وسایل تزئینی کنار تلویزیون، تماشای یک صحنه خوش آب و رنگ!

وسایل تزئینی کنار تلویزیون، تماشای یک صحنه خوش آب و رنگ!

به قلم: تحریریه چیدانه

نوژا دیزاین

یکی از عناصر مهم در دکوراسیون نشیمن، تلویزیون و میز تلویزیون است. معمولا وقتی در فضای خودمانی و راحت دکوراسیون نشیمن قرار دارید ترجیح می‌دهید ساعات و لحظاتی را با آرامش بر روی مبلمان و کاناپه خود لم دهید و برنامه و یا فیلم مورد علاقه خود را مشاهده کنید. برای قرارگیری تلویزیون در دکوراسیون نشیمن معمولا از میز تلویزیون استفاده می‌شود، با این حال تلویزیون‌هایی که بر روی دیوار نصب می‌شوند و یا با کمک پایه خود بر روی زمین قرار می‌گیرند نیز از انواع رایج چیدمان تلویزیون در دکوراسیون منزل هستند. در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم به وسایل تزئینی کنار تلویزیون بپردازیم و با معرفی ایده‌هایی از شما دعوت کنیم که دکوراسیون نشیمن و اطراف تلویزیون خود را به زیباترین حالت ممکن چیدمان نمایید.

سرویس خواب بالسا

استفاده از گیاهان به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

معمولا بسیاری از افراد علاقه دارند که در دکوراسیون منزل خود از گیاهان آپارتمانی بسیاری استفاده کنند و به همین دلیل از هر فضایی که شرایط مناسبی برای این کار دارد نیز کوتاه نمی‌آیند. یکی از بهترین فضاها برای قرارگیری گل و گیاه آپارتمانی، کنار تلویزیون است. البته باید یادآوری کرد که انتخاب گل و گیاه آپارتمانی مناسب برای این فضا به میزان تابش نور خورشید به آن هم بستگی دارد.

برای اینکه بتوانید از گیاهان آپارتمانی خود به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون استفاده کنید راه های مختلفی وجود دارد؛

 • برای مثال شما می توانید از گلدان های بزرگی استفاده کنید که بر روی زمین قرار می‌گیرند و ارتفاع نسبتا بلندی دارند.
 • در کنار این موضوع شما حتی می توانید از گلدان های کوچک نیز بر روی میز تلویزیون خود بهره بگیرید.
 • پیشنهاد دیگر استفاده از گیاهان و گلدان‌های آویز است.

قطعا ترکیب هر کدام از این موارد می توانید به زیباتر شدن دکوراسیون نشیمن شما کمک کند.

خانه‌ای نقلی و دلنشین با وسایل چوبی دست ساز

استفاده از کتاب به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

به طور کلی وجود کتاب در دکوراسیون منزل می‌تواند موج مثبت و آرامش بسیاری را در محیط پراکنده کند. این مسئله در رابطه با دکوراسیون نشیمن نیز صدق می‌کند. یکی از بهترین فضاها برای قرارگیری کتاب، کنار تلویزیون است. کتاب ها می‌توانند به خوبی نقش وسایل تزئینی کنار تلویزیون را ایفا کنند. برای این کار توصیه ما این است که از تعداد بسیار زیادی کتاب استفاده نکنید، چرا که فضا را شلوغ کرده و توجه را از تلویزیون می‌گیرد؛ بنابراین استفاده از چند کتاب در ابعادی متناسب، بهترین انتخاب خواهد بود. شما می‌توانید این کتاب ها را بر روی طبقات و قفسه‌های میز تلویزیون خود قرار دهید و آنها را چیدمان نمایید.

در کنار این موضوع شما می توانید در کنار تلویزیون خود از کتابخانه و یا شلف‌هایی نیز بهره بگیرید که به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون شما ایفای نقش کنند. در این صورت می‌توانید کمی به تعداد کتاب‌های مورد نظر خود بیفزایید.

خانه رنگارنگ

استفاده از مجسمه به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

معمولا دکوراسیون منزل ایرانی‌ها دارای انواع و اقسام مجسمه‌ها در سایزهای مختلف است! حالا باید بگوییم که یکی از بهترین قسمت‌ها برای استفاده از مجسمه، کنار تلویزیون است. برای آنکه از مجسمه به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون استفاده کنید راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید مجسمه‌های نسبتا کوچک را بر  روی میز تلویزیون و یا درون قفسه‌های آن قرار دهید.

اگر به مجسمه‌های بزرگ علاقه دارید باید بگوییم که حالا وقت آن است که از آنها استفاده کنید. همانطور که در این تصویر می بینید استفاده از مجسمه بزرگ به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون هم خارق العاده است. در کنار این شما می توانید از مجسمه‌های دیواری هم استفاده کنید، ولی در چنین شرایطی بهتر است که به سراغ مجسمه‌های سنگین نروید و از استحکام نصب خود نیز اطمینان خاطر حاصل نمایید تا از خطر افتادن مجسمه و آسیب وارد شدن به تلویزیون جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط: با مجسمه های تزیینی دکوراسیون منزل تان را زیباتر کنید!

استفاده از وسایل آنتیک به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

اگر در خانه خود وسیله‌های آنتیک جذاب و زیبایی دارید بهتر است آنها را از گنجه درآورده و در کنار تلویزیون خود قرار دهید. قطعا حواس شما و مهمان هایتان در زمان تماشای تلویزیون به آنها جلب خواهد شد. همانطور که در این تصویر می‌بینید این چمدان کوچک و قدیمی تمام تمرکز شما را به خود جلب می‌کند.

مطلب مرتبط: دکوراسیون آنتیک برای داشتن خانه ای گرم و رویایی

استفاده از تابلوهای دیواری به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

یکی از رایج ترین راه ها برای تزئین کنار تلویزیون استفاده از قاب عکس و یا تابلوهای هنری استو همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید قاب عکس و یا تابلوهای مورد علاقه خود را با هر مضمونی که دوست دارید بر روی دیوار کنار و یا بالای تلویزیون نصب کنید و از زیبایی آنها لذت ببرید. توصیه ما این است که برای این کار به سراغ تابلوهای متعدد با اندازه های نسبتا کوچک و متناسب بروید تا یکپارچگی فضا را حفظ کند.

مطلب مرتبط: اصول نصب تابلو بر دیوار

تلفیق سنت و مدرنیته

استفاده از میز تلویزیون به عنوان وسایل تزئینی کنار تلویزیون

شاید به نظرتان عجیب باشد که میز تلویزیون هم جزء این موارد یاد شود، ولی باید بگوییم که مدل میز تلویزیون های بسیاری امروزه در بازار قرار دارند که می توانند به نوبه خود به عنوان وسایل تزئینی به کار روند. همانطور که در این تصاویر مشاهده می کنید طراحی‌های متنوعی که برای میز تلویزیون‌ها شکل می گیرد آنها را منحصر به فرد می کند و خود یک وسیله تزئینی کنار تلویزیون به شمار می رود.

 

طراحی دیوار پشت تلویزیون

برای زیبایی و جذابیت فضای قرارگیری تلویزیون می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را با روش‌های مختلف تزئین و طراحی کنید. مخصوصا اگر تلویزیون روی دیوار نصب شده باشد و میزی برای قرار دادن وسایل تزئینی نباشد، در این صورت طراحی دیوار پشت تلویزیون، باعث برجسته شدن فضا و جلب نظر افراد خواهد شد. ایده‌های مختلف برای طراحی دیوار پشت تلویزیون:

 • استفاده از یک رنگ ساده ولی متفاوت با دیوارهای دیگر
 • تزئین تی وی وال با چوب ام دی اف
 • نصب سنگ آنتیک بر دیوار تلویزیون
 • استفاده از کناف برای طراحی دیوار
 • به کار بردن پوستر دیواری

 

چند دکوری‌ مجموعه‌ای

اگر وسایل دکوری و مجسمه‌های کوچک زیادی دارید، میز تلویزیون می‌تواند جایی برای نمایش این وسایل ریزه میزه باشد. اگر این وسایل تزئینی یک جنس و یا یک موضوع انتخاب شود، دکوراسیون تلویزیون یکپارچه‌تر خواهد بود. مثلا اگر عاشق ماشین‌های مینیاتوری و کوچک هستید، می‌توانید چند تا از آنها را روی میز تلویزیون قرار دهید. این فضا مانند یک نمایشگاه کوچک توجه افراد را به خود جلب می‌کند.

 

گلدان‌های سفالی یا چوبی برای تزئین کنار تلویزیون

چند گلدان تزئینی در اندازه‌های مختلف می‌تواند میز تلویزیون شما را جذاب و زیبا کند. گلدان‌های سفالی و یا چوبی مختلفی در بازار وجود دارد که به صورت چندتایی به فروش می‌رسند. بهتر است گلدان‌هایی به فرم ساده انتخاب کنید تا اطراف تلویزیون خیلی شلوغ نشود.

تزئین اطراف تلویزیون با شلف

شلف‌های بسیار متنوع و زیبایی در فروشگاه‌ها وجود دارد که می‌توانید از آنها برای تزئین اطراف تلویزیون استفاده کنید. چند شلف ساده روی دیوار تلویزیون جایی برای قرار دادن چند وسیله تزئینی است. بعضی از شلف‌ها خودشان مانند یک وسیله تزئینی هستند، مثلا شلف‌های لانه زنبوری که در کنار هم قرار می‌گیرند.

میز کنسول برای تزئین اطراف تلویزیون

اگر میز کنسولی دارید که نمی‌دانید آن را کجا بگذارید، می‌تواند نقش میز تلویزیون را برای شما داشته باشد. میز کنسول به جز زیبایی جایی برای قرار دادن وسایل پذیرایی در خود دارد. کافی است تلویزیون را روی دیوار نصب کنید و زیر آن میز را قرار دهید. روی میز کنسول را با یک گلدان تزئین کنید.

 

نورپردازی اطراف تلویزیون

دو چراغ روشنایی دیواری، یک آباژور و یا نورهای خطی که روی تی وی وال کار شده است، همه ایده‌هایی برای نورپردازی اطراف تلویزیون و تزئین آن است.

 

چند سبد حصیری در اطراف تلویزیون

این ایده برای افرادی که خانه کوچکی دارند کاربردی است. می‌توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید و یک میز ساده برای آن روی دیوار در نظر بگیرید. چند سبد حصیری زیر میز جا می‌گیرد. این سبدها می‌توانند جایی برای قرار دادن وسایل مختلف مانند روزنامه و مجله و یا شال مبل و ملافه و کوسن باشند.

 

نکته‌های نهایی برای تزئین کنار تلویزیون

چند ایده مختلف برای تزئین اطراف تلویزیون را بیان کردیم. این چند نکته ظریف و کاربردی به زیبایی کنار تلویزیون شما کمک خواهد کرد:

 • برای انتخاب وسایل دکوری کنار تلویزیون به سبک دکوراسیون منزل توجه کنید.
 • بهتر است دور تلویزیون را خیلی شلوغ نکنید، پس در قراردادن وسایل تعادل را رعایت کنید.
 • از قرار دادن وسایلی که ممکن است کودکان و یا افراد حین عبور با آنها برخورد کنند، خودداری کنید.
 • می‌توانید از ترکیب چندین ایده مثلا گلدان و کتاب برای تزئین اطراف تلویزیون استفاده کنید.

اگر به دنبال وسایل تزیینی برای منزل خود می گردید می توانید از اهالی فن چیدانه کمک بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه