هتل سنتی شیران در خانه تاریخی و زیبای شیران اصفهان!

هتل سنتی شیران در خانه تاریخی و زیبای شیران اصفهان!

هتل سنتی شیران در خانه تاریخی شیران اصفهان

هتل سنتی شیران در شهر تاریخی و زیبای اصفهان واقع شده است. خانه‌ تاریخی شیران اصفهان با معماری صفوی و قاجاری متعلق به محمد قلی شیران بوده. این خانه تاریخی با تزیینات آینه‌کاری، گچ‌بری و نقاشی‌های زیبا نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. خانه تاریخی شیران در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و پس از مرمت و احیا امروز با نام هتل سنتی شیران پذیرای مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی است. برای آشنایی بیشتر با این اقامتگاه سنتی و تاریخی زیبا، با ما در ادامه همراه باشید…

کاغذدیواری آیدی

هتل سنتی شیران کجاست؟

هتل سنتی شیران کجاست؟

هتل سنتی شیران در مرکز شهر زیبا و تاریخی اصفهان و در محدوده تاریخی شهر قرار گرفته. این خانه تاریخی به‌طور دقیق‌ در خیابان چهار باغ پایین، بافت تاریخی محله بیدآباد، گذر علی‌قلی آقا و بن‌بست لاله واقع شده است.

معماری خانه تاریخی شیران اصفهان

در شهر تاریخی اصفهان بناهای به جای مانده از دوره قاجار، عباسیان و صفوی خودنمایی می‌کنند. یکی از این بناها اقامتگاه سنتی شیران اصفهان است. این هتل سنتی در عمارتی 300 ساله با ترکیبی از معماری و هنر اصفهان و ایران از دوره صفوی تا امروز قرار گرفته است. خانه تاریخی شیران با معماری و فضاهای منحصر به فرد، دارای تزیینات کم‌نظیری در دکوراسیون داخلی است.

اتاق‌های این خانه قاجاری به نام‌های ناصرالدین شاه، فتحعلی شاه، مظفرالدین شاه، پریخان خانم و عباس‌میرزا نام‌گذاری شده‌اند. اتاق فتحعلی شاه که در اتاق شاه‌نشین واقع شده زیباترین و نفیس‌ترین اتاق خانه بوده و با پنجره‌های ارسی بیشترین تزیینات را دارد. در طراحی و احیای هتل شیران اصفهان در کنار زیبایی و بازسازی نقاشی‌ها، آیینه کاری‌ها، گچ بری‌های صفوی و قاجاری بنا و دکوراسیون زیبا، به تجهیزات و امکانات امروزی نیز توجه شده است.

معماری خانه تاریخی شیران اصفهان

امکانات و خدمات هتل سنتی شیران

هتل سنتی شیران با ۵ اتاق با طراحی‌های داخلی متفاوت، حداکثر ظرفیت پذیرش ۱۷ مهمان را دارد. از دیگر امکانات و خدمات هتل سنتی شیران اصفهان می‌توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، جای پارک خودرو در مقابل هتل و کافی‌شاپ اشاره کرد.

کافه هتل شیران

کافه هتل شیران

کافه هتل شیران اصفهان در حیاط زیبا و باصفای خانه واقع شده. غیر از مهمانان اقامتگاه این خانه تاریخی، دیگر گردشگران یا ساکنین شهر اصفهان نیز می‌توانند در فضای سنتی و دلنشین کافه لحظات خاطره‌انگیز، آرام و دلنشینی داشته باشند.

کارگاه آشپزی هتل شیران

کارگاه آشپزی هتل شیران در این خانه تاریخی برقرار است. علاقه‌مندان به غذاهای ایرانی می‌توانند رازهای طبخ غذاهای اصیل را از آشپز این خانه بیاموزند. دستور پخت غذاهای گران‌بهایی که نسل به نسل در اصفهان منتقل شده با تجهیزات مدرن و به‌روز آشپزخانه، آموزش داده می‌شود.

خانه تاریخی شیران اصفهان یا هتل سنتی شیران

و در آخر

خانه‌های تاریخی با خاطره تجربه زیست و زندگی گذشتگان ما، حس ادامه آن زندگی در فضاهای دلنشین، آرامش‌بخش و کامل خانه‌های ایرانی تجربه اقامت دلنشینی را می‌توانند برای ما فراهم کنند. خانه تاریخی شیران اصفهان یا هتل سنتی شیران تنها یکی از این خانه‌هاست.

اتاق های خانه تاریخی شیران


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه