اتاق خواب سه تخته، 25 ایده برای یک اتاق سه نفره

اتاق خواب سه تخته، 25 ایده برای یک اتاق سه نفره

به قلم: سمانه زارعی

کمبود اتاق و فضا در آپارتمان‌های امروزی، موضوعی است که اغلب افراد آپارتمان نشین، مخصوصا آنهایی که دو یا سه فرزند دارند، دچار آن هستند. لازم است اتاق خواب مناسبی برای خانواده‌ای که سه فرزند و دو اتاق خواب دارند، در نظر گرفته شود. در این مطلب ایده‌های متنوعی از تختخواب‌های سه نفره در اتاق خواب را آورده‌ایم. اگر شما هم به دنبال بهترین چیدمان برای اتاق خواب سه نفره هستید، این مطلب را بخوانید.

اسکای اسکرپر

 

دکوراسیون اتاق خوابی برای سه نفر

اتاق خواب برای سه نفر، ممکن است برای سه فرزند هم سن و سال یا با سن‌های متفاوت باشد. و همچنین ممکن است در مواقعی اتاق خواب والدین و فرزند در یک اتاق قرار بگیرد. در هر مورد از این چیدمان، ایده‌های مختلفی را می‌توان اجرا کرد. استفاده از تخت سه طبقه، تخت‌های در کنار هم قرار گرفته، طراحی سه تخت در دو طبقه، استفاده از پارتیشن برای جداسازی فضاها و یا استفاده از تختخواب‌های کمجا و جمع شونده از جمله ایده‌هایی برای قرارگیری تختخواب در دکوراسیون اتاق خواب سه تخته هستند.

 

چیدمان اتاق خواب سه تخته

اگر اتاق خواب بزرگی دارید، می‌توانید سه تختخواب را در کنار هم و روی زمین قرار دهید. این نکته را در نظر بگیرید که در این حالت فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. با این چیدمان، فضای اتاق خواب دلگیر نخواهد بود و با وجود پنجره نور کافی در اتاق خواهید داشت.

 

  

جانمایی تختخواب در دو طبقه

انواع مدل‌ها و نمونه‌های تختخواب‌های سه نفره که در دو طبقه طراحی شده‌اند وجود دارد. در این صورت می‌توان در یک طبقه، یک تخت و در طبقه دیگر دو تختخواب قرار بگیرد. در این مدل‌ها فاصله بین دو طبقه از تخت‌ها که روی هم قرار دارند به مقدار کافی خواهد بود. همچنین اگر اتاق خواب والدین و کودک یکی باشد، تخت دونفره و یک نفره می‌تواند روی هم قرار بگیرند. نمونه هایی از این ایده‌ها را در تصاویربالا ببینید.

مطلب پیشنهادی: مدل‌های تخت خواب جدید دو نفره

 

تخت سه طبقه در اتاق خواب سه نفره

یکی از ایده‌های دیگر برای چیدمان اتاق خواب سه نفره، استفاده از تخت خواب سه طبقه است که در آن سه تخت روی همدیگر قرار دارند. در این حالت فاصله بین تخت‌ها کمتر خواهد بود و ممکن است کمی راحتی فضای خواب را تحت تاثیر قرار دهد. این ایده برای سه کودک که ابعاد تخت کوچکتر دارند مناسبتر است تا افراد بزرگسال. اگر ارتفاع سقف از میزان استاندارد بزرگتر باشد، تخت‌ها راحت‌تر روی هم قرار می‌گیرند. اگر اتاق خوابی دارید که برای فعالیت کودکان به فضای باز بیشتری نیاز دارید، این ایده باعث می‌شود یک طرف اتاق باز باشد.

اتاق خواب سه تخته با تخت پنهان شونده

ممکن است قرارگیری سه تختخواب روی همدیگر، فضای بین تخت‌ها را کمی تنگ و تاریک کند. در این حالت ایده دیگری برای راه حل این موضوع وجود دارد. یک تختخواب دوطبقه که تخت سومی زیر طبقه اول به صورت کشویی قرار می‌گیرد. این ایده برای تختخواب مهمان هم جالب خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب تاشو مدرن، یک تیر و چند نشان

 

تختخواب چند منظوره در اتاق خواب سه نفره

ایده‌های متنوعی از تختخواب چند منظوره که کاربردهای متفاوتی دارند و یا تختخواب‌های کمجا وجود دارد. در این مدل وسایل کمجا، تختخواب در کنار وسایل دیگری مانند کمد، میز تحریر و یا کتابخانه طراحی می‌شوند. در این صورت در یک بخش از اتاق فعالیت‌های مختلفی مانند انجام کارهای درسی، مطالعه و قرارگیری لباس انجام می‌شود.

 

کلام آخر:

در این مطلب با ایده‌های متنوعی از چیدمان اتاق خواب سه تخته آشنا شدیم. هریک از این ایده‌ها می‌تواند انتخاب شما باشد، زمانی انتخاب مناسبی خواهید داشت که شرایط اتاق، ابعاد و اندازه و نورگیری آن را در نظر بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه