ترفندهای دکوراسیونی برای زندگی سالم!

ترفندهای دکوراسیونی برای زندگی سالم!

دکوراسیون منزل و محل کار تاثیرات زیادی بر روی سلامت روح و جسم ما می‌گذارند. لازم است به طراحی دکوراسیون از دیدگاه دیگری به جز موضوع زیبایی و کاربرد فضاها، توجه کنیم. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دکوراسیون سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می‌توانیم فضای زندگی خود سالم‌تر کنیم؟ در این مطلب ترفندهایی برای طراحی دکوراسیونی که به زندگی سالم‌تر کمک می‌کند بیان کرده‌ایم. این مطلب را از دست ندهید.

حالِ خوب در دکوراسیون سالم

با اینکه سلیقه افراد برای چیدمان و طراحی دکوراسیون متفاوت است. ولی برخی از ایده‌ها از نظر جسمی و روحی و یا محیط‌زیستی سالم‌تر هستند. یعنی با انجام این کارها در دکور منزل، حس بهتری خواهید داشت. قبلا در مورد روانشناسی در دکوراسیون، مواردی بیان شده است. ولی در ادامه این مطلب به برخی از ترفندهای کوچک برای داشتن دکوراسیونی سالم اشاره کردیم.

فرش ذوالانواری

 

نورطبیعی در دکوراسیون خانه
نورطبیعی در دکوراسیون خانه

1. نور خورشید را به خانه بیاورید.

نور خورشید تاثیر بسیار خوبی در سلامت جسم و روح ما دارد. به جای اینکه از در طول روز پرده‌ها را بشکید و برای تامین نور لامپ‌ها را روشن کنید، اجازه دهید نور خورشید به خانه بیاید و داخل منزل را روشن کند. دقت کنید که در چیدمان، جلوی پنجره‌ها گرفته نشود.

2. گیاهان را فراموش نکنید.

گیاهان آپارتمانی رنگ سبز و آرامش را به خانه می‌آورند. اگر بخواهید با توجه بیشتر به سلامت خانواده گیاهان آپارتمانی را انتخاب کنید، لازم است از خرید گیاهان خانگی سمی، و آلرژی‌زا بپرهیزید. گیاهانی که به نگهداری کمتر نیاز دارند، زحمت شما را کمتر می‌کنند.

 

دکوراسیون خلوت
دکوراسیون خلوت

3. دکوراسیون را خلوت کنید.

خلوت بودن دکوراسیون، باعث نظم ذهن شما هم می‌شود. با توجه به اینکه مساحت خانه‌های امروزی کوچک است، قرار دادن وسایل زیاد در دکوراسیون باعث آشفتگی ذهنی می‌شود. در انتخاب وسایل؛ علاوه بر ابعاد آنها به نقش و نگار روی آنها هم توجه کنید. زیرا طرح وسایلی مانند فرش، پرده، مبلمان و کاغذ دیواری در خلوتی دکوراسیون تاثیرگذار است.

4. از ترکیبات مصالح ساختمانی آگاه شوید.

برخی از مصالح و محصولات ممکن است حاوی موادی سمی مانند؛ سرب، سیلیس، رنگ‌های حاوی سرب، پشم شیشه و.. باشند. این مواد اثر سوئی بر سلامت انسان دارند. پس برای انتخاب مواد مختلفی که در دکوراسیون کاربرد دارند، به غیرسمی و سالم بودن آنها توجه کنید.

 

دکوراسیون تمیز منزل
دکوراسیون تمیز منزل

5. فضای خانه را تمیز نگه دارید.

وجود آلودگی و گرد و غبار در خانه، فضایی برای رشد میکروب‌ها ایجاد می‌کند. و این موضوع سلامت افراد به خصوص کودکان را تهدید می‌کند. تلاش کنید فضای خانه را تمیز نگه دارید تا علاوه بر سلامت جسم، روحتان هم در آسایش باشد.

کلام آخر:

محیط زندگی و کار یکی از عوامل موثر در سلامتی افراد هستند. پس برای اینکه دکوراسیونی سالم داشته باشید؛ به نکته‌هایی که در این مطلب گفتیم توجه کنید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه