قبل از خرید پنل ال ای دی سقفی به این نکات توجه کنید

قبل از خرید پنل ال ای دی سقفی به این نکات توجه کنید

به قلم: یاسین کوثری

خرید پنل سقفی ال ای دی یکی از اموری است که ممکن است روی میز مدیران خرید و تامین یا مسئولان تدارکات و واحدهای الکتریکال شرکتهای مختلف و دفاتر اداری قرار گیرد زیرا پنل ال ای دی یکی از بهترین و به صرفهترین چراغها برای نورپردازی فضای اداری، دفتر، لابی، بیمارستان، بانک و بخشهای خدماتی است؛ پس نیاز است تا پیش از خرید پنل ال ای دی، به نکات مختلفی که قطعا روی انتخاب شما تاثیر خواهد گذاشت توجه نمایید. پخش نور بالای پنل سقفی ال ای دی، شدت نور بالا و نصب آسان، از جمله مزایای این دسته از چراغهای ال ای دی است و همین عوامل، تنوع پنل ال ای دی را در بازار محصولات روشنایی بسیار زیاد کردهاست. در این مقاله به نکاتی اشاره کردهایم که با در نظر داشتن آنها بتوانید از میان این تنوع بالا، بهترین پنل سقفی LED را برگزینید.

شدت روشنایی پنل ال ای دی عامل تعیینکننده هزینههای مصرفی شماست!

پنل ال ای دی از جمله چراغهایی است که معمولا مورد استفاده آن به صورت منبع اصلی روشنایی عمومی فضاست. بنابراین این چراغ باید همیشه از شدت نور بالایی برخوردار باشد. البته باید توجه داشت که شدت نور باید به گونهای باشد که پس از عبور از طلق شیری رنگ (دیفیوزر) قرار گرفته در جلوی منبع نور، نتوان منبع نور را به صورت نقطه به نقطه شناسایی کرد. به عبارت دیگر نور باید یکدست بتابد.
استفاده از یک پنل ال ای دی کمنور و یا همراه با یک دیفیوزر بی کیفیت که تغییر رنگ بدهد، باعث میشود تا نور فضای شما به خوبی تامین نشده و مجبور شوید تعداد پنلهای ال ای دی خود را افزایش دهید و این مسئله قطعا باعث افزایش هزینههای مصرفی شما خواهد شد.

سرویس خواب بالسا

پنل ال ای دی سقفی

اگر دنبال وضوح رنگ هستید به « شاخص نمود رنگ » توجه کنید

شاخص نمود رنگ یا CRI ( color rendering index) یعنی نور چراغ، به چه میزان قادر است که رنگ طبیعی اجسام ( رنگ اجسام زیر نور خورشید) را نمایش دهد. در این مقایسه، شاخص نمود رنگ خورشید 100 در نظر گرفته شده و هر چراغ بر اساس کیفیت نور خود، یک عدد CRI بین 0 تا 100 دارد. معمولا بهترین چراغهای داخل بازار شاخص نمود رنگ بالاتر از 95 دارند اما این عدد توجیه اقتصادی چندانی برای استفاده در فضاهای اداری بزرگ و یا مکانهای خدماتی ندارد بنابراین بهترین، میتوانید با داشتن یک پنل ال ای دی با CRI بیشتر از 85، بهترین کیفیت نور داخل فضای اداری را تجربه نمایید.

چشمک زدن چراغ، باعث خستگی چشم و سردرد میشود!

چشمک زدن، سوسو کردن نور یا فلیکر (Flicker) که احتمالا بارها شاهد آن بودهاید، اتفاقی است که در بسیاری از چراغهای ال ای دی نظیر هالوژنها و چراغهای قدیمی رخ میدهد. این اتفاق ممکن است بعضا با چشم غیر مسلح قابل شناسایی نباشد اما شما میتوانید به راحتی با دوربین تلفن همراه خود متوجه آن شوید. آزمایشات علمی ثابت کردهاست که فلیکر یا چشمک زدن نور میتواند باعث سردرد و خستگی چشم افراد حاضر در فضا در کوتاه مدت شود. بنابراین باید دقت زیادی به راحتی چشم کارمندان و عدم ایجاد اختلال در فعالیت روزانه آنها داشت. بنابراین سعی کنید تا از پنل سقفی استفاده کنید که درایور آن بدون فلیکر (Flicker-Free) باشد تا نورپردازی فضا، به افراد حاضر در آن، احساس آرامش منتقل کند.

حواستان به گارانتی پنل ال ای دی باشد!

از آنجایی که پنل ال ای دی سقفی، از جمله چراغهایی است که ممکن است به تعداد زیاد در فضا استفاده شده و همچنین به عنوان منبع نور اصلی در مکانهای اصلی قرار گیرد، سوختن آن و جایگزین کردن پنل سوخته با یک پنل ال ای دی جدید، هم هزینهبردار خواهد بود و هم وقت شما را خواهد گرفت. از این رو از ابتدا با صرف هزینهای منطقی، به سراغ پنل ال ای دی بروید که بدنه آن فلزی باشد ( طول عمر بالای پنل فلزی به دلیل خنککنندگی)، نور کافی داشته باشد و گارانتی آن معتبر باشد. در این خصوص، پنل ال ای دی سقفی اکووات با 5 سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ارائه میشود تا خیال شما از تهیه بهترین پنل ال ای دی راحت باشد.
نکات بالا مهمترین موارد در خصوص خرید پنل ال ای دی سقفی بود. جهت مشاوره رایگان نورپردازی، اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات روشنایی نظیر پنل ال ای دی، کافی است تا با شماره تلفن 58642-021 تماس گرفته و با کارشناسان اکووات ارتباط برقرار نمایید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه