تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

15 بهمن 1394

اشتباهات رایج در خانه تکانی!

دسته: خانه داری

خانه داری: کم کم به اوایل بهمن نزدیک می شویم و فصل فصل شست و شو خانه تکانی است! اما پیش از آنکه خانه تکانی را شروع کنید یک سوال را از خودتان بپرسید! آیا روش نظافت من درست است؟! مهم نیست شما چقدر وقت برای نظافت خانه ی خود میگذارید، چند بار در هفته خانه ی خود را نظافت می کند! گاهی چند اشتباه کوچک باعث می شود که شما رضایت کافی از نظافت خانه ی خود را نداشته باشید، با چیدانه همراه باشید تا شما را با برخی از این اشتباهات رایج در نظافت آشنا کنیم.

فراموش کردن تهویه مناسب در نظافت

محصولات پاک کننده ای که به درستی استفاده می شوند، گازهای قدرتمندی تولید می کنند که ممکن است حالت غش و سرگیجه ا در شما پدید آورده و یا چشم ها و ریه های شما را بازارد. به یاد داشته باشید هنگام نظافت با مواد شیمیایی، همیشه پنجره را باز نگه دارید یا تهویه را روشن نگهدارید. اصول تمیز کردن سرویس بهداشتی را بیشتر بدانید!

اشتباه گرفتن مواد شیمیایی در نظافت

ممکن است بخواهید روغن گریس را پاک کنید یا جرم ها را از بین ببرید، بسیاری از وظایف مربوط به پاکیزگی شامل نوعی عکس العمل شیمیایی می شوند. برخی از مهمترین اشتباه ها هنگام پاک کردن زمانی اتفاق می افتد که به خواص شیمیایی نوعی از محصول پاک کننده توجه نمی شود پس رازهای خانه‌داری برای داشتن خانه ای تمیز را از دست ندهید.

اختصاص ندادن زمان کافی برای تاثیر گذاری ماده پاک کننده

به سادگی خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید!،بسیاری از داروهای ضدعفونی کننده به مدت زمانی نیاز دارند تا جرم ها را از بین ببرند. اگر ماده را اسپری کرده و به سرعت آن را پاک کنید، تمام جرم ها از بین نخواهند رفت. حتما دستورالعمل روی برچسب ماده پاک کننده را بخوانید و مدت زمان گفته شده را منتظر بمانید و سپس جرم زدا را از رو سطح مورد نظر پاک کنید.

اجرای پروژه های علمی خطرناک در نظافت

بیشتر پاک کننده ها هنگامی ایمن هستند که به دستور العمل آن ها عمل شود. هنگامی که شما دو یا چند محصول مختلف را با هم ترکیب کنید، ممکن است نتیجه ی حاصل خطرناک باشد و گاهی گازهای سمی تولید کند.حتی اگر ماده پاک کننده کم است، از مخلوط کردن آن با پاک کننده های مشابه خودداری کنید و به این ترتیب خود و اطرافیان را از خطر حفظ کنید. ۸ گام ساده برای حفظ تمیزی و نظم در حمام به شما کمک می کند بدون اجرای پروژه های علمی خطرناک به نتیجه برسید.

آسیب رساندن به پوست با نظافت

مواد پاک کننده ای که قدرت کافی برای از بین بردن گل، زنگ، گریس و جرم ها را دارند، قدرت آسیب رسانی به پوست شما را هم دارند. هنگام تمیز کردن با پوشیدن دستکش های لاستیکی یا لاتکسی از دستانتان محافظت کنید.

عوض نکردن کیسه های جارو برقی

شاید جارو کردن به طور مرتب امر خوبی باشد، اما پس از چه مدت کیسه های جاروبرقی را عوض می کنید؟ انواع جرم ها در جاروبرقی رشد می کند، برای دور نگه داشتن آن ها از خانه، کیسه ی جاروبرقی را به طور مرتب عوض کنید یا از مدل های بدون کیسه استفاده نمایید. البته در این روش هم باید به طور مرتب محفظه ی جاروبرقی را خالی کرده و تمیز کنید.بهترین راه ها برای تمیز کردن کف خانه به شما راه کارهای ساده نظافت کف خانه را ارائه می دهد. 

برای پاک کردن هر لکه آبلیمو یا سرکه به کار نبرید!

در این نقاط هر گز از سرکه استفاده نکنید! هرچند این دو ماده تاثیر خارخ العاده ای دارند و پاک کننده های طبیعی و ماندگار هستند، اما سرکه و لیمو  انتخابی درست برای پاک کردن تمام لکه ها نیستند. پاک کردن لکه ها با سرکه و لیمو ممکن است به سطوح مرمر، تراورتن و آهکی آسیب برساند. 

کامل نکردن نظافت یا بدتر کردن لکه ها

گاهی اوقات بهترین تلاش ها برای پاکیزگی بی فایده است  یا اینکه تاثیری معکوس دارد. برخی از معمول ترین اشتباه ها که سبب می شود وقتمان تلف شود یا اوضاع را خراب کنیم با هم مرور می کنیم:

  • ساییدن لکه های روی فرش: پس از پاشیدن ماده ای روی فرش، ساییدن آن را شروع می کنید! متاسفانه این امر سبب می شود دزات لکه در فرش یا پارچه عمیق تر شوند. لکه را بردارید، آن را خشک کنید و سپس از فرمول خاص لکه برداری استفاده کنید تا به نتیجه برسید. با شستن فرش ؛ به استقبال نوروز بروید!
  • تمیز کردن پنجره ها زیر نور مستقیم: شاید یک روز آفتابی و روشن موقعیت مناسبی برای تمیزکردن پنجره ها به نظر بیاید، اما واقعیت این است که شما نمی توانید در نور مستقیم آفتاب شیشه ها را کاملا تمیز کنید. احتمال دارد ذرات گرد و غبار به چشم نیاید و مجبور شوید در یک روز ابری دوباره شیشه ها را تمیز کنید.۷ روش آسان و ارزان برای تمیز کردن هر چیزی در خانه همان مطلبی است که خواندن آن را نباید از دست بدهید. 
  • خراشیدن سطوح: استفاده از ابزار پاک کننده اشتباه مانند اسفنج ها یا پودرهای تمیز کننده، ممکن است به برخی سطوح آسیب برساند.برای جلوگیری از این موضوع تمیزی از جنس طبیعت را برای خانه ی خود امتحان کنید.

تصحیح چند اشتباه معمول مربوط به نظافت کمک می کند خانه ی زیبای شما برای زندگی لذت بخش تر شود. کف، فرش ها، دستگاه ها و ملحفه ها و ... را از جرم ها دور نگه دارید و به یاد داشته باشید که چه مواد پاک کننده و فرآیند هایی را باید استفاده شوند. 

مطالب بیشتر:۱۱ وسیله ای که باید قبل از خانه تکانی دور بیندازید!
رازهایی درباره نظافت حمام و سرویس بهداشتی
رازهای شستشو و نظافت کالای خواب برای یک خواب سالم
بهترین راه ها برای تمیز کردن کف خانه
بهترین راه ها برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل!
ساده ترین راه ها برای تمیز کردن دیوار منزل!
۳ رایحه مطبوع برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش


گردآوری شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 5048 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 15 بهمن 1394

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
باغ گل فدک باغ گل فدک
38 نمونه کار

تلفن: 09121442260
گروه مهندسین جرس گروه مهندسین جرس
24 نمونه کار

تلفن: 02177521842
رویال گاردن  رویال گاردن
16 نمونه کار

تلفن: 09123779194
کاغذ دیواری آیدی کاغذ دیواری آیدی
12 نمونه کار

تلفن: 02122244205
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173