دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای، در این اتاق احساس امنیت می‌کنید

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای، در این اتاق احساس امنیت می‌کنید

به قلم: سمانه زارعی

رنگ‌ها حس‌های مختلفی در افراد ایجاد می‌کنند. برخی آرامش بخش هستند، بعضی‌هایشان، پر انرژی و هیجان‌زا و بعضی خنثی و ملایم! از بین رنگهای مختلف به نظر شما دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای انتخاب خوبی است؟ در این مطلب نمونه‌هایی از اتاق خواب، برای آنهایی که به رنگ قهوه‌ای علاقه دارند آمده است. اگر شما هم به دنبال انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خوابتان هستید، این مطلب را بخوانید. شاید رنگ قهوه‌ای انتخاب شما باشد!

مبلمان اداری ارگو

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای

هر رنگی می‌تواند بهترین رنگ برای اتاق خواب شما باشد. انتخاب رنگ بستگی به عوامل مختلفی مانند؛ سلیقه، ابعاد اتاق و نورگیری فضا دارد. از نظر روانشناسی رنگ قهوه‌ای رنگ گرمی است که، قدرت، اطمینان و گرما را القا می‌کند. این رنگ در گذشته تا سال‌ها رنگ دکوراسیون بسیاری از خانه‌ها بود. وجود رنگ قهوه‌ای احساس امنیت و ایمنی را در افراد ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون قهوه‌ای و آبی، ترکیب رنگ متفاوت در خانه هانیه!

مکمل رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

وقتی رنگ قهوه‌ای برای اتاق خواب انتخاب می‌کنید، قرار نیست همه‌ی وسایل به رنگ قهوه‌ای باشند، یک رنگ مکمل در کنار قهوه‌ای فضای اتاق خواب را دلنشین‌تر می‌کند. کاربرد انواع رنگ‌های سفید، کرم و نسکافه‌ای در کنار رنگ قهوه‌ای متداول‌تر است. ولی شما می‌توانید برای زیبا شدن اتاق خواب قهوه‌ای، و به تعادل رسیدن حس تنهایی و غم از رنگ‌های آرامش بخش‌تری مانند آبی و سبز یا نارنجی استفاده کنید. ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای هم یک رنگ مدرن و جدید برای اتاق خواب است. رنگ قهوه‌ای در عین حال که سادگی و ارزانی را در محیط القا می‌کند، ولی وقتی در کنار رنگ مناسبی قرار بگیرد می‌تواند مجلل و باشکوه باشد. مثلا می‌توانید رنگ طلایی را در بعضی از وسایل داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: مکمل رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون، فاطمه و پژمان سبز را انتخاب کردند!

 

رنگ قهوه‌ای را چگونه به اتاق خواب بیاورم؟

ایده‌های مختلفی برای آوردن رنگ قهوه‌ای به اتاق خواب وجود دارد:

  • دیوار اصلی اتاق خواب که اغلب دیوار پشت تختخواب است را به رنگ قهوه‌ای رنگ کنید و بقیه قسمت‌ها را رنگی روشن‌تر بزنید.
  • اگر پرده‌های اتاق خوابتان قهوه‌ای رنگ هستند؛ تعدادی از بالش‌های روی تخت را به رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید.
  • یک فرش کرمی و یا خاکی رنگ برای اتاق خواب نسبتا کوچک انتخاب کنید.
  • یکی دیگر از راه‌های اضافه کردن رنگ قهوه‌ای به اتاق خواب، تهیه یک روتختی قهوه‌ای رنگ است که با مبل تکی قهوه‌ای رنگی که در گوشه اتاق قرار داده‌اید متناسب باشد.
  • یک تخت خواب قهوه‌ای جدید برای یک اتاق خواب شیک و زیبا عالی است. حالا باید رنگ دیوار و پرده و فرش را با رنگ تختخواب هماهنگ کنید.
  • در بخش‌هایی از دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای، ترکیب رنگ قهوه‌ای سوخته به کار ببرید. ولی حواستان باشد در استفاده از رنگ قهوه‌ای پررنگ زیاده روی نکنید.
  • اگر دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای را انتخاب کرده‌اید، به نورپردازی توجه کافی داشته باشید تا رنگ قهوه‌ای باعث تیره و دلگیر شدن فضا نشود.

کلام آخر:

در این مطلب راجع به دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای صحبت کردیم. برای آوردن رنگ قهوه‌ای به اتاق خواب می‌توانید از وسایل مختلف تختخواب گرفته تا فرش و پرده را به رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه