایی قدیمی به این حمام داده‌اند.

کاربرد: حباب‌های این لوستر مصرف بسیار پایینی دارند و در عین حال که نور خوبی در فضا ایجاد می‌کنند هزینه زیادی برای شما در بر ندارند.
 

قفس پرنده. این لوستر فلزی زیبا تبدیل به نقطه کانونی این اتاق شده است.

کاربرد: سایه ایجاد شده توسط قاب فلزی این لوستر الگو و طرح زیبایی را بر روی سقف ایجاد می‌کند. هم‌چنین این لوستر فلزی صندلی طلایی جلوی میز را زیباتر و چشم‌گیر‌تر می‌کند.
 

مجسمه. این لوستر که طراحی آن بر اساس اُریگامی انجام گرفته است نقطه کانونی این اتاق غذاخوری است.

کاربرد: وقتی چراغ این لوستر خاموش است، هم‌چون مجسمه‌ای معلق در فضاست. وقتی چراغ آن روشن است، قطعات مواج باعث انتشار نور در فضا به شیوه‌ای جذاب و جالب توجه می‌شوند.

 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sima در تاریخ 24 تیر 1393
khayli khob bood mamnoon
aysal در تاریخ 24 تیر 1393
خبلی عالیه

ثبت دیدگاه