ایده برای ظرف سبزه عید نوروز 1403

ایده برای ظرف سبزه عید نوروز 1403

به قلم: یاسین کوثری

استفاده از یک سبزه جذاب در سفره هفت سین می‌تواند باعث افزایش زیبایی این سفره در عید نوروز شود. فضای ظرف سبزه عید نوروز می‌تواند به شما اجازه دهد تا خلاقیت و سلیقه خود را برای افزایش جذابیت آن به کار بگیرید.

قالیشویی ادیب

ایده‌های مختلفی برای افزایش جذابیت و زیبایی ظرف سبزه وجود دارد. امروز قصد داریم چند ایده برای ظرف سبزه عید نوروز ۱۴۰۳ را برای افزایش جذابیت سفره هفت سین به شما ارائه دهیم. در ادامه این مطلب برای بررسی چند ایده کارآمد و آسان با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید: 9 ایده جذاب بهاری تزئین خانه برای نوروز 1403

 

تنوع گیاهان در ظرف سبزه عید نوروز

خوب است که از انواع گیاهان برای تزیین ظرف سبزه عید نوروز استفاده کنید. می‌توانید به جای یک نوع گیاه، از چند نوع بذر مختلف در کنار یکدیگر استفاده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که از دانه‌های عدس، نعنا، گندم، نارنج و … در کنار یکدیگر استفاده کنید. قرارگیری دانه‌های مختلف در کنار یکدیگر می‌تواند باعث افزایش جذابیت ظرف سبزهای نوروز شما شود. هر کدام از این دسته از گیاهان دارای ظاهر خاص خودشان هستند. توجه داشته باشید که گیاهی را استفاده کنید که با سبک طراحی دکوراسیون و سفره شما همخوانی داشته باشد. به طور مثال می‌توانید از دانه گندم که شکل ساده‌تری دارد برای سفره‌های با سبک مینیمال استفاده کنید. همچنین می‌توانید از دانه نارنج و یا عدس برای طراحی سفره هفت سین با سبک سنتی استفاده کنید.

اضافه کردن عناصر دکوراتیو روی ظرف سبزه

می‌توانید از عناصر کوچک و دکوراتیو روی ظرف سبزه خود استفاده کنید. برخی از مجسمه‌های مینیاتوری همچون تخم مرغ‌های تزیینی، گل‌های مصنوعی و یا مجسمه‌های کوچک حیوانات می‌توانند در میان سبزه‌ها در ظرف قرار بگیرند. استفاده از این دسته از عناصر می‌تواند باعث جذابیت قابل توجه و جلوه بیشتر سبزه شود. لازم به ذکر است که می‌توانید از انواع روبان‌ها برای تزیین ظرف استفاده کنید. با توجه به سبک طراحی سفره هفت سین، رنگ روبان مناسب را انتخاب کنید. روبان را به صورت پاپیون و یا گره‌های خلاقانه دور ظرف بپیچید.

 

بیشتر بخوانید: چیدمان هفت سین اصلی برای عید نوروز

 

طراحی هندسی ظرف

به جای استفاده از ظرف معمولی می‌توانید از ظرف‌های مختلف با طراحی‌های هندسی خلاقانه استفاده کنید. نمونه‌های مختلفی از ظرف سبزه در بازار به فروش می‌رسند. امسال تنوع ایجاد کنید و از ظرف‌های متنوع از نظر شکل همچون مثلث، مربع و یا دایره استفاده کنید. این دسته از ظروف می‌توانند ظاهری منحصر به فرد به سفره شما ببخشند. نمونه‌های مختلفی از کوزه نیز در بازار برای اضافه کردن بذر سبزه به فروش می‌رسد. می‌توانید از کوزه‌ها و کاسه‌های متنوع در بازار نیز برای رشد سبزه استفاده کنید. توجه داشته باشید که طراحی این نمونه‌ها می‌تواند دارای زحمت بیشتری باشد. از تجربه‌های افراد بزرگتر کمک بگیرید و طراحی‌های هندسی را روی ظرف سبزه اعمال کنید.

طراحی هنری روی ظرف سبزه

روی ظرف‌های سفالی که امکان طراحی می‌دهند، طراحی‌های هنری و تزیینی اضافه کنید. از انواع رنگ‌ها برای ایجاد طرح‌های مختلف و نقاشی‌های خلاقانه استفاده کنید. اضافه کردن چنین نقوشی می‌تواند باعث ایجاد ظاهر منحصر به فرد در سبزه و سفره شما شود.

ایجاد تم موضوعی در ظرف سبزه

می‌توانید برای سفره هفت سین و عناصر موجود در آن یک تم موضوعی انتخاب کنید. به طور مثال از گیاهان معطر همچون رزماری و یا برگ نعنا استفاده کنید. استفاده از این دسته از گیاهان می‌تواند باعث افزایش عطری جذاب در فضای خانه و سفره هفت سین شود. لازم به ذکر است که می‌توانید از انواع گل‌ها همچون آفتابگردان و یا شمعدانی در کنار ظرف سبزه استفاده کنید. به کارگیری اصولی گیاهان مناسب در کنار ظرف می‌تواند باعث ایجاد طراوت و حس شادابی در فضا شود.

 

بیشتر بخوانید: چیدمان میز پذیرایی برای نوروز 1403

 

توجه به پالت رنگی در ظرف سبزه عید

در هنگام طراحی سفره هفت سین و انتخاب ظرف سبزه، یک پالت رنگی ثابت و مشخص را انتخاب کنید. ایجاد تعادل و توجه به نظام رنگی بین عناصر سفره هفت سین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که از گیاهانی استفاده کنید که با تم رنگی دیگر عناصر در سفره شما سازگاری داشته باشند. برای ایجاد تعادل بیشتر می‌توانید از انواع خاک‌های سنتی و یا رنگی استفاده کنید. برخی از خاک‌ها با رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز و سبز در بازار به فروش می‌رسند. به کارگیری این دسته از خاک‌های رنگی می‌تواند باعث ایجاد هماهنگی بین عناصر مختلف و ظرف سبز موجود در سفره هفت سین شود.

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه