Chidaneh.com placeholder image

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه، این شد یه چیزی!

به قلم: تحریریه چیدانه

تغییر دکوراسیون خانه همیشه جذابیت های مخصوص به خودش را دارد؛ اینکه بتوانید فضای جدیدی خلق کنید حس و حال بهتری را برایتان ایجاد خواهد کرد، اما شاید با توجه به افزایش هزینه های وسایل مختلف خیلی از افراد به کلی قید تغییر دکوراسیون را بزنند و دور آن را یک خط قرمز بکشند.

chidaneh ad banner

 از آنجایی که محیط آشپزخانه از پر رفت و آمدترین فضاهای خانه است یکنواختی آن می تواند در دراز مدت باعث خستگی و دلزدگی شود، به همین دلیل در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم به قلب خانه، یعنی دکوراسیون آشپزخانه برویم و شما را با تغییر دکوراسیونی با کمترین هزینه ها آشنا کنیم. پس این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

رنگ کردن کابینت ها

رنگ کردن کابینت ها

اگر کابینت های آشپزخانه شما قدیمی و رنگ و رو رفته هستند و نمی خواهید برای تعویض آنها هزینه های بالایی پرداخت کنید راه پیشنهادی ما آن است که از خلاقیت و هنر خود بهره بگیرید. شما می توانید با انتخاب رنگ های مناسب این کار، کابینت های آشپزخانه خود را رنگ آمیزی نمایید.

تنها نکته ای که در این رابطه باید اشاره کرد، کیفیت بالا و یا مطلوب رنگ هایی است که قصد استفاده از آنها را دارید. شما که نمی خواهید در ازای تازه تر و زیباتر شدن کابینت هایتان آنها را نابود و خراب کنید؟

پرده آشپزخانه

تعویض پرده آشپزخانه

از راه های جذاب و هیجان انگیز دیگر برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه تعویض پرده هاست. شما می توانید با صرف هزینه ای به مراتب پایین تر از بازسازی آشپزخانه، ظاهر آن را به کلی تغییر دهید. برای این کار سعی کنید مدل پرده آشپزخانه ای کاملا متفاوت با نمونه قبلی تهیه کرده و ظاهر جدیدی به آشپزخانه تان ببخشید.  توصیه نهایی ما در این زمینه آن است که تا جای ممکن به سراغ پرده هایی بروید که از ورود نور به فضا جلوگیری نمی کنند، چرا که قطعا وجود نور کافی در محیط از خسته کننده شدن آن جلوگیری خواهد کرد.

شما می توانید برای انتخاب پرده آشپزخانه تان به سراغ پرده های رومن و یا کرکره ای بروید که معمولا نمونه های پرطرفدارتری برای دکوراسیون آشپزخانه به شمار می آیند. با این حال سلیقه و علاقه شما معیار اصلی است و این شمایید که می خواهید در این فضا رفت و آمد کرده و به آشپزی و صرف وعده های غذایی بپردازید.

فرش آشپزخانه

تغییر فرش آشپزخانه

از آنجایی که معمولا فرش هایی که در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند قیمت های مناسب تری نسبت به سایر فضاها دارند شما می توانید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود به تغییر آنها فکر کنید. سعی کنید با توجه به تغییرات دیگری که در آشپزخانه تان ایجاد کرده اید فرش جدیدتری بگیرید و تحولی اساسی به آشپزخانه تان بدهید. توصیه ما این است که حتما ابعاد فرش آشپزخانه تان را نسبت به نمونه قبلی تغییری بدهید تا تنوع فضا بیشتر به چشمتان بیاید.

برای انتخاب فرش جدید آشپزخانه تان سعی کنید معیارهای متناسب با فضا را مد نظر قرار دهید. توصیه ما انتخاب فرشی مناسب با دکوراسیون آشپزخانه، با پرزها و ریشه های کوتاه است تا آلودگی ها در میان بافت آن قرار نگیرد.

رومیزی آشپزخانه

رومیزی های تازه آشپزخانه

امروزه رومیزی های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند که می توانند هر سلیقه ای را پشتیبانی کنند. از این فرصت استفاده کنید و برای ایجاد تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه تان آن هم با کمترین هزینه به سراغ خرید رومیزی تازه ای بروید. بهتر است برای انتخاب رنگ رومیزی تان تناسب فضا را در نظر داشته باشید و تعادل بصری محیط را رعایت فرمایید. توصیه ما این است که شباهت و هماهنگی رنگی رومیزی و پرده آشپزخانه را مد نظر قرار دهید.

اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری های آشپزخانه

یکی از راحت ترین و شاید کم خرج ترین کارهایی که می توانید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه تان انجام دهید تهیه اکسسوری ها و لوازم تزیینی جدید است. به سراغ لوازم تزیینی تازه بروید و با کمک آنها دکوراسیون آشپزخانه خود را به فضایی متفاوت تر تبدیل کنید.

خلاقیت در تغییر دکوراسیون

برای این کار از خلاقیت خود کمک بگیرید و با کمک وسایلی هر چند ساده، آشپزخانه ای متفاوت دست و پا کنید، دقیقا مثل این تصویر!

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه

وجود گیاهان آپارتمانی در هر فضا و بخشی از خانه می تواند حال و هوای کاملا متفاوتی را ایجاد نماید. به سراغ گل ها و گلدان هایی جدید بروید و این حس و حال متفاوت را به دکوراسیون آشپزخانه تان هدیه دهید. شما می توانید حتی این کار را با کاشت تعدادی سبزی خوردنی در گلدان های کوچک شروع کنید و با این کار با یک تیر دو نشان بزنید. علاوه بر این در صورتی که نمی خواهید گلدانی داشته باشید و وقت خود را صرف نگهداری آن کنید دسته ای گل زیبا تهیه کرده و آنها را در گلدان آب قرار دهید و با کمک آن حس و حال باطراوت و بی نظیری را به آشپزخانه تان ببخشید.

شلف آشپزخانه

شلف آشپزخانه

اگر در فضای آشپزخانه خود فضای کافی دارید می توانید به سراغ تهیه شلف های دیواری بروید. وجود شلف دیواری به شما کمک می کند که با توجه خلاقیت خودتان فضایی متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه تان ایجاد کنید. شما می توانید از وسایل تزیینی و دکوری گرفته تا ظروف مورد استفاده روزمره تان را در شلف دیواری آشپزخانه تان چیدمان نمایید. شما می توانید هر از چند گاهی وسایل چیده شده در این شلف ها را تغییر دهید و با کمک تنوع حاصل از آن حس و حال دکوراسیون آشپزخانه تان را تغییر دهید.

اگر شما هم تجربه مشابه و یا ایده ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه