جزئیات خانه گرم و صمیمی آقای صدا در اسپانیا

جزئیات خانه گرم و صمیمی آقای صدا در اسپانیا

به قلم: سمانه زارعی

روش زندگی و محل زندگی بازیگران، خواننده‌ها و افراد معروف، برای اغلب افراد جالب است. مخصوصا اگر این افراد خاطراتی را برای‌شان رقم زده باشند. در این مطلب از چیدانه خانه‌ی خواننده‌ی معروف ایرانی در اسپانیا را بررسی می‌کنیم. خواننده‌ای که ایرانیان با آهنگ‌های؛ شب زده، ستاره‌های سربی، شب گریه، طلوع کن، خاتون و.. او را می‌شناسند.

تابلو فرش ریحان

از لس آنجلس تا اسپانیا

ابراهیم حامدی معروف به ابی، خواننده‌ی مشهور موسیقی پاپ ایرانی است. ابی تا چند سال قبل در لس‌آنجلس زندگی می‌کرد و اکنون در خانه‌ی بزرگی در اسپانیا زندگی می‌کند. ابی و خانواده‌اش این خانه بزرگ و لوکس را دوست دارند و از زندگی در آن شاد هستند. خانه‌ای که رنگ و بویی از معماری اسپانیایی در خود دارد.

کمی درباره‌ی خانه‌های اسپانیایی

معماری اسپانیایی، نوعی سبک معماری کلاسیک است. به طور کلی معماری خانه‌های اسپانیا از چندین سبک؛ باروک، گوتیک، نئوکلاسیک و مدرن تشکیل شده است که نشان دهنده تاریخ این کشور از قرون وسطا تا به امروز است. درهای قوسی، دیوارهای گچی، تیرچه‌های چوبی سقف و استفاده از سنگ برخی از ویژگی‌های معماری اسپانیا است.

خانه ویلایی آقای صدا

با اینکه امروزه در همه‌ی شهرهای دنیا از انواع سبک‌های معماری برای ساخت خانه‌ها استفاده می‌شود. ولی خانه‌ی آقای صدا که در جنوب اسپانیا قرار دارد؛ رنگ و بویی از معماری اسپانیایی را با خود به همراه دارد. وجود فضاهای مختلف، این خانه دو طبقه را برای زندگی خانواده‌ای با رفت و آمد زیاد مناسب ساخته است. خانه بزرگی که در ورودی فلزی و مشکی رنگی شبیه به قلعه دارد. وقتی وارد این خانه می‌شوید؛ فضایی نیمه خصوصی مانند یک حیاط کوچک، روبروی شماست و بعد در ورودی دیگری که اجازه ورود به فضاهای خصوصی‌تر را می‌دهد.

فضای نشیمن، گرم و سنتی

اتاق نشیمن که با قرارگیری مبلمان راحتی دکور شده است، در نزدیکی ورودی منزل قرار دارد. این فضا نور کافی از دو طرف دریافت می‌کند و به محوطه و استخر راه دارد. شومینه‌‌ی این اتاق، حس گرما و دکوراسیون سنتی را به خانه اضافه می‌کند.

محوطه خانه ابی

محوطه‌ی خانه ویلایی

مهم‌ترین ویژگی محوطه‌ی این خانه استخر بزرگی است که در آن قرار دارد. نمای سفید رنگ بنا، بخشی از ویژگی معماری خانه‌های اسپانیا را نشان می‌دهد. یک آلاچیق چوبی، درخت‌های نخل، درختچه‌های هرس شده کنار ستونها، چمن کاری دورتادور استخر؛ از ویژگی‌های محوطه این خانه ویلایی است.

در طبقه دوم تراس بزرگی قرار دارد که با میز و صندلی، فضای خوبی برای نشستن و دورهمی ایجاد شده است. و نمای خوبی به فضاهای اطراف دارد. دور تا دور این تراس با گلدان‌هایی تزئین شده است.

نهان‌خانه‌ی منزل خواننده‌ی مشهور ایرانی

ابی قسمتی از منزل خود را به یک فضای شخصی و فضای کار تبدیل کرده است. این اتاق در قسمت زیرزمین خانه قرار دارد. فضایی که با تعداد زیادی عکس بر روی راه پله‌ آن، تداعی‌کننده سیر زندگی و خاطرات این خواننده خوش صداست.

کلام آخر:

در این مطلب به خانه ابی، خواننده‌ی مشهور ایرانی در اسپانیا سرزدیم. خانه‌ای بزرگ و ویلایی که محوطه‌ی بزرگ و زیبایی آن را دلبازتر کرده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
دریا در تاریخ 29 تیر 1402
واقعا تاسف داره که از یه وطن فروش مطلب میذارید، فک کنم شماها یا از کنسرتهاش در دبی خبر ندارید... یا حامی تفکرات خودخواهانه این آدم شده اید..........
ملیندا در تاریخ 02 مرداد 1402
یک وطن فروش همیشه مست
سهیلا جوکار در تاریخ 08 مرداد 1402
انشاالله همیشه موفق باشند

ثبت دیدگاه