پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌ گالای 2023!

پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌ گالای 2023!

به قلم: تحریریه چیدانه

پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌گالای 2023!

فکتور

چنانچه فردی در یک روز معمولی تصمیم به بازدید و گردش در موزه هنر متروپولیتن نیویورک واقع در خیابان پنجم و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک داشته باشد، وارد تالار بزرگ می‌شود، به هنگام ورود به تالار اصلی با میز اطلاعات مواجه می‌شود: یک سازه مرمری هشت ضلعی در میانه‌ی فضا که محل استقرار راهنمایان است. با این حال، روز گذشته اول ماه می سال ۲۰۲۳ میلادی و در خلال مراسم مت گالا ۲۰۲۳، مهمانان با اتفاق متفاوتی روبرو شدند؛ یک چیدمان مدرن ساخته شده از هزاران بطری آب بازیافتی! البته این بطری‌های آب بازیافتی بر روی جداره‌ها نیز خودنمایی می‌کنند.

سرویس خواب بالسا

برای خواندن سایر مطالب مرتبط در چیدانه می‌توانید به بخش مناسبت ها بروید.

پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌گالای 2023!

درباره مت گالا بد نیست بدانید این مراسم که برای حضور هنرمندان و طراحان دنیای مد با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای انستیتو طراحی لباس برنامه‌ریزی می‌شود، هر ساله در اولین دوشنبه ماه می در موزه هنر متروپولیتن نیویورک برگزار می‌شود.

مهمانان این جشن خیریه که توسط آنا وینتور روزنامه‌نگار و ویراستار بریتانیایی و سردبیر مجله آمریکایی وگ انتخاب می‌شوند، با دعوت‌نامه و با لباس‌ها و اشیای تزیینی مرتبط با موضوع تعیین شده برای مهمانی در موزه حاضر می‌شوند. لازم به بیان است موضوع مراسم هر ساله ۶ ماه پیش از تاریخ برگزاری از طرف موسسه طراحی لباس تعیین و اعلام می‌شود و مهمانان با لباس‌هایی متناسب با تم اعلام شده آن سال در فرش قرمز این مراسم شرکت می‌کنند.

پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌گالای 2023!

موضوع انتخاب شده برای این مراسم در سال ۲۰۲۳ میلادی عبارت است از کارل لاگرفلد: خطی از زیبایی. درباره کارل لاگرفلد بد نیست بدانید این طراح مد و عکاس آلمانی بود که مدیریت اجرایی بخش طراحی لباس شنل را عهده‌دار بود. او ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ و در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

اما چیدمان ساخته شده در مراسم مت گالا ۲۰۲۳ که توسط تادائو آندو برنده جایزه معماری پریتزکر در سال ۱۹۹۵ میلادی طراحی شده است، نشات گرفته از رابطه‌ی دوستانه‌‌ای است که میان کارل لاگرفلد و این معمار ژاپنی در طی سالیان طولانی حکم‌فرما بوده است. سال ۱۹۹۸ میلادی بود که کارل لاگرفلد از خانه معروف ویترا تادائو آندو عکاسی کرد!

پرده‌‎برداری از ماجرای چیدمان بطری‌های آب در مت‌گالای 2023!

البته در دهه‌ی ۱۹۹۰، تادائو آندو یک خانه استودیو دربیاریتز شهری در جنوب غربی ایالت آکیتن فرانسه برای کارل لاگرفلد طراحی کرد که متاسفانه این پروژه هرگز به نتیجه نرسید!

تادائو آندو نیز با آگاهی از این موضوع که مرحوم کارل لاگرفلد همواره به آینده می‌اندیشید، طراحی آینده‌نگرانه‌ای را برای مت گالا ۲۰۲۳ انجام داده است! توجه به پایداری محیط زیست و اهمیت حفظ آن با توجه به بازیافت منابع.

منبع: تحریریه آبگینه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
علی رضايیان در تاریخ 16 اردیبهشت 1402
همش ادا.
یسنا در تاریخ 08 خرداد 1402
نظری ندادرم ولی باش ممنون ممنون و ممنون

ثبت دیدگاه