کپی برداری دکوراسیون برنامه ورزشی در تلویزیون از نمونه خارجی

کپی برداری دکوراسیون برنامه ورزشی در تلویزیون از نمونه خارجی

به قلم: سمانه زارعی

دکوراسیون برنامه تلویزیونی یکی از موارد مهم در جلب مخاطب و بیننده است. هرچه دکوراسیون متناسب‌تر با محتوای برنامه باشد و در آن خلاقیت بیشتری به کار رفته باشد، بیشتر نظر مخاطب را به خود جذب می‌کند. دکوراسیون برنامه ورزشی که در ایام نوروز 1403 پخش می‌شد، به دلیل کپی برداری از یک برنامه خارجی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

قالیشویی ادیب

 

دکور برنامه نوروز فوتبالی

کپی برداری از دکوراسیون برنامه ورزشی نوروز

برنامه تلویزیونی نوروز فوتبالی که از شبکه فوتبال پخش می‌شد، یکی از برنامه‌های پربیننده ایام نوروز بود. در این برنامه، به نظرسنجی در مورد فوتبالیست‌ها و بازیکنان مسابقات سال 1402 پرداخته شد و در انتهای برنامه نتیجه نظرسنجی اعلام شد که با انتقادهایی هم روبرو شد. مسئله دیگر در انتقاد از این برنامه، طراحی دکوراسیون آن بود. کاناپه به کار رفته در این برنامه شبیه به ویژه برنامه جام ملتهای آسیا 2023 قطر شبکه BeIN اسپورت بود.

مطلب پیشنهادی: بهترین و شیک‌ترین طراحی‌ها از برنامه‌های تلویزیونی تاریخی

کاناپه‌ای که خبرساز شد

داستان کپی برداری دکوراسیون برنامه ورزشی، تکراری بودن فرم کاناپه برنامه فوتبال نوروزی بود. این کاناپه مدرن و سفید رنگ که فرمی منحنی دارد در برنامه جام ملتهای آسیا استفاده شده بود. البته کاناپه به کار رفته در برنامه فوتبال نوروزی کوچکتر و جمع و جورتر است. به نظر برخی از افراد و مخاطبین بهتر بود از ایده‌ای تازه و متفاوت استفاده شود.

اگر به این نوع مطالب علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطلب طراحی صحنه برنامه تلویزیونی کتاب باز را ببینید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه