5 ایده‌ جذاب برای آن‌هایی که نوروز هم به سر کار می‌روند

5 ایده‌ جذاب برای آن‌هایی که نوروز هم به سر کار می‌روند

به قلم: سمانه زارعی

ایام نوروز فرصت خوبی برای استراحت و سفر است. ولی بعضی از افراد در ایام عید هم سر کار هستند؛ در نتیجه نمی‌توانند از همه روزهای نوروز برای گردش و تفریح استفاده کنند. در این مطلب راهکارهایی را برای برنامه‌ریزی ایام عید برای افرادی که سر کار می‌روند بیان کرده‌ایم، تا نهایت استفاده از تعطیلات را داشته باشند.

نوژا دیزاین

 

جکوزی ایران
دید و بازدید نوروزی
دید و بازدید نوروزی 

1.دید و بازدید نوروزی

یکی از مهم‌ترین‌ سنت‌های ایرانیان در ایام نوروز، دید و بازدیدهای عید است. افراد شاغل لازم است برای رفتن به خانه هر یک از اقوام، برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشند.

  • دیدنِ خویشاوندان نزدیک و مهم‌تر را در الویت قرار دهید. از چند روز تعطیلی و یا چند ساعتی که فرصت دارید برای دیدن افراد نزدیک خانواده مانند پدربزرگ و مادر بزرگ و پدر و مادر استفاده کنید.
  • اگر اهل رفت و آمد زیاد هستید و لازم می دانید که حتما به خانه‌ی همه اقوام خود سر بزنید؛ زمان بازدیدهای خود را کوتاه‌تر کنید تا در طی یک روز بتوانید به چند جا بروید.
  • برای تبریک گفتن به دوستان و اقوامِ دور؛ از تماس تلفنی استفاده کنید. اگر فرصت پیدا کردید حتما به دیدنشان بروید.
  • می‌توانید روزی که تعطیل هستید، از نزدیکان خود دعوت کنید و مهمانی ترتیب دهید. در اینصورت نهایت استفاده را از زمان‌تان کرده‌اید.

 

سفر نوروزی برای افراد شاغل
سفر نوروزی برای افراد شاغل

2.سفر نوروزی برای افراد شاغل

قرار نیست همیشه برای سفر نوروزی یک مقصد دور و طولانی را انتخاب کنید. شهر به شهرِ کشور ما پر از جاذبه‌های مختلف است. با کمی جستجو جاذبه‌های گردشگری در استان خود و یا شهرهای همجوار را پیدا کنید. حتی با یک روز تعطیلی می‌توانید سفر جذاب و به یاد ماندنی داشته باشید.

 

هفت سین نوروزی
هفت سین نوروزی

3.چیدن هفت‌سین نوروزی

برای اینکه هفت‌سین عیدتان به موقع چیده شود و لحظه سال تحویل نگران هفت‌سین نباشید. چند روز مانده به نوروز وسایل مربوط به هفت‌سین را تهیه کنید. ایده‌هایی از چیدن هفت سین در ذهنتان داشته باشید و ساعاتی که در خانه هستید یکی یکی وسایل را آماده کنید.

 

طبیعت گردی در ایام نوروز
طبیعت گردی در ایام نوروز

4.طبیعت گردی در روزهای فراغت

حتی اگر نصف روز تعطیلی داشته باشید، می‌توانید به طبیعت زیبای شهرتان سر بزنید. چند کیلومتر دور شدن از شهر، شما را از هیاهو و شلوغی شهر جدا می‌کند. هوای تازه بهاری می‌تواند انرژی زیادی به شما بدهد.

 

بازی های گروهی در تعطیلات
بازی های گروهی در تعطیلات

5.سرگرمی‌های ایام نوروز

روزهای عید، فرصت خوبی است که برای بازی کردن با بچه‌ها وقت بگذاریم. از ساعت‌هایی که وقت خالی دارید برای گذراندن زمان با کودکان و اعضای خانواده استفاده کنید. یک بازی گروهی با خانواده می­تواند لحظه­ های به یاد ماندنی برای شما بسازد. به جز بازی ­های گروهی، می­ توانید یک فیلم سینمایی جذاب انتخاب کنید و به همراه خانواده تماشا کنید.

 

کلام آخر:

اگر شما هم در ایام نوروز سر کار می­روید؛ این راهکارها را مطالعه کنید. در این صورت از ایام نوروز نهایت استفاده را خواهید برد. قبل از رسیدن نوروز برای هر روز از ایام عید؛ برنامه ­ریزی کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه