نیمکتی جالب در فضای شهری؛ ریشه‌ای روی زمین!

نیمکتی جالب در فضای شهری؛ ریشه‌ای روی زمین!

فضاهای شهری، فرصت‌های مناسبی برای ارائه طرح‌های هنری و زیبای شهری را برای مردم فراهم می‌کنند. یکی از عناصری که در پارک‌ها و فضاهای عمومی شهری ضروری است؛ نیمکت و فضای نشستن است. این مطلب از چیدانه در مورد فضای نشستن جالبی در پارک هنگانگ کره جنوبی است.

فیلم نت

 

نیمکت ریشه، برنده جایزه مسابقه هنری Hangang

طرح این نیمکت؛ به شکل دایره‌ای شکل و با قطر 30 متر است که روی چمن نصب شده است. فرم آن شکل پویای ریشه را نشان می‌دهد. رنگ و فرم آن در کنتراست با پس زمینه پارک بزرگ است. بخش‌های مختلف این نیمکت، طول و ارتفاع مختلفی دارد. یکی از ویژگی‌های جالب این طراحی، طرز استفاده مختلف از آن است. هر فردی هرطور که راحت است می‌تواند روی نیمکت بنشیند، دراز بکشد، تکیه بدهد و یا سرسره‌ای برای کودکان باشد. این نیمکت در پارک هنگانگ شهر سئول در کره جنوبی قرار دارد.

 

ساختار  نیمکت

اثر هنری طراحی شده توسط الگوریتم کامپیوتر، پویایی را از هندسه سه بعدی ارائه می دهد. این نیمکت، با استفاده از اسکلت فلزی و پایه بتنی ساخته شده که با عرشه چوبی پوشیده شده است. در حین برقراری ارتباط با یکدیگر، بازدیدکنندگان می توانند در فضای استراحت احساس راحتی کنند و در عین حال از اثر هنری لذت ببرند. همچنین به عنوان مبلمان با سه ارتفاع متفاوت عمل می کند: صندلی کودک (250 میلی متر)، صندلی بزرگسال (450 میلی متر) و میز (75 میلی متر). شکل ریتمیک می تواند تحریک تازه ای را به پارک Hangang ارائه دهد و جنبه های مختلف لذت را ارائه دهد.

 


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه