جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

به قلم: تحریریه چیدانه

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

برخلاف تصور عموم که طراحی داخلی را هم معنا و مترادف چیدمان و دکوراسون داخلی در نظر می گیرند، این عبارت مفهومی متفاوت از باور ذهنی رایج در میان مردم دارد. طراحی داخلی به طور خاص به طراحی و جانمایی بخش های مختلف یک خانه نظیر فضای پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب ها، آشپزخانه، راهرو و راه پله، سرویس بهداشتی و حمام اشاره دارد. ضمن اینکه طراحی دیوارها، سقف و کفپوش ساختمان نیز بر عهده تیم طراحی داخلی است که مدیریت پروژه بر روی انجام صحیح و اصولی این امور نظارت دارد.

بالسا

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

برای مثال یکی از تکنیک های طراحی سقف در طراحی داخلی، ساخت آن به صورت کاذب است و یا ایجاد بافت و فرمی مشخص در دیوار پشت تلویزیون است. برای مثال فردی ترجیح می دهد به جای استفاده از کاغذ دیواری یا گچ کشی، از آجر یا ترموود برای طراحی دیوار خود استفاده کند. این موضوعات و موارد مشابه آن، همگی جزو وظایف تیم طراحی داخلی ساختمان است که کاملا جدا از اهداف و کارکرد تیم دکوراسیون و چیدمان می باشد.

گفته می شود هنگام طراحی داخلی ساختمان مسکونی، هفت عنصر وجود دارد که باید در نظر بگیرید: فضا، فرم، خط، نور، الگوی رنگ و بافت. در این نوشتار، ما به بحث در مورد روش ها و ایده های طراحی داخلی و اینکه چگونه بر ظاهر و احساس یک فضا تأثیر می‌گذارند، می پردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

لینک پیشنهادی: ممنوعه‌ها در چیدمان دکوراسیون

اهمیت طراحی داخلی در ساختمان دوبلکس مدرن

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که طراحی داخلی مدرن تری را در سرتاسر خانه خود بگنجانید؟ شاید امروز زمان آن رسیده است که آشپزخانه یا حمام قدیمی خود را به لحاظ سبک طراحی ارتقا دهید. اگر چنین است، هنگام کار با طراحان حرفه ای، ایده ها گزینه های متعددی برای انتخاب وجود دارد. طرح های اصلی حس شخصیتی مورد نیاز را به فضای شما می بخشد. با این حال، ایده های دیگری نیز وجود دارد که در این بخش به آن ها خواهیم پرداخت.

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

1. با طراحی داخلی، فضای خود را به حداکثر برسانید

یکی از مزایای اصلی طراحی داخلی این است که می تواند فضای موجود را به حداکثر برساند. با این حال، لازم به ذکر است که متخصصان طراحی راحتی ساکنین خانه را نیز در نظر خواهند گرفت. به زبان ساده، زیبایی شناسی و کارایی به یکدیگر مرتبط هستند. این یک سطح عالی از آرامش را در خانه شما فراهم می کند و در عین حال شما را قادر می سازد از فضای خود به بهترین شکل استفاده کنید.

2. افزایش کیفیت زندگی

طراحی داخلی اغلب عناصری مانند نور، رنگ و استفاده از بافت های خاص را در بر می گیرد. این عناصر برای بهبود کیفیت زندگی شما و افزایش زیبایی خانه در نظر گرفته شده است. یک خانه باید بسیار بیشتر از یک سرپناه و مکانی برای تناول و استراحت کردن باشد. هدف نهایی تزریق حس شخصیت به این محیط است که به ترجیحات شخصی شما امکان می دهد تا در این محیط اعمال شوند. این موضوع همان قدر که در طراحی داخلی فضای نشیمن و پذیرایی شما اهمیت دارد، در محیط هایی همچون راهروها، حمام و حتی سرویس بهداشتی هم حائز اهمیت است.

3. طراحی داخلی با حسی از کارکرد

زیبایی کاربردی یکی دیگر از مفاهیم اصلی در طراحی داخلی مدرن است. طراحان اتاق ‌ها را به آخرین پیشرفت ‌های تکنولوژیکی مجهز می‌ کنند تا راحتی پادشاه محیط شما باشد. برای مثال طراحی سینک و فضای پیشخوان آشپزخانه شما به گونه ای طراحی می شود که کمترین فاصله را به اجاق گاز و یخچال داشته باشید.

طراحی حمام نیز می تواند با الهام از حسی از کارکرد انجام شود؛ زیرا این مناطق مطمئناً مفیدترین بخش در هر خانه ای هستند. با این حال، آن ها نیز باید گرم و دعوت کننده باشند. به وسایل برنجی، روشنایی فرورفته و دوش های داخل کابین فکر کنید. این ها همان تفاوت هایی هستند که یک حمام استاندارد را به یک اثر هنری کاربردی تبدیل می کنند.

افزایش ارزش خانه شما با طراحی داخلی مدرن

در این بخش از مطلب، با مزایای طراحی داخلی ساختمان آشنا می شویم.

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

1. طراحی داخلی فضای شما را بهبود می بخشد

در ابتدایی ترین سطح، یک طراحی داخلی خوب، کاربری فضا را برای سازگاری بهتر با هدفش بهبود می بخشد. به عنوان مثال، اگر در حال طراحی یک اتاق خواب هستید، تصمیماتی می گیرید که منجر به آرامش بیشتر آن می شود. برای یک دفتر، طراحی خوب آن را متمرکزتر و کارآمدتر می کند.

لینک پیشنهادی: دکوراسیون خانه‌های لوکس: شیک‌ترین و لاکچری‌ترین مدل‌ها

2. ارزش ملک را افزایش می دهد

یکی از مزایای کمتر شناخته شده از طراحی داخلی حرفه ای این واقعیت است که به ارزش خانه شما می افزاید. اگر قصد فروش منزل یا ویلای خود را در آینده دارید، بازطراحی یک عنصر حیاتی است که باید در نظر داشته باشید. ما فقط به بازسازی های اساسی مانند افزودن یک اتاق جدید یا طراحی روف گاردن و رنگ آمیزی دیوارها اشاره نمی کنیم. برعکس، حتی تنظیمات جزئی طراحی مانند تغییر در چیدمان المان ها یا جایگزینی اثاث یا لوازم داخلی قدیمی یک راه عالی برای افزایش جذابیت کلی ملک شماست.

جدیدترین ایده های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مدرن

اکنون واضح است که در مورد دکوراسیون داخلی خانه مدرن بسیار بیشتر از آنچه که فکر می کنیم ایده برای طراحی وجود دارد. به همین دلیل مهم است که از قبل برای پروژه های طراحی برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل شود که بهترین تصمیمات از قبل گرفته شده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
سجاد اروم در تاریخ 15 تیر 1402
مملکت بی صاحاب اینطور میشه دیگه اون از دریاچه ارومیه اینم از آثار تاریخی که تو ارومیه هم زیادن از اینا

ثبت دیدگاه