چوب روسی در دکوراسیون داخلی

چوب روسی در دکوراسیون داخلی

به قلم: سمانه زارعی

سال های زیادی است که از چوب روسی برای دکوراسیون داخلی منازل استفاده می‌شود زیرا دارای مزایا و کاربری‌های متفاوتی بوده و دوام و ماندگاری مناسبی دارد عمدتا وقتی صحبت از چوب روسی می‌شود منظور چوب‌های درخت کاج از گونه های نراد ، ساسنا و یولکا می‌باشد.

قالیشویی ادیب

این نوع چوب‌ها جزو چوب‌های نرم می‌باشد اما زیبایی و طبیعت چوب را با خود به همراه دارند. به دلیل آن که برش و سنباده زدن آنها به آسانی انجام می‌شود برای ساخت دکوراسیون بهره می‌گیرند. در صورتی که فرآوری ترمو نیز روی آن‌ها انجام شود مقاومت بسیار مناسبی در برابر رطوبت، قارچ و حشرات خواهند داشت بدین ترتیب می توان با خیالی آسوده از آن در دکوراسیون منازل استفاده کرد.

شاید شما نیز با وسیله‌های دکوری که از چوب تهیه شده است روبرو شده‌اید که دچار پوسیدگی ناشی از حضور موریانه و یا حشرات دیگر شده است اما در صورتی که اگر از چوب روسی دکوراسیون ساخته شوند، می‌توان انتظار داشت که طول عمری طولانی‌تر داشته و کمترین آسیب به آن وارد می‌شود.

مزایای چوب روسی در دکوراسیون 

یکی از امتیازات چوب روسی که در دکوراسیون استفاده می‌شود آن است که

  • دارای وزن کمی بوده و به سهولت قابل حمل است؛ این نکته در طراحی دکوراسیون و به خصوص در حمل و نقل وسایل دکوری در منزل بسیار اهمیت دارد. به خصوص برای افرادی که علاقه مند به تغییر دکوراسیون داخلی هستند.
  • از دیگر مزیت های چوب روسی دکوراسیون آن است که به سادگی فرم پذیر است و خوش تراش بودن آن برای بسیار از کسانی که در طراحی دکوراسیون فعال هستند و یا نجاران مزیت محسوب می‌شود زیرا می توانند زیبایی و ظرافت خاصی را به فضای داخلی منازل بیاورند.

خرید چوب روسی دکوراسیون

هنگام خرید چوب روسی دکوراسیون دو نکته را مد نظر داشته باشید:

  1. چوبی که مد نظر دارید دارای کیفیت و مرغوبیت خوبی باشد
  2. قیمتی مناسب داشته باشد. عمدتا چوب روسی در بازار ایران ارزان قیمت هستند در عین حال که دارای دوام و استحکام مناسبی می‌باشند به همین دلیل است که کارآیی آن‌ها در صنعت چوب و ساختمان بسیار بالاست.

چوب روسی که جهت دکوراسیون استفاده می شود عمدتا از درخت کاجی است که از کشور روسیه به ایران وارد شده است این چوب‌ها به شکل کنده و یا الوار شده وارد ایران می‌شوند و دارای ابعاد متفاوتی هستند. پس از برش خوردن، بسته‌بندی شده و به شکل پالت حمل می‌شوند. این چوب‌ها عمدتا از گونه‌های بلوط، راش، نراد، ساسنا و یولکا بوده که بر حسب نوع سازه و موقعیتی که دارد از هریک از این گونه‌ها استفاده می‌شود.

به دلیل آن که این نوع چوب، سبک بوده و میزان تنش آن کم است، می توان از آن ها برای اسکلت ساختمان استفاده نمود. اما عمده‌ی کارآیی چوب روسی برای دکوراسیون در طراحی داخلی بوده و زیبایی خاصی را به ارمغان می آورد.

در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی منازل‌، از طرح‌های متفاوت چوب روسی استفاده می شود تا زیبایی و گرمای طبیعت وارد فضای داخل شده و حس آرامش را ایجاد نماید ویژگی های خاص چوب روسی باعث شده است که یکی از محصولات جدا نشدنی در دکوراسیون به حساب آید.

قیمت چوب روسی مناسب دکوراسیون

از آنجایی که چوب‌های روسی دکوراسیون در ابعاد و گونه‌های مختلفی هستند نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن‌ها متصور شد اما یکی از پرکاربردترین نوع آن‌ها تخته نراد می‌باشد که از نوع درختان کاج بوده و طرفداران خاص خود را دارد. این نوع چوب دارای رنگ سفید متمایل به قرمز است و از دسته‌ی راست تارها می‌باشد. به جهت آن که به خوبی برش و سنباده می‌خورد می‌تواند گزینه‌ای مناسب در دکوراسیون باشد و قیمت آن نیز بسیار مناسب است.

منبع: آوا چوب

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه