تفاوت شید و زبرا در چیست؟

تفاوت شید و زبرا در چیست؟

به قلم: یاسین کوثری

پرده شید و زبرا هر دو از جمله پرده‌های مدرن و شیک امروزی هستند که اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در ایجاد سایه روشن است؛ پرده شید امکان ایجاد سایه و روشن ندارد. شما فقط می‌توانید پرده شید را بالا و پایین کنید اما در پرده زبرا، امکان تنظیم نور و ایجاد سایه و روشن هم فراهم است.

نوژا دیزاین

فرق پرده شید و زبرا

پرده زبرا و شید تفاوت‌های بسیار اندکی با یکدیگر دارند که در ادامه به بررسی چند تفاوت آن می‌پردازیم:

سرویس خواب بالسا

تفاوت پرده شید و زبرا از نظر سبک

پرده شید و زبرا از نظر سبک هر دو در دسته پرده‌های کرکره‌ای قرار می‌گیرند؛ پرده‌های شیک و مینیمالی که امروزه طرفداران بسیاری دارد؛ به دلیل همین مینیمال بودن هر دو نوع پرده، اصولا در دکوراسیون امروزی و مدرن استفاده می‌شوند.

تفاوت پرده شید و زبرا از نظر تنوع

پرده شید و زبرا از نظر تنوع هر دو بسیار متنوع هستند و انواع و اقسام بسیاری دارند. برای مثال شید ساده، شید بلک اوت، شید سان اسکرین و شید تصویری انواع پرده شید هستند و از طرفی پرده زبرا هم انواع مختلفی دارد: زبرا ساده، زبرا دوبل، زبرا رومن و زبرا چاپی تعدادی از انواع پرده زبراست. شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید هر یک از این انواع پرده شید و زبرا را انتخاب کرده و سفارش دهید.

تفاوت پرده شید و زبرا در میزان کنترل نور

تقریبا می‌توان گفت مهم‌ترین تفاوت پرده شید و زبرا در همین کنترل نور است؛ پرده شید بالا و پایین می‌رود اما امکان ایجاد سایه و روشن ندارد. اما پرده زبرا علاوه بر بالا و پایین شدن، امکان تنظیم نور ورودی را هم دارد و با ایجاد سایه و روشن می‌تواند نور ورودی را به میزان دلخواه شما تنظیم کند.

تفاوت پرده شید و زبرا از نظر قیمت

پرده شید و زبرا از نظر قیمت چندان با هم تفاوتی ندارند؛ هر دو نوع پرده در حدود قیمت ۷۰۰ و ۸۰۰ تومان در هر متر مربع است. در نتیجه تفاوت قیمت نمی‌تواند چندان در انتخاب شما تاثیرگذار باشد؛ شما می‌توانید با استفاده تفاوت‌های دیگر، تصمیم به انتخاب و اقدام به خرید هر یک از پرده‌های شید و زبرا کنید.

تفاوت پرده شید و زبرا در استفاده و کاربرد

پرده شید و زبرا هر دو برای منازل مسکونی، فضاهای اداری و تجاری مناسب هستند؛ انتخاب اصلی می‌تواند با توجه به سلیقه شما صورت بگیرد چون هر دو نوع پرده شید و زبرا را در انواع فضاها می‌توان استفاده کرد.

پرده مناسب برای پذیرایی

برای پذیرایی از آن جایی که تنظیم نور در ساعت مختلف روز اهمیت دارد، پرده زبرا مناسب‌تر است؛ چرا که می‌توان به راحتی با ایجاد سایه و روشن، میزان نور ورودی به داخل را کنترل و تنظیم کرد. اما اگر پذیرایی مشا در مکانی است که نور بسیار زیادی دریافت می‌کنید، استفاده از پرده شید سان اسکرین هم انتخاب خوبی خواهد بود.

پرده مناسب برای مراکز اداری

برای مراکز اداری پرده شید از نظر سادگی و مینیمال بودن، مناسب‌تر از پرده زبرا است. مخصوصا برای محیط‌هایی مثل اتاق کنفرانس که نیاز به نور بسیار کمی دارد تا نور پروژکتور به خوبی دیده شود، پرده شید بلک اوت انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

پرده مناسب برای اتاق خواب

اگر کار شما شیفت شب است، نیاز به خوابی عمیق در طول روز دارید یا سردردهای میگرنی دارید، انتخاب پرده شید بلک اوت را به شما پیشنهاد می‌کنیم و در غیر این صورت، می‌توانید از پرده زبرا و قابلیت تنظیم نور آن هم برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

پرده مناسب برای اتاق کنفرانس

کمی بالاتر هم به شکل محدودتری توضیح دادیم که برای اتاق جلسات یا اتاق کنفرانس که نیاز به پروژکتور داریم، بهتر است از پرده شید آن هم نوع شید بلک اوت استفاده کنیم که مانع عبور نور می‌شود. با استفاده از این پرده، می‌توانید به صورت کامل مانع عبور نور شوید و عملکرد پروژکتور تحت همین عامل، تا اندازه زیادی بهبود داده می‌شود.

پرده مناسب برای آشپزخانه

زبرای چاپی از جمله پرده‌های بسیار مناسب برای فضای آشپزخانه است؛ زیرا:

  • امکان تنظیم نور را دارد
  • می‌توان با چاپ تصویری مرتبط با فضای آشپزخانه و آشپزی، فضایی دلنشین ایجاد کرد
  • ساده و شکیل است
  • شست و شوی آن بسیار راحت است

بنا بر همین دلایل می‌توانید از پرده زبرای چاپی برای آشپزخانه خود استفاده کنید که چند مزایا را همراه با هم برای شما به ارمغان خواهد آورد.

فرق قیمت پرده شید و زبرا چگونه است؟

فرق قیمت پرده شید و زبرا چندان زیاد نیست که در انتخاب شما تاثیرگذار باشد؛ پرده شید ساده حدود ۸۰۰ تومان در هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود در صورتی که پرده زبرا حدوداً هر متر مربع ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

البته که پرده‌های شید و زبرا هر یک انواعی دارد و بسیار متنوع است؛ به همین دلیل می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه قیمت پرده شید و زبرا، کافیست از مراکز معتبر استعلام بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه