طرح معماری اصیل ایرانی روی لباس شهرزاد کمالزاده / غوغای استایل جدید + عکس

طرح معماری اصیل ایرانی روی لباس شهرزاد کمالزاده / غوغای استایل جدید + عکس

به قلم: محمد مالمیر

شهرزاد کمالزاده در اینستاگرام عکسی با شال طرحدار کاشی اصیل ایرانی منتشر کرده است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. شهرزاد کمال‌زاده بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۷ فروردین ۱۳۶۴ در تهران است. این هنرمند فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر و عضو تیم فوتبال و والیبال بانوان هنرمندان ایران می باشد.

کارانا دکور

طرح معماری اصیل ایرانی روی لباس شهرزاد کمالزاده

همسر شهرزاد کمال‌زاده

شهرزاد کمال‌زاده در ۷ فروردین ۱۴۰۱ خبر ازدواجش را منتشر کرد و حلقه ازدواجش را در لایو اینستاگرامش نشان داد.

در مورد همسر شهرزاد کمال‌زاده شایعات زیادی در صفحات مجازی پخش شده است اما این بازیگر هویت و اسم و بیوگرافی همسرش را فاش نکرد و عکسی نیز از همسر این خانم بازیگر موجود نیست.

تاریخچه هنر کاشی کاری ایرانی

هنر زیبای کاشی کاری سنتی از هنرهای اصیل و قدیمی ایران است که زیباترین و قدیمی ترین آن ها کاشی های فیروزه ای اصفهان است و کتیبه های تاریخی مناره های دوران سلجوقی با آن ها تزیین شده است. قرن هشتم هجری دورانی است که این هنر زیبای کاشیکاری برای تزئین بناها کاربرد فراوان پیدا کرد و تا اواخر قرن دوازدهم هجری ( انقراض صفویه ) ادامه داشت.

به تدریج استفاده از کاشی با نقوش گل و بوته و مخصوصاً نوع خشت و هفت رنگ که مخصوص مساجد بود، به منازل نیز راه یافت و استادان کاشیکار اصفهانی پا را از گل و بوته و اشکال هندسی فراتر نهاده و نقش انواع حیوانات و پرندگان را در کاخ ها و منازل متداول کردند. هنر کاشی کاری ایرانی همچنان مورد استفاده هنرمندان اصفهانی بود به طوری که در بیشتر بناها کاربرد داشت.

درحال حاضر کاشی کاری و کاشی سازی از هنرهای دستی اصفهان است و اساتید کاشی کار این هنر مانند مرحوم مصدق زاده و آقاحسین مصدق زاده و کارگاه های متعدد کاشی سازی به تولید این فرآورده هنری مشغول هستند. اصفهانی ها که یکی از هنرهای مشهود در آثار تاریخی به جا مانده از دوران های مختلف ، هنر کاشیکاری اسلامی به ویژه کاشی هفت رنگ – دانند و معتقد هستند رنگ های به کار رفته در هنر کاشی کاری ایرانی هر یک نشان از دوران خاصی از تاریخ است که با گذشت قرن ها، این کاشی ها تغییر رنگ نداده اند و رنگ آن ها همچنان ماندگار است.

رنگ هایی که در کاشی کاری ایرانی قدیم به کار برده شده به دلیل اینکه ترکیبی از سرب و قلع هستند از مقاومت زیادی برخوردارند به گونه ای که با گذشت قرن ها از عمر این رنگ ها ، همچنان زیبایی خاص خود را حفظ کرده اند، این درحالی است که در رنگ های جدید وارداتی، خیلی زود تغییر رنگ می دهد و دوام و پایداری رنگ های قدیم را ندارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه