تصاویر شهر کرج در 200 سال بعد!

تصاویر شهر کرج در 200 سال بعد!

تماشا کنید: تصاویر کرج در سال 1602 با هوش مصنوعی ساخته شد!

آیا تا حالا فکر کرده‌اید که 200 سال دیگر شهرهای ایران چه شکلی خوهند بود؟ هوش مصنوعی تصاویر کرج در سال 1602 را به طرز بسیار جذابی ترسیم کرده است. در ادامه با تکراتو همراه باشید.

کاغذدیواری آیدی

شاید تا حالا فکر کرده باشید که شهرتان در قرن‌های آینده به چه شکل درخواهد آمد. جالب است بدانید که با وجود تکنولوژی هوش مصنوعی دیگر هیچ‌چیز دور از انتظار نیست. زیرا این تکنولوژی پیشرفته اخیراً تصاویر کرج در سال 1602 رابه نمایش گذاشته است تا شاید ذهن شما را به تفکر اندازد که یک شهر چقدر می‌تواند تغییر کند. البته کرج ترسیم شده توسط هوش مصنوعی، بسیار دور از واقعیت به نظر می‌رسد!

تصاویر کرج در سال 1602 از دید هوش مصنوعی

ابزارهای هوش مصنوعی تصویر‌ساز مانند DALL-E ۲ و Midjourney ناگهان مورد توجه بسیاری قرار گرفتند. به نظر می‌رسد که تعداد بیشتری از این ابزار در حال ظهوراند، اما همیشه در دسترس عموم نیستند.

مدل‌های هوش مصنوعی تصویرساز، عکس‌هایی که مد نظر شما هستند را ایجاد می‌کنند. تنها کافی است برای آن‌ها بنویسید که چه در ذهن دارید، مثلا تصویر «یک گلدان با دو گل رز در کنار یک پنجره در هنگام غروب» با نوشتن این عبارت به انگلیسی، هوش مصنوعی و عبارت شما را تحلیل کرده و بر اساس متنی که شما نوشتید، یک تصویر جدید که مانند آن را در هیچ‌جا ندیدید می‌سازد.

این ابزار هوش مصنوعی به شکلی طراحی شده که برای هر عبارت چندین تصویر می‌سازد تا شما میان تصاویر نهایی، حق انتخاب داشته باشید. هوش مصنوعی تصویر ساز از دل فناوری‌های تبدیل عکس چاپی به یک تصویر متحرک و بازسازی تصاویر قدیمی ساخته شده و درواقع با افزایش قدرت و توانایی هوش مصنوعی در ایجاد و درک تصویر، حالا شاهد آن هستیم که ابزارهای هوش مصنوعی مختلف به خوبی حرف انسان را می‌فهمند و تصاویر جدید خلق می‌کنند.

البته این فناوری هنوز هم جای کار دارد و فعلا تصاویر خروجی با خطاهای بسیاری همراه است. در همین خصوص اخیراً از هوش‌مصنوعی خواسته شده‌است تا کرج را در سال 1602به تصویر بکشد. در ادامه نتایج این درخواست را می‌بینید:

 

تصاویر کرج در سال 1602 از دید هوش مصنوعی

تصاویر کرج در سال 1602 از دید هوش مصنوعی

تصاویر کرج در سال 1602 از دید هوش مصنوعی

تصاویر کرج در سال 1602 از دید هوش مصنوعی


دیدگاه کاربران
Caren در تاریخ 31 مرداد 1402
فکر کنم هوش مصنوعی یه چیزی زده که اینجوری توهم گرفته ...با این وضع ۲۰۰ که هیچ ۱۰۰۰ سال دیگه هم ک نگاه کنی یاد ۱۰۰۰۰ سال قبل ایران خواهی افتاد...
یه ادم در تاریخ 31 مرداد 1402
چ عکسایه چرتی
Amir در تاریخ 31 مرداد 1402
کاش ب برادران نیروی انتظامی که دارند امنیت شهر وکشور را درطول شبانه روز برقرار میکنندهم یه نگاهی از بابت معیشت بکنند ازطرف یه معلم
شیما در تاریخ 31 مرداد 1402
خخخخ چقدر بی ربط
مردم در تاریخ 01 شهریور 1402
این عکسای اجق وجق چیه می زارین خودتون رو اسیر هوش مصنوعی می کنین هوش مصنوعی فراتر ازاطلاعات فعلی شما نمی تونه نقاشی بکشه
عباس در تاریخ 02 شهریور 1402
نه بابا ایشالله تا اون موقعی امام زمان ظهور کردن

ثبت دیدگاه