مسافرت خارجی بازیگر زن ایرانی سوژه شد / عکس یادگاری با شاهکار معماری جهان!

مسافرت خارجی بازیگر زن ایرانی سوژه شد / عکس یادگاری با شاهکار معماری جهان!

به قلم: محمد مالمیر

هلیا امامی در اینستاگرام عکسی از مسافرت خود به فرانسه منتشر کرده است. هلیا امامی متولد ۲۱ مرداد ۱۳۶۸ بازیگر سینما و تلویزیون است. در ادامه درباره ساخت برنج ایفل بیشتر بخوانید.

مبلمان اداری ارگو

عکس یادگاری با شاهکار معماری جهان!

بیوگرافی هلیا امامی

هلیا امامی دوره دیده بازیگری از کشور هلند است که از تئاتر شروع کرد تا اینکه توسط محمدرضا شریفی نیا کشف استعداد شد و حالا در عرصه مدلینگ هم حضور دارد.

اولین بار با سریال لژیونر در سال ۹۶ وقتی ۲۸ ساله بود وارد قاب تلویزیون شد اما دومین تجربه او در رمضان ۹۸ با سریال از یادها رفته در نقش مهربانو بود. سریال از یادها رفته پروژه ای بسیار بزرگ و برای من یک دانشگاه بود که بازخوردهای مثبت فراوانی داشت ، نقشی که بازی کردم محوری و حساس بود.

ساخت برج ایفل چقدر طول کشید؟

ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه طول کشید. ۸۵۰ نفر در ساخت آن کار کرده‌اند. این برج از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه ساخته شده‌است و برای اتصال آن‌ها از ۲ و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استفاده شده‌است. ارتفاع برج ۳۳۰ متر است که در زمان خود مرتفع‌ترین برج جهان بوده‌است. وزن برج ایفل بیش از ۱۰ هزار تن است که ۷ هزار و ۳۰۰ تن آن فولاد است.

نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده‌است.

طراح برج ایفل کیست؟

برج توسط مهندس آلمانی‌تبار «آلکساندر گوستاو بونیک‌هاوزن» طراحی و ساخته شد. خانواده بونیک هاوزن از منطقه ایفل واقع در غرب آلمان به فرانسه مهاجرت کرده بودند و از آنجایی که تلفظ این نام در فرانسه مشکل بود، آن‌ها نام منطقه ایفل را برای خود برگزیدند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه