تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم، کاربردی‌ترین ترفندها اینجاست!

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم، کاربردی‌ترین ترفندها اینجاست!

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

این روزها کوچکترین تغییر در دکوراسیون و نونوار کردن هم هزینه می‌خواهد. و اولین سوال این است که چقدر بودجه برای انجام کار داریم؟ ولی همیشه لازم نیست هزینه هنگفتی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه صرف کنید. ایده‌های مختلف کم هزینه‌ای برای تغییر دکوراسیون منزل وجود دارد که با داشتن بودجه‌ای کم می‌شود آنها را انجام داد.

سرویس خواب بالسا

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

آشپزخانه یکی از فضاهایی است که زمان زیادی را افراد در آن می‌گذرانند، مخصوصا آشپز خانواده! ایجاد تغییر در فضای آشپزخانه باعث کاربردی شدن فضا و تنوع و زیباتر شدن آن می‌شود. ایده‌های زیادی را می‌توان برای ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه اجرا کرد. اما گاهی هزینه‌های بالا مانع از این می‌شود که بخواهیم در یک زمان همه چیز را تغییر اساسی دهیم و همچنین میزان بودجه، در انتخاب مصالح و نوع تغییر اثر می‌گذارند. در ادامه چند ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم را مرور خواهیم کرد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه 

 

1. تغییر دیزاین آشپزخانه با هزینه پایین، با تغییرات کوچک

یکی از راه‌های ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم، ایجاد تغییرات کوچک است. مثلا چند گلدان را به آشپزخانه بیاورید و روی صفحه کابینت قرار دهید. و یا روی اپن را خلوت کنید و وسیله‌های اضافی را حذف کنید. یک لامپ جدید برای آشپزخانه نصب کنید تا نور کافی داشته باشد. چند وسیله‌ی آشپزخانه که فقط سالی یک بار به کارتان می‌آید را در انباری بگذارید تا آشپزخانه خلوت‌تر شود. این تغییرات کوچک با هزینه کمی باعث تغییر دکوراسیون آشپزخانه خواهند شد.

 

2. تغییر دکوراسیون آشپزخانه ارزان با رنگ‌ جدید

تغییر در رنگ آشپزخانه ایده ارزان دیگری است که می‌تواند حال و هوای فضای آشپزخانه را تغییر دهد. رنگ دیوارها را به رنگ جدیدی دربیاورید و یا کابینت‌های آشپزخانه را رنگ کنید. تغییر دکوراسیون ارزان با برچسب کاغذی یکی دیگر از ایده‌های تغییر دکوراسیون ارزان برای آشپزخانه است که هزینه زیادی هم ندارند. مطلب برچسب بین کابینتی را بخوانید و در مورد مزایا و معایب آن بیشتر بدانید.

تغییر رنگ کابینت های آشپزخانه

 

3. تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه با حذف چند کابینت

اگر کابینت‌های زیادی در آشپرخانه دارید و استفاده زیادی ندارند، می‌توانید یک یا دو کابینت را حذف کنید و به جای آن از شلف استفاده کنید. با این کار فضای آشپزخانه دلبازتر خواهد شد و یک تغییر جذاب در فضا ایجاد می‌شود.

حذف چند کابینت و استفاده از شلف

 

4. تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه، یک بین کابینتی جدید

تغییر بین کابینتی در آشپزخانه از تغییراتی است که فضای آشپزخانه را از این رو به آن رو می‌کند. ایده‌های مختلفی برای اجرای بین کابینتی وجود دارد. بین کابینتی‌های چسبی از انواع ارزان آن هستند که در رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند.

اجرای بین کابینتی جدید

 

5. ساخت وسایل جدید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون ارزان است، لازم است خلاق و صبور باشید و خودتان کارها را پیش ببرید وگرنه همه چیز در بازار به شکل آماده وجود دارد و با صرف هزینه زیاد می‌توانید همه وسایل و فضاها را نو کنید. ساخت وسایل جدید، از ایده‌هایی است هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد. با استفاده از پارچه‌های نو که از قبل دارید چند دم‌کنی و دستگیره جدید بدوزید. با ظروف شیشه‌ای خالی مربا و.. ظروف یکدست و جذاب برای ریختن ادویه و یا سبزیجات خشک درست کنید و روی کابینت و کنار گاز بگذارید.

ساخت روکش صندلی آشپزخانه

 

6. تغییر دکوراسیون خانه‌های قدیمی با کمترین هزینه، به تعمیرات فکر کنید

پایه صندلی چوبی شکسته، درهای کابینت نیاز به رگلاژ دارند و لازم است دستگیره ها را عوض کنید. تعمیر وسایل به جای خرید وسایل جدید هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد. اگر وسایل خراب شده قابل تعمیر و استفاده هستند، آنها را تعمیر کنید. و یا می‌توانید کاربرد دیگری به آنها بدهید. در اینجاست که خلاقیت و ترفندهای خانه‌داری به شما کمک می‌کنند. این کار از نظر محیط زیستی هم بسیار مفید است.

به تعمیرات فکر کنید

 

7. تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم، وسایل دست دوم بخرید

این روزها افراد زیادی هستند که از وسایل منزل‌شان خسته می‌شوند و می‌خواهند آنها را عوض کنند و یا در خانه جدید نیاز به وسایلی بزرگتر و یا کوچکتر دارند، در این صورت می‌توانید بعضی از وسایل آشپزخانه را دست دوم از این افراد تهیه کنید. کافی است در سایت‌های دست دوم فروشی به دنبال یک دست میز نهار خوری چهارنفره بگردید، مطمئنا نمونه‌های سالم و قابل استفاده با قیمت مناسب پیدا می‌کنید. یا خرید یک فرش دست دوم که دکور آشپزخانه شما را کاملا تغییر می‌دهد ایده خوبی است.

 

8. تغییر دیزاین آشپزخانه بدون هزینه، چیدمان را تغییر دهید.

بدون اینکه بخواهید وسیله‌ای جدید بخرید و هزینه‌ای صرف کنید، مدل‌های چیدمان آشپزخانه را جستجو کنید و از آنها ایده بگیرید. مخصوصا اگر آشپزخانه‌تان بزرگ باشد، راحت‌تر می‌توانید جای وسایل را تغییر دهید. مثلا میز نهارخوری را تغییر دهید یا آن را در قسمت نشیمن قرار دهید. یا وسایل برقی کوچک را روی کابینت قرار دهید تا دسترسی به آنها آسانتر شود. تغییر چیدمان بستگی به فرم و ابعاد آشپزخانه شما دارد.

چیدمان را تغییر دهید

در نهایت..

با تغییر در رنگ دیوارها، تغییر چیدمان، اجرای ایده‌های جدید نورپردازی و… می‌توانید با هزینه‌ای کم دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنید. لازم نیست از تغییر و هزینه‌هایش بترسید. پس زودتر اقدام کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه