معرفی مزایای برق خورشیدی در سایت پی جو

معرفی مزایای برق خورشیدی در سایت پی جو

به قلم: سمانه زارعی

برق خورشیدی چیست؟

انرژی خورشیدی معمولا به گرما و برق قابل تبدیل است. برق خورشیدی از طریق تبدیل انرژی خورشید به برق بدست می آید. هر دو نوع تبدیل انرژی خورشیدی به برق یا گرما از طریق پنل های خورشیدی انجام می شود. اولین سلول خورشیدی که می توانست از خورشید انرژی دریافت کند در سال 1954 ایجاد شد. این تکنولوژی پیشرفت خود را ادامه داد. هم اکنون استفاده از برق خورشیدی در سطح منازل و در محیط های صنعتی رایج است.

دستگیره کابینت

 

چگونه از انرژی خورشید، برق خورشیدی تولید می شود؟

برای انجام این تبدیل از پنل های خورشیدی استفاده می شود. پنل های خورشیدی که از جنس نیمه هادی هستند با قرارگیری در معرض نور خورشید و تولید الکترون های آزاد و بار الکتریکی، انجام این کار را امکان پذیر می کنند. جریان الکتریکی ایجاد شده در پنل خورشیدی بوسیله یک تبدیل کننده به جریان متناوب تبدیل می شوند. به این ترتیب، انرژی خورشیدی به برق تبدیل می شود و از طریق پریزهای برق قابل دریافت است.

شرکت های معتبر برق خورشیدی در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو میتوانید مشاهده فرمایید.

استفاده از برق خورشیدی و کاهش آلودگی

استفاده از انرژی خورشیدی می تواند از چندین جهت مفید باشد. زمانی که جایگزین سوخت های فسیلی شود، آلودگی هوا و آب کاهش می یابد. دستیابی به انرژی خورشید راحت تر و کم هزینه تر از دستیابی به سوخت های فسیلی برای تولید برق است. میزان آلودگی که از طریق پنل های خورشیدی برای تولید برق ایجاد می شود، کمتر از آلودگی ایجاد شده در سایر روش های تولید برق است. پنل های خورشیدی، در هنگام تولید برق صدا ندارند. برای خنک‌سازی اشعه خورشید و دستگاه‌هایی که برای جمع‌آوری انرژی از آن‌ها استفاده می‌شوند، قطعاتی وجود دارد. این قطعات صدای بسیار کمی دارند. بنابراین پنل های خورشیدی برای استفاده در هر محیطی مناسب هستند.  پنل برق خورشیدی به دلیل نداشتن آلودگی صوتی، به کسانی که آرامش محیط اطرافشان برای آن ها مهم است، پیشنهاد می شود.

 

گستردگی انرژی خورشید

خورشید یک منبع نامتناهی است. هر چقدر هم که از خورشید برای تولید برق استفاده شود، تاثیری بر کاهش این منبع نخواهد داشت. نور خورشید همواره در تمام مناطق در دسترس است. استفاده از برق خورشیدی در مناطق دور افتاده  مانند روستاها کم هزینه تر از برق رسانی با روش های دیگر به این مناطق خواهد بود.

اگر به دنبال خدمات ساختمان و دکوراسیون در شهرتان هستید میتوانید به سایت پی جو مراجعه و خدمات مدنظرتان را بیابید.

مقرون به صرفه بودن

هزینه کمتر برق می تواند برای خانوارها مقرون به صرفه باشد. علاوه بر آن، معمولا میزان برق خورشیدی ذخیره شده بیشتر از مصرف خانوار است. بنابراین امکان تولید برق مازاد وجود دارد. بازگشت برق اضافه مستقیما به شبکه برق، می تواند با دریافت هزینه یا دریافت تخفیف برای قبوض برق در کاهش هزینه خانواده ها اثر داشته باشد. پنل های خورشیدی معمولا طول عمری بین 20 تا 25 سال دارند. میزان خرابی این پنل ها کم است و معمولا نیاز به سرویس ندارند. تنها با یک یا دو بار تمیز کردن پنل در طول سال می توان از خرابی آن جلوگیری کرد تا صاحبان این پنل ها نیاز به پرداخت هزینه برای سرویس پنل نداشته باشند.

یافتن شرکت های فروش تجهیزات برق خورشیدی در پی جو

از طریق شرکت های برق خورشیدی در ایران که در شهرهای مختلف خدمات خود را ارائه می دهند، می توان به برق خورشیدی دست یافت.  سایت پی جو معرف شرکت های ارائه کننده این خدمات در شهرهای مختلف است. در سایت پی جو می توانید لیست تمامی  این شرکت ها را جستجو کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه