رز جاودان؛ گلی که برای عشق اهلی شد!

رز جاودان؛ گلی که برای عشق اهلی شد!

به قلم: سمانه زارعی
گل رز جاودان
گل رز جاودان

چند سالی می‌شود که رزهای جاودان وارد بازار ایران شده‌اند. بشر توانسته است با استفاده از مواد و روش‌های مختلف گل‌هایی با ماندگاری طولانی تولید کند. گل‌های رز که داخل حباب‌های شیشه‌ای قرار گرفته‌اند و ما را یاد گل سرخ معروف شازده کوچولو می‌اندازند. شاید بتوانیم بگوییم گل روز جاودان، گلی است که انسان برای ابراز عشق آن را اهلی کرده است. در این مطلب به مناسبت روز ملی گل و گیاه، در مورد رز جاودان صحبت کرده‌ایم.

رز جاودان چیست؟

روز جاودان، رز پایدار و یا گل‌های ماندگار، گل‌هایی با رنگ‌های مختلف هستند که با استفاده از روش‌های خاص به همان شکل تازه و اولیه خود تثبیت می‌شوند. رز جاودان بیشتر داخل محفظه‌های شیشه‌ای به فروش می‌رسند. این نوع گل‌ها در طی سال‌های جدید به بازار آمده است. در ابتدا رزهای جاودان از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شدند ولی امروزه در ایران هم این نوع گل‌ها تولید می‌شوند. این نوع گل‌ها برای هدیه دادن در مراسم تولد، عقد، ازدواج؛ ولنتاین و همچنین هدیه برای دوستان و همکاران مناسب است.

بالسا

 

جعبه گل رز
جعبه گل رز

رز جاودان، نیاز به نگهداری داره؟

رزهای جاودان، نیاز به نگهداری خاص و سختی ندارند. فقط کافی است برخی از نکته‌ها را در نگهداری از این نوع گل در نظر داشته باشید.

  • رزهای جاودان را داخل خانه نگهداری کنید. قرار دادن گل رز در فضای بیرونی باعث خراب شدن زودتر آنها می‌شود.
  • بهتر است رزها را در مکان خشک و خنک نگهداری شود. فضاهای مرطوب و با دمای بالا عمر این رزها را کم می‌کند.
  • گل‌های ماندگار را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید. تابش نور زیاد باعث از بین رفتن رنگ گل و یا شکستن گلبرگ‌های آن می‌شود.
  • فراموش نکنید که شما نمی‌توانید رز جاودان را داخل گلدان بکارید.
  • وجود محفظه شیشه‌ای باعث جلوگیری از گرد و خاک روی آن می‌شود. ولی اگر قصد گردگیری گل را دارید از جریان باد ملایم خشک و خنک استفاده کنید.

 

رز ماندگار داخل حباب
رز ماندگار داخل حباب

گل‌های جاودان چقدر عمر می‌کنند؟

مهم‌ترین ویژگی گل رز جاودان، ماندگار بودن آن است. ولی شاید برایتان سوال باشد که گل‌های ماندگار چقدر زنده می‌مانند؟ با توجه به اینکه تثبیت این گل‌ها چقدر به شکل اصولی انجام می‌شود و همچنین شرایط نگهداری آن به چه صورت باشد؛ این گل‌ها بین یک الی سه سال به شکل تازه باقی می‌ماند. گل‌های جاودان در مقایسه با گل‌های خشک، ظاهری منعطف و طبیعی دارند و دیرتر آسیب می‌مانند.

کلام آخر:

اگر به دنبال یک هدیه‌ی عاشقانه و زیبا هستید. می‌توانید گل رز جاودان را انتخاب کنید. گل رز نشانی از علاقه و عشق است و می‌تواند حس شما را به طرف مقابل نشان دهد. شرایط نگهداری این گل را در این مطلب بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه