پرده هانیکوم چیست؟ + فیلم

پرده هانیکوم چیست؟ + فیلم

به قلم: سمانه زارعی
پرده هانیکوم

در مطالب قبلی چیدانه راجع به انواع پرده صحبت کرده‌ایم. این بار یکی دیگر از انواع پرده در دکوراسیون را معرفی خواهیم کرد. پرده‌ای که در ظاهر جزوی از شیشه پنجره است ولی کارایی آن مانند پرده است. در ادامه به این سوال جواب میدهیم که پرده هانیکوم چیست؟

 

قالیشویی ادیب

پرده هانیکوم چیست؟

یکی از انواع جدید پرده‌های مدرن است. پرده هانیکوم (HoneyComb) مانند پرده پلیسه در نزدیکی سطح شیشه نصب می‌شود و به صورت دستی، باز و بسته می‌شود. اگر از لبه‌های پرده هانیکوم به آن توجه کنید، مقطع شش ضلعی را می‌بینید. به همین دلیل به نام پرده لانه زنبوری هم شناخته شده است.

مزایا و معایب پرده هانیکوم

عایق صوتی و حرارتی مناسب، باز و بسته شدن به صورت کامل، تنوع رنگی، چندلایه بودن و ایمن بودن برای کودکان از جمله مزایای این نوع پرده است. نظافت سخت‌تر پرده هانیکوم نسبت به پرده‌های دیگر و قیمت بالای آن از معایب این مدل پرده محسوب می‌شود.

پرده هانیکوم را کجا نصب کنیم؟

با توجه به ویژگی‌های این نوع پرده می‌توانید آن را برای فضاهایی مانند؛ آشپزخانه، نشیمن و یا حتی حمام استفاده کنید. با توجه به جنس پرده آن را در فضای مناسبی نصب کنید. انواع پرده هانیکوم ضد روغن برای آشپزخانه مناسب است و انواع ضدآب را می‌توانید در حمام نصب کنید.

کلام آخر:

پرده هانیکوم یکی از انواع پرده مدرن است. این نوع پرده برای نصب در دکوراسیون مدرن و مینیمال بسیار مناسب است. همچنین برای فضاهای کوچکی که با نصب پرده‌های دیگر ممکن است کوچک به نظر برسند، این نوع پرده را استفاده کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه