Chidaneh.com placeholder image

کافه ای خاص در مرکز خرید ولنجک

فضای اداری تجاری: در این مطلب دکوراسیون داخلی کافه ام در ولنجک اثر معمار شناخته شده هومن بالازاده را با هم بررسی می کنیم. مفهوم فضایی این پروژه ارائه یک توده مستحکم و مهم بود که ورودی سالن را به میز پذیرش پیوند می‌داد و هم‌چنین پشت بام و دیوارهای سازه را به عنوان یک عنصر پیوسته نشان می‌داد. این توده مستحکم نور مورد نیاز را به صورت غیرمستقیم فراهم می‌کند و هر نوع نور تند وتیز و پخش را حذف می‌کند.

هومن بالازاده
نمای بیرونی کافه ام ولنجک هومن بالازاده
هومن بالازاده

فیلم نت

فرم این سازه از روی هم قرار گرفتن دو سطح مدور شکل گرفت که بدین صورت نماهای مختلفی و متنوعی در فضا ایجاد می‌شد و هر فرد در هر نقطه از فضا نمای متفاوتی را تجربه می‌کرد. شیوه ساخت این توده مستحکم بر اساس استقرار این دو سطح مدور در زوایای مختلف و مهار کردن آن‌ها با سازه‌هایی از جنس استیل شکل گرفت.  

هومن بالازاده
نمای داخلی کافه ام ولنجک
هومن بالازاده

برای جلوگیری از کثرت مواد و مصالح از دو ماده اصلی برای خلق فضا و ایجاد جریانی از نور در فضا استفاده شد. پوشش سفید رنگ برای پشت بام و دیوارها در نظر گرفته شد و از چوب تیره برای کفپوش‌ها، قسمت‌هایی از دیوارها، مبلمان، ورودی، و میز پذیرش، و نیز آشپزخانه استفاده شد.

میز و صندلی قهوه ای در کافه ام

مشخصات پروژه کافه اِم :

  • مکان: ایران، تهران، خیابان ولنجک، مرکز خرید ولنجک، طبقه دوم
  • مشتری: برادران ظهوری
  • معمار: هومن بالازاده
  • تیم طراحی: بهرام افشاری، میلاد فرجی
  • پیمان‌کار: ژوبین یغمایی

هومن بالازاده
دکوراسیون داخلی کافه ام ولنجک
هومن بالازاده

چیدانه شما را با کافه اسپریس ، طراحی داخلی مدرن با مصالح سنتی نیز آشنا کرده است که یکی دیگر از آثارهومن بالازاده است. برای دیدن نمونه پروژه های دیگر این معمار شناخته شده می توانید به پروفایل اهالی فن هومن بالازاده سری بزنید و اطلاعات تماس با دفتر ایشان را نیز ببینید.

برای دیدن دکوراسیون کافه و رستوران به گالری عکس چیدانه مراجعه کنید.

به مابگویید: آیا شما تا به حال به کافه ام در ولنجک سر زده اید؟دکوراسیون کافه ام به نظر شما چگونه است؟ شما می توانید سوالات خود درباره طراحی فضای داخلی کافی شاپ ها و رستوران ها و دکوراسیون منزل را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.

منبع: archdaily | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران
پوریا در تاریخ 15 شهریور 1393
خیلی زیباست حتما یه سری به اونجا می زنیم.
avina در تاریخ 16 شهریور 1393
نه نرفتم.چه خوب معرفی کردید
avina در تاریخ 16 شهریور 1393
نه نرفتم.چه خوب معرفی کردید

ثبت دیدگاه