تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

19 فروردین 1396

تجربه خانه ایرانی در رستوران خونه سام درخشانی

رستوران و کافی شاپ: ضلع شمال غربی پارک آب و آتش ، در گوشه ای از مجموعه رستوران های « گپ »، خانه ای با دیواره های چوبی و پنجره های کوچک آبی رنگ با گلدان هایی از گل های زیبا قرار دارد که مدتی پیش با ایده ای ناب از دو هنرمند مطرح ایرانی، میزبان سلیقه های نو و ذائقه های نوستالژیک ایرانی است.

   

« رستوران خونه » با شعاری ساده و تأثیر گزار (نهار رو بیرون نخور بیا خونه). توجه طیف وسیعی از ایرانیان رو جلب کرده که تنها وجه اشتراکشان، تجربه لحظاتی نوستالژیک و ناب است. همره با چیدانه شما هم این فضا را تجربه کنید.

اگر از پنجره های رستوران به داخل سرک بکشید، فضایی صمیمی شما را به داخل رستوران می خواند. از درب بزرگ چوبی رستوران که وارد شوید به یکباره این فضا را درک خواهید کرد. عطر خوش غذای خانگی در هوا آکنده است.

مطلب پیشنهادی: بهترین رستوران ها در شهرهای مختلف ایران (۱)

رستوران خونه ساده ترین و دقیق ترین نام را در میان تمام رستوران های تهران دارد. فضایی کاملا شبیه خانه های ایرانی. میز و صندلی هایی به نسبت قدیمی اما بی عیب و ایراد و تا حدی شیک. پرده هایی با چهارخانه های سفید و قرمز و طاقچه های آبی رنگ با گلدان هایی زیبا. آباژور هایی قدیمی که نور محیط را بسیار شبیه به خانه کرده اند.

در انتهای سالن آشپزخانه ای پر شور و حرارت دیده می‌شود که منبع اصلی این عطر خوشی است که در فضا جاریست. گلدان های روی میزها از همان نوعیست که شاید در هر خانه‌ی ایرانی یک نمونه از آن موجود باشد. رومیزی های گل گلی سوزن دوزی شده و پارچه های گل سرخی صندلی ها و فرش های هندسی قشقایی کشیده بر کف چوبی رستوران؛ همه و همه شما را به فضای خانه ای ایرانی می‌برد که گویی زمانی در این فضا زندگی نموده اید. به عبارتی می توان سبک دکوراسیون داخلی رستوران خونه را بر اساس اصول وینتیج و روستیک اما با لحنی ایرانی دانست.

عناصر تزئینی این فضا دیگر کمتر در خانه های ایرانی دیده می‌شوند و شاید تنها نمونه هایشان را در مغازه های عتیقه فروشی بتوان یافت. با قدم نهادن در این رستوران، به یکباره در تونل زمان به نقطه ای نامعلوم در گذشته ای نه چندان دور از زندگی ایرانی قدم می‌گذارید. برخورد کارکنان رستوران هم که غالبا جوانان دانشجو تئاتر هستند هم در نوع خود بی‌نظیر است. اینجا خبری از مناسبات رسمی رستوران های شیک نیست. اینجا مانند خانه خودتان به شما تعارف می‌کنند و حتی ممکن است در جوار شما بنشینند و با شما خرده گپی هم بزنند.

مطلب پیشنهادی: گشتی در دکوراسیون داخلی کافه لمیز های تهران

مشتریان « خونه »، این محیط را کاملا مثل خانه خودشان می دانند. این اتفاق زمانی کامل تر می شود که غذای شما بر سفره تان قرار می‌گیرد. غذاهای این رستوران با منوی اتفاقی و محدود با مواد اولیه‌ای که همان روز از بازار تهیه شده و آماده شده ، توسط یک سرآشپز مهربان و صمیمی تهیه می‌شود. اسم بسیاری از غذاها شاید دیگر در خانه های ایرانی کمتر شنیده می شود ولی با دقت بسیار بالایی به درستی طبخ شده و به همراه مخلفاتی سالم و ایرانی برای مشتریان سرو می شود. نوشیدنی های این رستوران نیز از عرقیات ناب ایرانی تهیه شده.

مطلب پیشنهادی: رستوران و گالری مکعب سفید در تهران

موسیقی فضا و صدای قاشق و چنگال هایی که به ظرف های چینی گل سرخی می‌خورد، صدای شوخی ها و خنده های مشتریان  و عطر خوش غذا و برخورد مهربان و صمیمی کارکنان، همه و همه فضای خانواده گرم ایرانی را تداعی می‌کند. اینجا حجم غذاها زیاد است اما کسی عجله ندارد. همه آمده اند تا شبی خوش را در کنار هم بگذرانند.

نمونه پروژه اهالی فن چیدانه: کافه اسپریس ، طراحی داخلی مدرن با مصالح سنتی

ایده اولیه این رستوران توسط «آروند دشت آرا» کارگردان و نویسنده جوان تئاتر و با همت و سلیقه «سام درخشانی» ، بازیگر شناخته شده تلویزیون شکل گرفته و مدیریت و اداره این مکان نیز بر اساس همان ایده اولیه تا حد بسیاری به درستی اجرا می‌شود. منو غذا های هر روز، در روز قبل انتخاب می شود و مواد اولیه از بازار تهیه و توسط آشپز ماهر رستوران طبخ میشود. همه وسایل رستوران بسیار تمیز و مرتب است و نورپردازی خوبی نیز به محیط رستوران جلوه دلپذیری داده.

مطلب پیشنهادی: ایده های زیبا برای تزئین غذا و دسرهای خوشمزه!(۲)

رستوران خونه نمونه درست یکپارچگی متن و حاشیه در طراحیست. تمام وسایل و کارکنان و ظروف غذا و نظم دهی کارها و چیدمان میزها و حتی موسیقی فضا کاملا در تناسب اند. فضایی که با سادگی بی تکلف اش، اما کامل است. همانقدر که برای یکدست شدن ته دیگ زعفرانی و ملس شدن طعم فسنجان و تزیین ماست و خیار و ریحون ،حوصله و دقت صرف شده؛ در تهیه پارچه پرده ها و انتخاب گلدان های سوسن و میز و صندلی های چوبی ایرانی نیز دقیق عمل شده.
رستوران خونه، بهترین فضا برای تجربه لحظاتی خوش در خانه ای ایرانیست.

مطالب پیشنهادی: اسنک بار دایره، معماری خلاق در اصفهان
رستوران نمک در شیراز، نگاهی مدرن به غارهای نمکی
رستوران خاتون، طراحی داخلی زیبا و فست فود با کیفیت
طراحی رستوران آتور در تهران با میز و صندلی های بدون پایه

اگر به دنبال ایده های کوچک برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل، رستوران و مغازه خود، متناسب با شرایط آن هستید می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با ما، کارشناسان و اهالی فن چیدانه در میان بگذارید.

نویسنده: عرفان شریف نژاد | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
  • 30715 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 19 فروردین 1396

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173