Chidaneh.com placeholder image

در دکوراسیون منزل نور سفید بهتر است یا زرد؟

به قلم: تحریریه چیدانه

از ما بپرسید. برای فضای داخلی منزل استفاده از چه نوری را پیشنهاد می دهید؟ آیا استفاده از لامپ آفتابی یا مهتابی در فضاهای مختلف، متفاوت است؟ به طور کلی نور سفید بهتر است یا زرد؟

انواع مختلفی از لامپ ها در بازار وجود دارند که در انواع نور سفید و زرد در فضای داخلی منزل تولید می شوند. حسی که از نور زرد به عنوان نور گرم یا همان نور آفتابی دریافت می شود، یادآور غروب خورشید است و برای استراحت مناسب است؛ بنابراین نور آفتابی برای نورپردازی اتاق خواب و نیز دکوراسیون غذاخوری پیشنهاد می شود.

تابلو فرش ریحان

مطلب مرتبط: دکوراسیون غذاخوری، برای میز ناهارخوری چه نوری مناسبه؟

دفتر معماری و هوشمند سازی کارناکو
نورپردازی ویلا
دفتر معماری و هوشمند سازی کارناکو

نورهای طبیعی و سرد مانند نور مهتابی یا همان نور سفید، یادآور نور آفتاب ساعات وسط روز است و حس انرژی و شادابی را تداعی می کند و به همین دلیل استفاده از این نور برای محیط های کارگاهی و کاری بیشتر استفاده می شود. استفاده از نور سفید و مهتابی در دکوراسیون اتاق خواب، باعث اختلال در خواب و خستگی چشم می شود. هم چنین برای مطالعه و کارهای چشمی نزدیک باید از نور زرد استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی کیمیا
نورپردازی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی کیمیا

در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی بهتر است از ترکیب نور سفید و زرد استفاده کنید، چراکه فعالیت های مختلفی بر حسب زمان در این فضا صورت می گیرد. در دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده از ترکیب نور سفید و زرد پیشنهاد می شود تا به تعادل رنگی رسیده، رنگ وعده های غذایی به درستی مشاهده شوند و به دلیل تنوع فعالیت ها چشم دچار خستگی و آسیب نشود.

در دکوراسیون سرویس بهداشتی اغلب از رنگ سفید استفاده می شود و نور سفید بر سردی فضا می افزاید. در این فضاها هم بهتر است ترکیبی از نور سفید و زرد را به کار ببرید. به طور کلی در بهترین حالت گفته می شود که از ترکیب نور زرد و سفید در فضای داخلی منزل استفاده کنید.

به ویترین کالای چیدانه بروید و با تنوعی از محصولات و کالاهای روشنایی بیشتر آشنا شوید. در قسمت افزودن دیدگاه پایین صفحه ما را با نظرات و پیشنهادات خود آشنا کنید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه