دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای؛ زندگی به سبک منظم با رنگ‌های ملایم

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای؛ زندگی به سبک منظم با رنگ‌های ملایم

به قلم: شقایق امیرحسینی

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

نوژا دیزاین

با جهانی شدن سریال‌های معروف کره‌ای که به K-pop یا K-Dramas معروف هستند، رویای داشتن اتاقی به سبک زندگی خاص کره‌ای این روزها به ویژه در بین دختران نوجوان و جوان ایرانی نیز بسیار متداول شده است که آن‌ها را به سمت یادگیری زبان کره‌ای، لباس‌ها و سبک دکوراسیون آن‌ها سوق داده است. اما، سبک چیدمان اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای دقیقا شامل چه المان‌هایی است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال و چیدن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای با ما همراه باشید.

جکوزی ایران

دیزاین اتاق دخترانه کره ای، زندگی به سبک رویای سریال‌های کره‌ای k-pop

 دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

دکوراسیون داخلی کره‌ای بر هارمونی با طبیعت و استفاده از المان‌هایی هچون چوب با رنگ روشن، سنگ و گل و گیاه طبیعی استوار است تا بتواند فضایی با آرامش محض و انرژی زمین را در خانه فراهم بیاورد. این ویژگی‌ها بخشی از دیزاین اتاق دخترانه کره ای را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید: معماری خانه افسانه ای پادشاه این کشور اسلامی

رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

 اولین گام در ساخت دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای توجه به رنگ دیوارها است. استفاده از رنگ سفید ساده، صورتی روشن مات یا رنگ کرمی گزینه مورد علاقه و دخترانه‌ای در ایجاد فضایی دخترانه در اتاق است. استفاده از رنگ سفید برای دیوار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید سایر وسایل و مبلمان را با رنگ مورد علاقه خود پر کنید و فضا را بزرگتر از آنچه هست به نمایش بگذارید.

تزئین کره ای اتاق خواب دخترانه

رنگ سفید علاوه بر دیوار می‌تواند شامل پرده‌های حریر سفید رنگ بلند، روتختی و متکای سفید و سایر المان‌ها شود که انتخاب آن بسته به سایر وسایل و سلیقه شخصی ممکن است متفاوت باشد. عبور نور از پرده‌های سفید رنگ یکی از المان‌های مهم در انتخاب پرده سفید رنگ در تزیین کره ای اتاق خواب دخترانه است.

استفاده از منابع نوری متعدد برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

تزیین اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای

یکی دیگر از المان‌هایی که در چیدمان اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای به چشم می‌خورد، استفاده از چندین چراغ، لامپ یا ریسه‌های نوری است. این چراغ‌ها در طول شب یا عصرها فضای اتاق را دل‌انگیز و زیبا می‌کنند و حس خوبی را به ویژه در تابستان و نسیم ملایم تابستانی به همراه می‌آورند. سعی کنید از لامپ‌های حبابی یا روکش دار با روکش مات استفاده کنید تا قدرت نور را بگیرد و فضا را رمانتیک کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی؛ عمیق، دوستدار طبیعت و مینیمال

استفاده از چوب‌هایی با رنگ روشن برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

در کنار راحتی و آرامش، کره‌ای‌ها علاقه شدیدی به طراحی لوکس اتاق خواب دارند و سعی می‌کنند از مواد پایدار در تزیین اتاق خود استفاده کنند. بنابراین، انتخاب مبلمان و دکوراتیوهای دوستدار طبیعت در بالاترین قسمت از چک لیست آن‌ها قرار می‌گیرد.

چیدمان اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای

یکی از متداول‌ترین المان‌ها در دکوراسیون داخلی به سبک کره ای استفاده از چوب به عنوان عنصری از طبیعت است. اما، طیف رنگی مورد علاقه کره‌ای‌ها چوب سبک با رنگ روشن و کاراملی است که با رنگ سفید دیوار و پرده‌ها هارمونی خوبی ایجاد کند. این رنگبندی امکان بیشتری را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید از دکوراتیوهای شخصی در چیدمان اتاق استفاده کنید.

استفاده از آینه‌های قدی در چیدمان اتاق خواب دخترانه کره ای

چیدمان اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای

برای اینکه تزیین کره ای اتاق خواب دخترانه ای را اجرا کنید، باید آینه‌های قدی که به دیوار تکیه داده می‌شوند را با آینه‌های کوچک دیواری جایگزین کنید تا به سبک کره‌ای نزدیک شوید. همانطور که در عکس دکوراسیون اتاق کره ای دخترانه نشان داده شده است، این آینه‌ها جلوه اتاق شما را دوچندان می‌کنند و نور ورودی را بیش از پیش منعکس کرده و باعث می‌شوند اتاق شما روشن‌تر به نظر برسد و حس طراوت داشته باشد.

مبلمان مینیمال و در تعداد بسیار محدود

نکته بعدی در درست کردن دکوراسیون اتاق دخترانه به سبک کره ای استفاده حداقلی از مبلمان است. در سبک زندگی کره‌ای از دیرباز تاکنون، مثل سبک زندگی بسیاری از آسیایی‌ها زندگی روی زمین و بدور از مبلمان بیشتر رواج داشته است و این شرایط تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده است. نشستن روی زمین، غذا خوردن روی زمین همگی ویژگی‌های فرهنگ کره است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

برای همین، در چیدمان اتاق خواب دخترانه کره ای سعی کنید از کمترین مبلمان استفاده کنید تا فضای کافی برای نشستن روی زمین را داشته باشید. می‌توانید به یک تخت خواب و یک میز مطالعه بسنده کنید. چون قرار نیست از صندلی‌هایی با اشکال مختلف استفاده کنید، پس ناخودآگاه مجبور خواهید بود بیشتر وقتتان را روی تخت بگذرانید. برای اینکه تخت شما نامرتب و کثیف نشود می‌توانید از صندلی‌های راحتی یا تشک‌های نرم که پایه‌ای ندارند و روی زمین قرار می‌گیرند استفاده کنید و در صورت نیاز آن را در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای، جلوه‌ای نوین از زیبایی

در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای تخت خود را کنار پنجره قرار دهید

دیزاین اتاق دخترانه کره ای

در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سبک کره ای تخت خواب شما باید در زیر پنجره قرار بگیرد تا هنگام شب نور ماه را بتوانید ببینید و این بخشی از همان گره خوردن فرهنگ کره با طبیعت است. البته، این تنها دلیل استفاده از تخت زیر پنجره نیست. بلکه، به لحاظ زیبایی شناختی و دلایل دیگر نیز تاکید بر گذاشتن تخت کنار پنجره است.

قفسه کتاب در داشتن اتاق خوابی به سبک کره ای

قفسه کتاب نقش مهمی در چیدمان اتاق خواب دخترانه کره ای دارد. سعی کنید از قفسه‌ای استفاده کنید که بسیار ساده و کاربردی باشد تا در کنار کتاب، بتواند از المان‌های دکوراتیو نیز برای تزیین قفسه استفاه کنید.

عکس دکوراسیون اتاق کره ای دخترانه

در رابطه با دکوراتیوها نیز باید این نکته را مد نظر قرار دهید که از دکوراتیوهایی در ابعاد و اندازه کوچک استفاده کنید. دکوراتیوهای بزرگ خیلی جیغ و بزرگ هستند و برای اتاقی به سبک کره ای مناسب نیستند. سعی کنید از آثار هنری ظریف و کوچک، دیوارکوب‌های کوچک، چراغ شب بانمک و گل و گیاه در دکوربندی قفسه کتاب یا خود اتاق استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق مینیمال دخترانه با استفاده از رنگ‌های خنثی

تزئین کره ای اتاق خواب دخترانه

در دکوراسیونی به سبک کره‌ای، سادگی و استفاده از تناژ رنگی خنثی از المان‌های اصلی در طراحی به شمار می‌رود. بنابراین، برای زیباتر شدن فضا از رنگ‌هایی چون سفید، خاکستری و رنگ‌های پاستلی می‌توانید استفاده کنید. ترکیب این رنگ‌ها نیز جو خوبی به فضای اتاق خواب می‌دهد. به ویژه اینکه اتاق خواب فضایی برای استراحت است و باید رنگبندی آرام بخشی داشته باشد. استفاده از خطوط منظم، مبلمان مینیمال و طراحی ساده می‌تواند به داشتن اتاقی زیبا کمک کند.

کلام آخر

سبک زندگی کره ای، با توجه به فرهنگ دیرینه آن‌ها و توجه به طبیعت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های آن‌ها نیز خود را به نمایش می‌گذارد. اگرچه انتخاب وسایل، مبلمان و دکوراتیوها مدرن است. اما، هر کدام ربطی به طبیعت دارد و معمولا در رنگبندی نیز از تناژ رنگی خنثی استفاده می‌شود تا فضا را تلطیف کند و به شکل دخترانه‌ای زیبا و منظم باشد. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای تلفیقی از سادگی، مواد دوستدار طبیعت، رنگ‌های پاستلی و استافده از دکوراتیوهای کوچک و اسباب‌بازی‌هایی چون خرس‌های مختلف است که هر کدام زیبایی منحصر به فردی به کلیت فضای اتاق می‌دهند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه