دکوراسیون آشپزخانه قرن 21 شما این ده تا را کم دارد!

آشپزخانه: شکی نیست که پیشرفت‌های اخیر تکنولوژی به کارهای ما در خانه نیز نفوذ کرده و آشپزخانه به‌عنوان مهم‌ترین مکان منزل از نظر عملکردی، از این اتفاق بهره زیادی برده است. چه دوست داشته باشید لوازم آشپزخانه‌تان را در چیدمانی زیبا به نمایش بگذارید و چه بخواهید آنها را از دید پنهان کنید، 10 ایده نو و هوشمندانه‌ای که ما در اینجا معرفی می‌کنیم، به آشپزخانه شما برچسب قرن 21 را می‌زند.

آشپزخانه مدرن

1. مرکز کنترل و فرمان نصب کنید

اگر می‌خواهید آشپزخانه خود را به‌طور کامل بازسازی کنید، امکان نصب یک سیستم خودکار برای کنترل گرما، نور، صدا و حتی پوشش پنجره‌ها را بررسی کنید. با این دستاورد تکنولوژی، شما می‌توانید همه امکانات آشپزخانه خود را از یک نقطه کنترل کنید.
اکنون سیستم‌های هوشمند کمی در بازار وجود دارند که قابلیت کنترل همه‌چیز را داشته باشند؛ بنابراین بهترین راه‌حل این است که شما نیازهای اساسی خود را مشخص کرده، با یک کارشناس حرفه‌ای صحبت و مناسب‌ترین سیستم را برای خود انتخاب کنید.

گروه ساختمان هوشمند ماهان پیشنهاد ما به شما برای هوشمندسازی منزل‌تان است.

تجهیزات آشپزخانه مدرن

2. یک کشوی شارژ در نظر بگیرید

آشپزخانه نقطه کانونی خانه و مکانی است که همه افراد خانواده در آن رفت‌وآمد دارند و گاهی در آن جمع می‌شوند. باوجود ما در این فضای غیررسمی، مطمئنا لوازم برقی مثل لپ‌تاپ و تلفن همراه‌مان نیز حضور خواهند داشت اما باید این را بدانیم که این فضا با وجود ظروف داغ، بخار غذا و قابلمه‌های سنگین، محیط چندان امنی برای آنها نیست. پس چرا در طراحی آشپزخانه خود یک کشو یا کمد با امکانات شارژ برای‌شان در نظر نگیریم؟

پیشنهاد می‌کنم برای طراحی چنین فضایی در کابینت خود از گروه دکوراسیون داخلی آراد کمک بگیرید.

آشپزخانه جدید

3. فر خودتمیزشونده تهیه کنید

یکی از سخت‌ترین کارهای نظافت در آشپزخانه، زدودن چربی‌ها و آلودگی‌های درون فر است. یکی از لوازم جدیدی که در قرن 21 رونمایی شده، فرهای خودتمیزشونده هستند. این فرها از دستور تمیزکاری پیرولیتی بهره می‌گیرند. طبق این عملکرد، فر تا دمای بسیار زیادی داغ می‌شود و در نتیجه آن آلودگی‌ها و چربی‌ها می‌سوزند. سپس شما می‌توانید با یک پارچه مرطوب، خاکستر باقیمانده را پاک کنید.
در کنار این نوع فرها، فرهای ارزان‌قیمت‌تر دیگری نیز وجود دارند که مجهز به آسترهای کاتالیزوری هستند. این آسترها که دیواره‌های فر را پوشانده‌اند، چربی و آلودگی را جذب کرده و در دمای 200 درجه پایه می‌سوزانند؛ البته در این نوع فرها فقط دیواره‌ها تمیز می‌شوند و وظیفه تمیز کردن سینی و درب فر به خودتان محول می‌شود.

در این زمینه لوازم خانگی بکو را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

4. کشوها را جایگزین درب‌ها کنید

برای دسترسی راحت‌تر، مسلما کشو وسیله‌ای ایده‌ال‌تر است. اکنون بسیاری از آشپزخانه‌ها با تعداد زیادی کشوهای عمیق طراحی می‌شوند؛ زیرا دسترسی به ظروف سنگین و بزرگ از بالا خیلی آسان‌تر از رسیدن به آنها در انتهای کابینت است. تولیدکنندگان لوازم خانگی به دنبال ساخت ظرفشویی، یخچال و فریزرهایی به‌صورت کشویی هستند که در این صورت دیگر هیچ غذایی در ته یخچال فراموش نشده و نمی‌گندد یا اعضای خانواده برای شستن ظرف با چنین ظرفشویی سر و دست می‌شکنند.

شرکت مهر چوب آویژه می‌تواند برای داشتن آشپزخانه‌ای به‌روز به شما کمک کند.

هود جدید آشپزخانه

5. هوا را تصفیه کنید

فن‌های هواکش که بو و روغن را به بیرون منتقل می‌کنند، در آشپزخانه بسیار معمول هستند. بااین‌وجود طیف گسترده‌ای از آنها طراحی شده است. هودها در بعضی از آشپزخانه‌ها با دودکش‌های بلند و بزرگ در بالای اجاق‌گازها قرار گرفته‌اند. در برخی دیگر طراحی طوری صورت گرفته که دریچه‌های هواکش در سقف یا پشت درب‌های کابینت پنهان‌ شده‌اند اما تکنولوژی قرن 21 نوعی از هواکش متحرک را معرفی کرده است که روی سطح کابینت پنهان می‌شود و در زمان نیاز بالا می‌آید. برخی از این هواکش‌ها مجهز به سنسورهایی هستند که با تشخیص دما و بو فعال می‌شوند.

پیشنهاد ما به شما برای تهیه انواع سیستم‌های تهویه، شرکت تهویه اطمینان پارس است.

آشپزخانه مدرن و امروزی

6. پریزها را پنهان کنید.

همچنان که لوازم برقی بیشتری به آشپزخانه‌های ما افزوده می‌شود، نیازمان به پریز در مکان‌های در دسترس نیز بیشتر می‌شود. تاکنون تنها راه‌حلی که برای این مسئله به کار برده‌ایم، افزودن یک ردیف پریز پشت سر هم روی دیوار بوده که طراحی و کاشی‌کاری دیوار را خدشه‌دار کرده‌ است. با این سیستم‌های بالاآمدنی روی سطح کابینت و جزیره، به‌راحتی می‌توان دیوارها را نجات داد و پریزها را در مواقع غیرلازم از دید پنهان کرد.

برای طراحی کابینت‌های خود مطابق با این نیازها، گروه معماری مکعب را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

کشوی گرم کن در آشپزخانه مدرن

7. کشوی گرم‌کننده را فراموش نکنید

سیستم‌های پخت و پز کنونی اغلب مجهز به یک فر کوچک برای گرم کردن غذا نیز هستند. شما بشقاب غذای خود را چند دقیقه قبل از مصرف در آن قرار می‌دهید و سپس نوش جان می‌کنید. کشوهای گرم‌کننده نیز همین عملکرد را دارند و می‌توان آنها را در طراحی کابینت در هر جایی که دسترسی بهتری دارد مثل زیر فر لحاظ کرد. این کشوها نه‌تنها برای گرم کردن غذا بلکه برای گرم کردن نان نیز مناسب هستند.

شرکت لوازم خانگی هخامنش می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

آشپزخانه مدرن

8. پشت درب‌ها را جدی بگیرید

ماکروویوها روی سطح کابینت جاگیر و ناخوشایند هستند. شما می‌توانید برای آنها یک خانه در دل کابینت‌های خود مهیا کنید. فقط باید مراقب باشید که هنگام کار با دمای بالا درب کابینت را باز بگذارید. این ایده تنها برای مایکروفر و مایکروویو نیست. لوازم برقی کوچک دیگر مانند قهوه‌ساز و سرخ‌کن را نیز می‌توانید در طراحی کابینت خود لحاظ کنید. فقط نکته‌ای که در این مورد مهم است، قرار دادن لوازم با عملکرد مشخص در یک حوزه است. برای مثال لوازم برقی که برای تهیه صبحانه استفاده می‌کنید باید در یک حوزه قرار گیرند.

گروه دکوراسیون تی برای کمک به شما در طراحی کابینت‌های‌تان آماده هستند.

آشپزخانه جدید

9. یک واحد دفع زباله در زیر سینک خود در نظر بگیرید

شاید تصور کنید منظورمان همان سطل زباله‌های معمولی است که اغلب در کابینت زیر سینک جای می‌دهیم اما باید بدانید این واحدهای دفع زباله بسیار کارا، کامل و دوستدار محیط زیست هستند. در این سیستم‌ها زباله‌های غذا از طریق سیستم زهکشی دفع شده و توسط یک دکمه به قطعاتی بسیار کوچک تبدیل و سپس بازیافت می‌شوند. در برخی از موارد هم امکان تبدیل این مواد به کود وجود دارد که همین باعث می‌شود به‌عنوان راه‌حلی سبز و دوستدار محیط زیست معرفی شود.

پیشنهاد ما به شما تجهیزات آشپزخانه اخوان است.

کابینت مدرن

10. کتری خود را بازنشسته کنید

شاید مطلوب‌ترین نوآوری در آشپزخانه شیر آب جوش باشد؛ به معنایی که دیگر نیازی به انتظار برای جوشیدن آب در کتری نیست. این نوع شیرها گاهی در ترکیب با شیر آب اصلی آشپزخانه قرار می‌گیرند و مجهز به شیر فلکه‌ای سخت‌تر می‌شوند که آن را برای کودکان امن می‌سازد. نمونه‌های دیگری نیز وجود دارد که به‌صورت جدا و مستقل عمل می‌کند و شما می‌توانید آن را نزدیک شیر آب اصلی یا هر نقطه دیگر آشپزخانه اما دور از دسترس کودکان تعبیه کنید.

شیرآلات بهداشتی راسان پیشنهاد ما به شما در این زمینه است.

برای تهیه انواع تجهیزات آشپزخانه می توانید به این بخش در اهالی فن چیدانه سر بزنید و نمونه ها را ببینید و با صاحبان شرکت ها ارتباط برقرار نمایید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: فاطمه افشاریان

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه، 25 ایده شگفت انگیز!

چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه، 25 ایده شگفت انگیز!

دکوراسیون آشپزخانه قرن 21 شما این ده تا را کم دارد!

دکوراسیون آشپزخانه قرن 21 شما این ده تا را کم دارد!

لیست لوازم آشپزخانه عروس، عکس جدید 2020 ایکیا

لیست لوازم آشپزخانه عروس، عکس جدید 2020 ایکیا

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران certificate
مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

طراحان دکور هنرمند certificate
طراحان دکور هنرمند

طراحان دکور هنرمند

گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent