دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای، جلوه‌ای نوین از زیبایی

دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای، جلوه‌ای نوین از زیبایی

به قلم: شقایق امیرحسینی

دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای

مبلمان جلاف

استفاده همزمان از دو رنگ سفید و سورمه‌ای در تزیین دکوراسیون اتاق خواب، ترکیبی از جسارت، جلال و پیچیدگی است که در عین حال فضایی دنج و دلپذیر را برای استراحت شما فراهم می‌کند. چرا که اتاق خواب محل استراحت است و هرچه بیشتر باید فضای آن را به کمک چیدمان، نورپردازی و مانند آن برای خواب و استراحت مهیا کرد.  سورمه‌ای که آبی تیره‌تری نسبت آبی آسمانی است، در واقع به دلیل تیره بودن، در سمت گرمتر این طیف قرار می‌گیرد و طبق گردونه رنگ، طیف رنگ آبی به ویژه سورمه‌ای تداعی کننده خلوص و شفافیت است.

سرویس خواب بالسا

دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای

ترکیب سورمه‌ای با سفید بر زیبایی، شفافیت، خلوص و آرامش محیط اضافه می‌کند. دیزاین اتاق خواب سفید سورمه ای ترکیبی بی‌نظیر برای خوابیدن و مطالعه کردن است که برای ایجاد آرامش بیشتر بهتر است ابتدا، روش‌های صحیح دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای را بدانید تا بتوانید اتاق خوابی موزون، مرتب و شکیل را دکوراسیون بندی کنید. برای الهام گرفتن از ایده‌های بیشتر با ما همراه باشید.

روانشناسی رنگ آبی و سورمه‌ای در دکوراسیون اتاق خواب آبی سورمه ای

سورمه‌ای رنگی کلاسیک است که معمولا برای تزیین فضاهای مختلفی مانند پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه استفاده می‌شود. این رنگ اگرچه در عین ایجاد حسی آرام و دنج، نمادی از جسارت و پیچیدگی است، نباید به تنهایی استفاده شود. چرا که حسی ترسناک مانند منجمد شدن را در طولانی مدت در شما ایجاد خواهد کرد. به همین جهت، سورمه‌ای را باید با رنگ‌های گرم یا خنثی مثل سفید باید ترکیب کنید تا حس بهتری را به شما منتقل کند.

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای

اما، به صورت کلی می‌توان گفت که رنگ سورمه‌ای رنگی است که زیبایی، لاکچری و سلطنتی بودن را در خود نهفته دارد و حسی از آرامش و وقار را به دنبال دارد که می‌توان با آن شیک‌ترنی و مدرن‌ترین طرح‌های دکوراسیون را به اجرا درآورد. اضافه کردن رنگ سفید حس اتاق خواب را به تعادل می‌رساند. پالت رنگی سفید سورمه‌ای حسی تازه و با طراوت را به فضای اتاق خواب می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون آرام و دلنشین کتابفروشی مجتبی جباری با نام “کتاب‌سرای راوی"

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای به سبک مینیمال

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای

مینیمالیست سبکی سراسر سادگی و زیبایی است. رنگ سورمه‌ای یا آبی تیره به صورت کلی به کلیت فضای اتاق خواب مینیمال عمق و غنا می‌بخشد و می‌توان با یک سری دکورهای کوچک، زیبا و خاص نما و جلوه اتاق را دگرگون کرد. چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای را می‌تواید به گونه‌ای در نظر بگیرید که دیوراها و تخت رنگ سورمه‌ای داشته باشد و سایر المان‌های استفاده شده مانند پتو، روتختی، پرده و دکوراتیوها به رنگ سفید باشند.

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای با دیواری به رنگ سورمه‌ای

برای ایجاد دکوراسیونی بسیار لوکس و زیبا پیشنهاد می‌شود دیوارها که اساس طراحی یک اتاق خواب هستند را به رنگ آبی تیره یا سورمه‌ای دربیاورید و جوی راحت و صمیمی در اتاق ایجاد کنید. برای زیباتر کردن اتاق می‌توانید روتختی‌ها را نیز سورمه‌ای در نظر بگیرید و مجموعه‌ای از بالشت‌ها را به رنگ سفید انتخاب کنید. برای جذاب‌تر شدن فضا از کفپوشی به رنگ قهوه‌ای عسلی استفاده کنید.

تزیین اتاق خواب سفید سورمه ای

اگر هم از داشتن دیوار تمام رنگ آبی لذت نمی‌برید می‌توانید تنها یک دیوار را به رنگ سورمه‌ای رنگ کنید و باقی دیوارها را به رنگ سفید در نظر بگیرید. می‌توانید طبق عکس دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای که در بالا نشان داده شده است، اتاق خواب را به این شکل در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم، کاربردی‌ترین ترفندها اینجاست!

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای با استفاده از المان‌های طبیعی

 اتاق خواب سفید سورمه ای

آنچه اتاق خواب را به فضایی دنج و زیبا تبدیل می‌کند، انتخاب درست رنگ‌ها و چیدمان است. می‌توانید در چینش و دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای از المان‌های دیگری چون المان‌های طبیعی استفاده کنید تا حسی طبیعی و گرم به فضا ببخشید. المان‌های طبیعی همچون چوب طبیعی مانند مبلمانی با چوب خیزران یا کتان و تخت نرم را به فضای اتاق اضافه کنید.

دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای با سقف آبی سورمه ای

تزیین اتاق خواب سفید سورمه ای

طرح دیگری که برای اتاق خواب می‌تواندی در نظر بگیرید، رنگ کردن سقف اتاق به رنگ سوره‌ای است. البته، می‌توانید از کاغذ دیواری سورمه‌ای نیز برای رنگ کردن سقف اتاق استفاده کنید. تزیین سقف اتاق به رنگ آبی حال و هوای آن را دراماتیک جلوه می‌دهد. می‌توانید این زیبایی را با یک لوستر کریستالی شیک کامل کنید. استفاده از تختی سفید رنگ در این فضا می‌تواند به زیبایی بیشتر فضا کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون آشپزخانه 12 متری؛ مناسب‌ترین ایده برای دیزاین

اتاق خواب سفید سورمه ای با ترکیبی از رنگ‌های دیگر

چیدمان اتاق خواب سفید سورمه ای

گاهی اضافه کردن رنگ‌های مختلف می‌تواند انرژی فضا را بیشتر کرده و به شما کمک کند حتی در سخت‌ترین روزها بتوانید با حال خوب از اتاق خواب خارج شوید و روز خود را شروع کنید. ترکیب رنگ‌هایی چون خردلی، صورتی روشن و سفید اتاق را شادتر و پر انرژی‌تر می‌کنید. می‌توانید از یک صندلی حصیری، ملافه سفید و بالشت‌های صورتی و آبی روشن استفاده کنید. در حالی‌که رنگ دیوارها می‌تواند با رنگ سورمه‌ای تزیین شود.

نکات دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای

برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای دلخواهتان باید به نکات ظریف چیدمان توجه کنید. توجه به نکات دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای دست شما را برای داشتن خلاقیت بیشتردر چیدمان باز می‌گذارد.

اتاق خواب سفید سورمه ای

  • توجه به نورپردازی در اتاق خواب سفید سورمه ای یکی از مهم‌ترین المان‌ها در ایجاد جو خوب در اتاق خواب است. به ویژه اگر رنگ غالب در اتاق رنگ سورمه‌ای باشد، بهتر است از چراغ‌هایی با کلید دیمر استفاده کنید تا بتوانید حال و هوای اتاق را تغییر داده و تناژ گرمی به فضا بدهید.
  • ترکیب سورمه‌ای و سفید استایلی کلاسیک دارد و حسی از آرامش، خلاقیت، رازآلودگی، لاکچری بودن و عمق را به همراه دارد. به همین دلیل، اگر به دنبال سبکی متفاوت هستید، بهتر است از این ترکیب در طراحی و چیدمان اتاق خواب خود استفاده نکنید.
  • استفاده از رنگ سفید ساده یا سفید صدفی جلوه و لاکچری بودن اتاق خواب را بیشتر می‌کند. می‌توانید ترکیب سورمه‌ای و سفید صدفی را با توجه به سلیقه خود در تزیین اتاق به کار ببرید. توجه کنید که دیوار اتاق در واقع فونداسیون اصلی در طراحی اتاق خواب به حساب می‌آید.

کلام آخر

دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای یکی از کلاسیک‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توانید از آن در تزیین اتاق خود استفاده کنید. البته، استفاده از سبک مینیمال یا طرحی شبیه به سبک اسکاندیناویایی بر پایه این دو رنگ و اضافه کردن رنگ‌های دیگر یا استفاده مطلق از این دو رنگ نیز جلوه بسیار زیبایی به فضا می‌دهد. قبل از استفاده از این طرح باید آنچه می‌خواهید را در ذهن خود به تصویر بکشید تا دقیقا بدانید که از چه وسایلی قرار است استفاده کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه