روشنایی آشپزخانه با استفاده از کابینت نئوکلاسیک کرم

روشنایی آشپزخانه با استفاده از کابینت نئوکلاسیک کرم

به قلم: شقایق امیرحسینی

اگرچه که کابینت نقش نظم دهی آشپزخانه را بر عهده دارد. اما، با توجه به سبک جدید طراحی آشپزخانه‌ها که المانی چون دیوار در آن حذف شده است تا آشپزخانه بدون هیچ جداکننده‌ای بخشی از خانه باشد، کابینت نقش دیگری در تزیین و چیدمان خانه پیدا کرده است و آن زیباسازی فضای خانه است. در میان انبوه مدل‌های کابینتی که طراحی شده‌اند، طرح نئوکلاسیک یکی از مدرن‌ترین انواع کابینت‌ است که قدیمی نمی‌شود و تا همیشه شکیل و زیبا باقی می‌ماند. به ویژه که با رنگ کرم ترکیب شود، روشنایی و نور را به خانه شما به همراه می‌آورد. رنگ کرم در کابینت نئوکلاسیک کرم یک رنگ خنثی است که می‌توانید آن را با هر وسیله یا دکوراتیوی به راحتی ست کنید.

ساقدوش بار

اهمیت استفاده از کابینت نئو کلاسیک کرم رنگ

قبل از هر چیز بهتر است کمی به کابینت نئوکلاسیک کرم در دو بخش نئوکلاسیک و انتخاب رنگ کرم بپردازیم. نئوکلاسیک طرحی بسیار شیک و با اصالت دارد که اصل اولیه در اجرای آن تجلیل ظرافت جاودانه این سبک از طریق تقارن، نظم و ظرافت است. عامل دیگری که جلوه کابینت نئوکلاسیک را زیباتر می‌کند، استفاده از رنگ‌های کمرنگ مانند پالت رنگ‌های پاستلی مانند سبز پاستلی، کرم پاستلی و مانند آن است که حسی توام با ملایمت و سکون دارد.

سرویس خواب بالسا

دیزاین آشپزخانه با کابینت کرم نئوکلاسیک

 جزییات این طرح به گونه‌ای است که شامل طبقه یا کشوهای دکوراتیو بوده و روی ظاهر آن‌ها بسیار فکر شده طراحی‌هایی انجام گرفته است. تاجایی که تیموتی کوریگان، طراح آمریکایی در رابطه با سبک نئوکلاسیک باور دارد که

«بازگشت سبک نئوکلاسیک بعد از محبوبیت اولیه در قرون وسطی به دلیل تمرکز بر جزییات و خطوط متقارن این اثر است. سبک نئوکلاسیک با هر سبک دیگری به راحتی ترکیب می‌شود و بدون بزرگنمایی به ثروتمند بودن، سبک جدید ایجاد شده را مملو از ظرافت و پیچیدگی می‌کند. »

سبک نئوکلاسیکانتخاب رنگ کرم برای کابینت نئوکلاسیک و دیزاین آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک کرم رنگ در واقع ستایش گرما و پیچیدگی است و این ترکیب ساده ولی مبهم هم برای یک خانه با طراحی ساده مناسب است. هم می‌توانید از آن در دیزاین خانه‌ای شیک و باشکوه استفاده کرد. رنگ کرم در فضای آشپزخانه به عنوان روشن‌ترین طیف زرد استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و شما را به آرامش دعوت می‌کند. استفاده از این رنگ در کابینت برای خانم‌ها یا آقایان خانه‌دار یا عاشق آشپزی موهبتی است که ذهن آن‌ها را آرام می‌کند تا بتوانند با انرژی و بدون استرس به آشپزی بپردازند و غذایی خوشمزه برای اهالی خانه درست کنند.

چطور آشپزخانه را کابینت نئوکلاسیک کرم تزیین کنیم؟

 

سبک نئوکلاسیک در چیدمان آشپزخانه

کرم رنگی خنثی با ته مایه گرم است که نماد فروتنی و راحتی است. به همین جهت، می‌توان از آن در المان‌های مختلف دکوراتیو استفاده کرد. چیدمان آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک کرم در واقع به معنی ستایش زیبایی این رنگ در کنار سبک کلاسیک آن است که در طی قرن‌ها همچنان مدرن و شیک به نظر می‌رسد. رنگ کرم ذاتا دست و دلباز است و با هر چیزی می‌تواند ست شده و ترکیب زیبایی خلق کند. بنابراین، هنگام استفاده از کابینت نئوکلاسیک کرم لازم نیست نگران سایر وسایل باشید که دقیقا باید چه رنگی داشته باشند. چرا که این رنگ را می‌توانید با یک جفت صندلی قهوه‌ای یا سرویس ظروف صورتی نیز جور کنید.

ترکیب کابینت نئوکلاسیک کرم با سنگ مرمر

چیدمان آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک کرم

برای اینکه بتوانید فضایی فوق‌العاده مدرن و شیک در آشپزخانه درست کنید، می‌توانید از این طرح ایده بگیرید. برای اینکه فضایی جذاب داشته باشید، می‌توانید از سنگ مرمر یا میزی با سنگ طبیعی در کنار کابینت نئوکلاسیک کرم استفاده کنید. اگرچه که تقریبا کابینت کرم و سنگ مرمر به لحاظ رنگ در یک طیف قرار می‌گیرند، اما، هم جنس نیستند و این تضاد خود آفریننده زیبایی است. یا می‌توانید از سنگ گرانیت نیز استفاده کرده و از نتیجه نهایی لذت ببرید. استفاده از این دو سنگ بسیار لوکس و جذاب است و حال و هوای آشپزخانه را کاملا زیبا می‌کند. یکی از نکات کلیدی در ایجاد هماهنگی بین متریال مختلف به کار رفته در تزیین آشپزخانه متعادل کردن متریال است.

استفاده از دکوراتیوهای مرمری روی کابینت نئوکلاسیک کرم

دیزاین آشپزخانه با کابینت کرم

برای اینکه بتوانید ظرافت بیشتری به فضای نئوکلاسیک کرم رنگ آشپزخانه بدهید، توصیه می‌شود از گلدان سنگی مرمر یا ظروف تزیینی سنگی برای زیباتر کردن کابینت‌ها استفاده کنید. به این شیوه حسی گرم و دلنشین به کلیت فضای آشپزخانه خواهید داد. می‌توانید برای ماشین ظرفشویی و لباسشویی نیز فضای اختصاصی در نظر بگیرید و با کمک دری از مدل نئوکلاسیک کرم و جور با بقیه بخش‌های کابینت استفاده کنید.

استفاده از کابینت نئوکلاسیک کرم با ترکیب رنگی

کابینت نئوکلاسیک کرم با قاب و دستگیره طلایی

برای اینکه کابینت‌های نئوکلاسیک کرم را از یکرنگ و یکدست بودن خارج کنید، می‌توانید تزیینات استفاده شده روی کابینت را از رنگ‌های دیگر انتخاب کنید. به‌طور مثال، می‌توانید دسته یا اهرم کشو و درها را به صورت فلز ضد زنگ طلایی یا مسی انتخاب کنید یا قسمت سنگ روی کابینت را با ترکیبی از قهوه‌ای روشن و از جنس چوب انتخاب کنید. تم چوبی و رنگ کرم ترکیبی است که در همه انواع کابینت‌ها و طراحی‌ها استفاده می‌شود. به این طریق می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک کرم خود را با اضافه کردن رنگ چوب روح ببخشید و انرژی بیشتری با این ترکیب رنگی به خانه خود اضافه کنید.

نحوه نگهداری بهتر از کابینت نئوکلاسیک کرم

قطعا حفظ و نگهداری بهتر منجر به دوام بیشتر کابینت شده و باعث می‌شود این محصول سال‌های سال زیبایی منحصربه‌فردی داشته و نمای خانه شما را همچنان زیبا نگه دارد. ازآنجایی‌که، این کابینت به رنگ کرم است، ممکن است زودتر از رنگ‌های دیگر کثیف شود. بنابراین، برای مراقبت بهتر باید کارهای زیر را انجام دهید.

نئوکلاسیک کرم

  • به‌طور مرتب کابینت‌ها را تمیز کنید. سعی کنید با یک دستمال نرم و ترجیحا دستمال‌های نانو گرد و غبار روی کابینت را تمیز کنید. اگر از دستمال ساده استفاده می‌کنید، می‌توانید کمی از شوینده‌های ساده و سبک برای بهتر تمیز شدن کابینت‌ها استفاده کنید. در صورت ایجاد هر نوع لکی روی کابینت، محل کثیفی را سریع تمیز کنید تا اثر آن باقی نماند.
  • به‌طور منظم سعی کنید قسمت‌های مختلف کابینت را بررسی کرده تا در صورت رویت هرنوع مشکلی بتوانید سریعا ایراد به وجود آمده را برطرف کنید. به علاوه، مشکل نشتی آب را بررسی کنید تا به داخل کابینت نفوذ نکند و باعث از بین رفتن آن شود. در صورتی که جایی از کابینت دچار رنگ پریدگی یا خراشیدگی شده بود، سریع آن را ترمیم کنید تا آسیب دیدگی از حد خود فراتر نرود. به این شیوه می‌توانید کابینت نئوکلاسیک کرم رنگ در دیزاین آشپزخانه خود را به بهترین حالت نگه داری کنید تا دوام بیشتری پیدا کند.

کلام آخر

طراحی و دیزاین خوب سبک زندگی را ارتقا می‌دهد. استفاده از کابینت نئوکلاسیک کرم یکی از همین طراحی‌ها است که نمای خانه شما را بسیار تغییر داده و انرژی ملایمی را در خانه جاری می‌کند. کابینت کرم قابلیت ترکیب طرح‌های مختلف از سبک سنتی گرفته تا مینیمال و نئوکلاسیک همگی را دارد. این ترکیب به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید آشپزخانه را کاملا طبق سلیقه خود تزیین کرده و از آن لذت ببرید. در واقع رنگ کابینت و طرح آن به گونه‌ای است که شما را در چارچوبی تعیین شده قرار نمی‌دهد تا مجبور باشید تنها از چندین المان برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید تا بتوانید به لحاظ زیبایی شناختی هارمونی را حفظ کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه