خاص‌ترین اتاق‌های خواب دنیا با منظره‌هایی متفاوت و دل‌انگیز

خاص‌ترین اتاق‌های خواب دنیا با منظره‌هایی متفاوت و دل‌انگیز

به قلم: تحریریه چیدانه

در اینجا تصاویری از هشت اتاق خواب در نقاط مختلف دنیا را می‌بینید که هم چشم‌انداز بیرونی و هم طراحی داخلی‌شان فضایی فوق‌العاده و بی‌نقص برای یک استراحت تمام و کمال فراهم می‌کند. همۀ ما دوست داریم که موقع استراحت، از پنجرۀ اتاق خوابمان تکان خوردن شاخه‌های یک درخت یا عبور ماه از پهنۀ آسمان یا انواع منظره‌های طبیعی دیگر را تماشا کنیم؛ هرچند که البته بیشتر ما احتمالا چیزی جز پردۀ اتاق خودمان یا دیوار ساختمان‌های مجاور را نمی‌بینیم!

کارانا دکور

اما اتاق خواب‌هایی در دنیا هستند که حتی دیدن تصاویرشان می‌تواند برای چند لحظه آدم را در رویای یک استراحت تمام و کمال غرق کند؛ از سواحل نیوزلند تا پاتاگونیا، در همه جای دنیا می‌شود چنین اتاق‌ خواب‌هایی را پیدا کرد. در اینجا تصاویری از هشت اتاق خواب بی‌نقص و البته نسبتا مینیمالیستی و ساده را خواهید دید که توسط استودیوهای مشهور معماری در نقاط مختلف جهان و با منظره‌هایی متفاوت و دل‌انگیز ساخته شده‌اند.

خانۀ کاواکاوا، نیوزلند

2

یک پنجرۀ عرضی با ارتفاع بالا سراسر این خانه را احاطه کرده که نور را از میان درختان پوهوتوکاوا به درون خانه منتقل می‌کند. اتاق خواب این خانه با یک پنجرۀ اضافی کنار تخت و همینطور رنگ خاص دیوارهایش احساس بودن در عمق جنگل را به ساکنان خانه می‌بخشد.

بیشتر بخوانید:

درباره خانه‌ شگفت‌انگیزی که خاطرات دوران کودکی را زنده خواهد کرد

خانۀ استانسیا مورو چیکو، آرژانتین

3

چوب، چرم و پشم، گرمایی عمیق و درونی به این اتاق خواب می‌بخشند که در خانۀ یک خانوادۀ مزرعه‌دار در پاتاگونیا در جنوبی‌ترین نقاط آمریکای جنوبی ساخته شده است. پنجرۀ کف تا سقف این اتاق چشم‌اندازی کامل به مزرعۀ 2700 هکتاری این خانواده در استپ‌های وحشی منطقه فراهم می‌کند.

کلبۀ نیلیایتا، فنلاند

4

بیشتر فضای داخلی این کلبۀ جنگلی با یک تخت بزرگ اشغال شده است که اگر روی آن دراز بکشید، از طریق دیوارۀ تمام شیشه‌ای رو به رو، عمق جنگل سردسیری کاج را تماشا خواهید کرد.

خانۀ ماتوپوس، استرالیا

5

چشم‌انداز ساحلی چیز خیلی کمیابی نیست اما همیشه محیط داخلی اتاق خواب هم در احساسی که از دیدن چشم‌انداز پیدا می‌کنیم اثرگذار است. اندازۀ پنجره‌ها، محل قرار گرفتن آن‌ها، طراحی داخل اتاق و حتی رنگ دیوارها عوامل مهمی در آرامش بخش ساختن فضای اتاق هستند؛ این نکته‌ای است که طراحان این خانه سعی کرده‌اند آن را کاملا در نظر بگیرند.

لینک پیشنهادی:  این طرح‌های حیرت‌انگیز را با کاغذ مچاله خلق کردند!

خانۀ لوس ویلوس، شیلی

6

این اتاق خواب منحصر به فرد و فوق‌العاده در دل یک پرتگاه صخره‌ای در ساحل اقیانوس آرام کنده شده؛ با دیواری تمام شیشه‌ای که منظرۀ صخره‌های درهم آویخته و امواج خروشان را پیش چشم ساکنان خانه می‌آورد.

پناهگاه، سوئد

7

منظره‌ها همیشه «رو به رو» نیستند؛ گاهی باید به بالا نگاه کرد. اگر کسی دوست داشته باشد خوابیدن زیر آسمان جنگل را تجربه کند، این کلبۀ کنار دریاچۀ ایملن در سوئد برایش مکان فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

خانۀ «دیدبان»؛ آمریکا

8

واقعا اسم درستی برای این خانه انتخاب شده است؛ تخت بزرگی که به صورت اریب در وسط اتاق خواب این خانه قرار داده شده، نمایی پانوراما به منظرۀ اطراف دریاچۀ تاهو را در برابر خودش دارد.

خانۀ ایکس، استرالیا

9

محیط بیرونی این اتاق خواب در جزیرۀ فیلیپ زیبا و سرسبز است اما زیبایی محیط داخلی اتاق هم با پوشش چوبی و سقف شیبدارش دست کمی از آن ندارد.

منبع: فرادید

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه