دکوراسیون پذیرایی آبی، همه نکته‌ها و ایده‌ها اینجاست!

دکوراسیون پذیرایی آبی، همه نکته‌ها و ایده‌ها اینجاست!

به قلم: سمانه زارعی

بخش مهمی از طراحی دکوراسیون پذیرایی، انتخاب تنالیته‌های رنگی آن است. دکوراسیون پذیرایی آبی انتخابی جذاب و عالی است، ولی در کاربرد رنگ آبی در دکوراسیون لازم است نکته‌هایی را در نظر بگیرید تا زیباترین دکوراسیون را داشته باشید. در این مطلب راجع به دکوراسیون پذیرایی آبی صحبت خواهیم کرد. با چیدانه همراه باشید.

دستگیره کابینت

 

دکوراسیون پذیرایی آبی، انتخابی آرامش بخش

دکوراسیون پذیرایی آبی یعنی در ورود به پذیرایی، رنگ آبی به چشممان می‌رسد. رنگ آبی رنگی آرام بخش است و حس سردی را به خانه می‌آورد. از آنجایی که پذیرایی منزل فضایی عمومی برای همه اعضای خانواده است، باید سلیقه افراد را در نظر داشته باشید. نکته دیگر در طراحی دکوراسیون پذیرایی آبی استفاده از تنالیته‌های رنگ آبی به صورت درست و متعادل در دکوراسیون است. حس رنگ آبی پررنگ با رنگ آبی کمرنگ در فضای پذیرایی متفاوت خواهد بود. مهم است که در کنار رنگ آبی از چه رنگ دیگری استفاده می‌کنید، در ادامه مطلب به این نکته‌ها اشاره کرده‌ایم.

 

دکوراسیون پذیرایی آبی، با چه رنگ‌هایی ست میشه؟

بعد از اینکه رنگ اصلی دکوراسیون پذیرایی را انتخاب کردید، باید به فکر انتخاب رنگ دوم و یا سوم هم باشید. و این انتخاب در صورتی امکان‌پذیر است که بخواهید وسایل جدیدی برای خانه بخرید و یا به فکر بازسازی پذیرایی باشید، چون ممکن است وسایل اصلی را از قبل داشته باشید. برای تکمیل رنگ‌بندی دکوراسیون پذیرایی آبی، می‌توانید رنگ‌های مکمل، رنگ‌های خنثی و رنگ‌های هم طیف رنگ آبی را به کار ببرید. در ادامه در مورد همه رنگ‌‌های پیشنهادی بخوانید و نمونه‌های آن را ببینید.

 

1. دکوراسیون پذیرایی آبی و سفید

یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های رنگی برای پذیرایی، رنگ آبی و سفید در دکوراسیون پذیرایی است. رنگ آبی در کنار رنگ سفید، فضایی دلباز و جذاب ایجاد می‌کند. اگر فضای پذیرایی خیلی بزرگ نیست، بهتر است از رنگ آبی کمرنگ در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید. این ترکیب رنگی برای پذیرایی مدرن بسیار کاربردی است. دکوراسیون پذیرایی آبی و سفید در ترکیب با رنگ‌ طلایی، یک انتخاب جذاب برای دکوراسیون پذیرایی کلاسیک است. اگر می‌خواهید نمونه‌ای از خانه‌ای به این رنگ را ببینید، به دکوراسیون آبی و سفید در خانه امیرو زهرا سر بزنید.

 

2. دکوراسیون پذیرایی آبی و زرد در پذیرایی

با توجه به اینکه رنگ آبی به کار رفته در دکوراسیون پذیرایی منزل، پررنگ و یا کمرنگ است، رنگ زرد مناسب برای آن را انتخاب کنید. بخش‌هایی از پرده، کوسن‌های مبلمان، بخشی از دیوار، آباژور ایستاده، تابلو نقاشی دیواری به رنگ زرد را می‌توانید در دکوراسیون پذیرایی با دیوار و یا مبلمان آبی رنگ به کار ببرید. رنگ سفید یا خاکستری ترکیب رنگی این دکوراسیون را تکمیل می‌کند. مطلب خانه آبی و زرد تصاویری از یک منزل را به شما نشان می‌دهد.

 

3. رنگ آبی و قهوه‌ای در پذیرایی

دکوراسیون قهوه‌ای و آبی یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی مناسب برای پذیرایی است. اگر پذیرایی به رنگ قهوه‌ای دارید و می‌خواهید در دکوراسیون آن تغییراتی ایجاد کنید، می‌توانید رنگ آبی را به فضای پذیرایی بیاورید. استفاده از وسایل چوبی و طرح‌دار در کنار رنگ آبی تیره یک فضای کلاسیک و مجلل ایجاد می‌کند.

 

4. دکوراسیون پذیرایی آبی و رنگ‌های گرم

یکی از راهکارهای ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون، استفاده از رنگ‌های مکمل و متضاد با رنگ اصلی است. برای دکوراسیون پذیرایی آبی، می‌توانید رنگ‌های گرم را در کنار رنگ سرد آبی به کار ببرید. در این صورت هم شادابی و گرمای فضای بیشتر می‌شود و هم تنوع رنگی را در فضا افزایش می‌دهید.

دکوراسیون پذیرایی آبی و رنگ نارنجی

رنگ نارنجی مکمل رنگ آبی در دکوراسیون است. این دو رنگ در کنار هم بسیار جذاب می‌شوند. فقط باید به مقدار رنگ نارنجی به کار رفته در دکوراسیون آبی دقت کنید. رنگ نارنجی رنگی گرم است که رنگ سرد آبی را به تعادل می‌رساند.

مطلب پیشنهادی: مکمل رنگ آبی در دکوراسیون 14 خانه ایرانی از میان تورهای چیدانه

دکوراسیون پذیرایی آبی و صورتی

اگر عاشق رنگ صورتی هستید، می‌توانید از آن در دکوراسیون پذیرایی آبی به کار ببرید. اگر رنگ صورتی را به عنوان رنگ دوم (یعنی رنگی که حدود 30 درصد از رنگ فضا را تشکیل می‌دهد) در پذیرایی به کار می‌برید، بهتر است خیلی پررنگ و شارپ نباشد. در کنار رنگ آبی و صورتی می‌توانید از رنگ سفید استفاده کنید. صورتی مات یا چرک در کنار رنگ آبی دکوراسیونی مینیمال و زیبا در پذیرایی می‌سازد. دکوراسیون آبی و صورتی در خانه ساناز و حامد به شما ایده می‌دهد.

 

5. دکوراسیون پذیرایی آبی و سبز

یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی جذاب و خاص، دکوراسیون پذیرایی آبی و سبز است. رنگ آبی و سبز فضایی کاملا آرامبخش و به دور از هیجان را برای شما می‌سازند. بهتر است در کنار این دو رنگ از رنگی دیگر مانند سفید استفاده کنید. رنگ سبز نباید به مقدار زیاد در دکوراسیون پذیرایی آبی استفاده شود.

 

انواع رنگ آبی برای دیوار

دیوارها سهم مهمی از رنگ دکوراسیون فضا دارند. شما می‌توانید برای دیوارهای پذیرایی از رنگ آبی استفاده کنید. دیوارها را به رنگ آبی نقاشی کنید و یا از کاغذ دیواری‌های آبی رنگ استفاده کنید. استفاده از رنگ آبی یکدست برای همه دیوارها و یا کاغذ دیواری آبی در همه‌ بخش‌های پذیرایی، فضا را خیلی جالب نمی‌کند. برای جذابیت بیشتر، ایده‌های زیر را در رنگ آمیزی دیوارها به کار ببرید:

  • دیوار اصلی را به رنگ آبی تیره در بیاورید و بقیه دیوارها را آبی کمرنگ بزنید.
  • برای تزئین دیوار پشت تلویزیون، کاغذ دیواری آبی رنگ به کار ببرید و بقیه قسمتهای دیوار کاغذ دیواری نکنید.
  • یک بخش از دیوار را آبی تیره رنگ کنید و بقیه دیوارها را با رنگ سفید بپوشانید.
  • رنگ آبی آسمانی بیشتر مناسب اتاق خواب است، برای دیوار پذیرایی از رنگ آبی مات‌تر و پررنگ‌تر استفاده کنید.

 

رنگ آبی در مبلمان پذیرایی

رنگ آبی هم در مبلمان مدرن کاربرد دارد و هم پارچه‌ی مبلمان کلاسیک و سلطنتی می‌تواند به رنگ آبی باشد. از آنجایی که مبلمان بخش مهمی از فضای پذیرایی را تشکیل می‌دهند، پس در انتخاب رنگ درست مبلمان دقت کنید. ایده‌های کاربرد رنگ آبی در مبلمان پذیرایی:

  • ست مبلمانی را انتخاب کنید که از ترکیب رنگ آبی و یک رنگ خنثی مانند طوسی و یا سفید تشکیل شده باشد، تا از مبلمان کاملا آبی رنگ دلزده نشوید.
  • ترکیب چوب و رنگ آبی فضا را جذاب می‌کند، مبلمانی با پایه و دسته‌های چوبی و یا پارچه آبی انتخاب کنید.
  • از کوسن‌هایی با رنگ‌های ؛ طوسی، سفید، زرد، نارنجی و یا سبز برای روی مبل آبی استفاده کنید.

کلام آخر:

در این مطلب در مورد رنگ آبی در دکوراسیون پذیرایی صحبت کردیم. نمونه‌های تصاویری که در این مطلب آوردیم را ببینید و از آنها ایده بگیرید تا دکوراسیون آبی رنگ آرامش بخش و جذاب داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه