کاغذ دیواری برای سقف؛ 27 ایده خاص برای تزیین دیوار پنجم!

در نظر بیشتر ما کاغذ دیواری، همانطور که از اسمش پیداست پوششی برای دیوار است، اما جالب است بدانید که سقف به عنوان دیوار پنجم نیز می‌تواند پوششی کاغذی داشته باشد. به همین ترتیب استفاده از کاغذ دیواری برای سقف روشی منحصر به فرد، سریع و مقرون به صرفه برای ایجاد دکوراسیونی خاص و جالب توجه است. است با توجه به آنکه در گذشته به طور مفصل در مورد کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون صحبت کردیم، با چیدانه همراه باشید تا در این مطلب شما را با کاربرد کاغذ سقفی در دکوراسیون نیز آشنا کنیم، که به سادگی می‌تواند جلوه دکوراسیون داخلی شما را دو چندان کند!

کاغذ سقفی چیست؟

کاغذ دیواری سقفی که به آن کاغذ سقفی هم می‌گویند، در واقع همان کاغذ دیواری با جنس ضخیم‌تر و مرغوب‌تر است که به عنوان عنصری تزیینی برای سقف استفاده می‌شود. کاغذ دیواری سقف به عنوان عایقی در برابر گرما، صدا و رطوبت نیز کاربرد دارد و جایگزین بسیار خوبی برای رنگ سقف خانه و گچبری‌های غالبا پر هزینه در فضاهای داخلی است. کاغذ سقفی به ظاهرِ خام و ساده‌ی سقف، طرح و نقش زیبا می‌بخشد و باعث زیبایی و جذابیت دکوراسیون می‌شود. البته توجه داشته باشید که کاغذ دیواری برای سقف هر فضایی مناسب نیست و در تصمیم گیری باید دقت لازم را داشته باشید!

مطالب مرتبط: کاغذ دیواری ضخیم یا گرماژ بالا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مزایای استفاده از کاغذ دیواری برای سقف خانه

در رابطه با ویژگی‌ها و مزایای کاغذ دیواری سقفی در نگاه اول می‌توان به این نکته اشاره کرد که با نصب کاغذ دیواری برای سقف دیگر نیازی به سقف کاذب، رنگ آمیزی، گچبری و نورپردازی نیست و با هزینه بسیار مناسب‌تر و دردسر کمتر می‌توانید دکوراسیونی متفاوت و جذاب داشته باشید. به طور کلی نصب کاغذ دیواری سقفی همانند اجرای کاغذ دیواری معمولی و به مراتب ساده‌تر از رنگ کردن سقف است، چراکه به سرعت و بدون جابجایی لوازم فضای داخلی انجام می‌شود و دردسرهای رنگ‌آمیزی و گچبری را ندارد. 

از دیگر ویژگی‌های کاغذ دیواری سقفی این است که یک راه‌ آسان و ارزان قیمت برای پوشاندن عیب‌های ظاهری و نواقص موجود به روی سقف‌ها مانند ترک و لک محسوب می‌شود. البته فراموش نکنید که برای زیبایی بیشتر و جلوه بهتر کاغذ دیواری سقفی به نورپردازی سقف توجه ویژه‌ای داشته باشید!

همچنین طرح کاغذ دیواری سقف و مدل کاغذ دیواری سقف آنقدر از تنوع بالایی برخوردار هست که بتوانید با توجه به علاقه و سلیقه‌ی شخصی و همچنین سبک دکوراسیون منزلتان بهترین انتخاب را برای سقف منزل داشته باشید. در این زمینه دیدن عکس کاغذ دیواری برای سقف کار شما را راحت‌تر کرده و به راحتی می‌توانید ایده‌های خود را اجرایی کنید.

طرح و مدل کاغذ دیواری برای سقف

در اکثر موارد می‌توان از کاغذ دیواری برای سقف هم استفاده کرد اگرچه گاهی کاغذدیواری سقفی به طور ویژه فقط برای سقف نیز تولید می‌شود. پس نگران محدود بودن طرح و مدل کاغذ دیواری برای سقف نباشید! در انتخاب کاغذ دیواری سقف خانه انتخاب‌های شما محدود به رنگ و طرح خاصی نیست و می‌توانید انواع کاغذ دیواری سقف طرح دار را با طرح‌های هندسی، مدرن، گل‌دار و یا کاغذ سقفی ساده را انتخاب کنید. البته برای انتخاب بهترین مدل کاغذ دیواری برای سقف بهتر است به ابعاد فضای داخلی توجه ویژه‌ای داشته باشید!

مطالب مرتبط: رنگ مناسب کاغذ دیواری: رنگ های جدید کاغد دیواری مد سال

کاغذ دیواری برای سقف کوتاه با متراژ کم

اگر فضای شما کوچک با سقف کوتاه است می‌توانید با انتخاب مناسب کاغذ دیواری برای سقف کوتاه و رعایت برخی موارد، یک اتاق کوچک را بزرگ‌تر جلوه دهید. یکی از موارد این است که از کاغذ دیواری سقفی با طرح‌های ساده، رنگ ملایم و خطوط افقی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای داخلی‌تان استفاده کنید. 

همچنین استفاده از یک طرح و مدل کاغذ دیواری برای سقف و پوشش همه‌ی پنج دیوار، به خصوص برای اتاق‌های زیر شیروانی باعث ایجاد توهم ارتفاع می‌شود و برای اتاق‌های کوچک با ارتفاع کم انتخاب خوبی است، چون باعث می‌شود که سقف اتاق بلندتر دیده شود.

کاغذ دیواری برای سقف بلند

اگر فضای نسبتا بزرگ با سقف بلند در اختیار دارید می‌توانید از مدل کاغذ دیواری سقفی با طرح‌های نسبتا شلوغ و رنگ‌های قوی‌تر متناسب با فضای داخلی تان استفاده کنید تا هارمونی مناسب در دکوراسیون داخلی این فضا فراهم شود. 

کاغذ دیواری سقف را کجا استفاده کنم؟

به طور کلی کاغذ دیواری سقف را با توجه به ابعاد فضای داخلی‌تان می‌توانید در دکوراسیون تمام فضاهای زیر به کار ببرید:

 • کاغذ دیواری برای سقف پذیرایی
 • کاغذ دیواری برای سقف اتاق
 • کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه
 • کاغذ دیواری برای سقف لابی
 • کاغذ دیواری برای سقف مغازه
 • کاغذ دیواری برای سقف سرویس بهداشتی

در برخی فضاها کاغذ دیواری سقف می‌تواند در امتداد یک دیوار تا پوشش کل سقف ادامه پیدا کند، برای مثال به عنوان کاغذ دیواری سقف اتاق خواب برای دیوار پشت تخت خواب و یا به عنوان کاغذ دیواری سقف پذیرایی یا نشیمن برای دیوار پشت تلویزیون! 

مطالب مرتبط: مدل کاغذ دیواری پشت تلویزیون، 20 طرح جذاب!

در انتخاب کاغذ دیواری برای سقف به این موارد توجه کنید!

 • نصب کاغذ دیواری برای سقف‌هایی که شکل هندسی منظمی مانند مربع یا مستطیل دارند، مناسب است.
 • کاغذ دیواری سقفی می‌تواند در طرح‌های خاصی برش داده شود و به صورت ترکیبی روی سقف نصب و اجرا شود.
 • نصب کاغذ دیواری درون بخش‌هایی از سقف کاذب که دارای قاب‌بندی هستند، یکی از راه‌های دیزاین سقف است.
 • اگر سقف خانه دارای قسمتی پیش‌آمده یا هر نوع جزئیات معمارانه است، می‌توان بر اساس رنگ دیوارها این قسمت از سقف را کاغذ دیواری کرد.
 • رنگ کاغذ دیواری سقفی بهتر است در تضاد با رنگ دیوارها ولی هماهنگ با آنها و کاغذ دیواری‌ سقف خانه در قسمت‌های دیگر باشد.
 • در صورتی که رنگ دیوارها و اغلب وسایل و عناصر دکوراسیونی خنثی و ساده است، انتخاب کاغذ سقفی رنگارنگ، باعث جذابیت فضا شده و آن را از یکنواختی خارج می‌کند.
 • کاغذ دیواری سقف با سطوح درخشان و بازتاب دهنده، برای محیط‌هایی که نور خورشید کمی دریافت می‌کنند مانند راهروها مناسب‌تر است.
 • کاغذ سقفی تک رنگ و یا نقوش ریز و محو مناسب سبک‌های مینیمال و ساده است.
 • کاغذ دیواری سقف طرح دار مانند کاغذ دیواری سقفی طرح فرشته و کاغذ دیواری سقفی طرح‌ گل، برای سقف خانه‌هایی با سبک سلطنتی و شلوغ مناسب است.
 • کاغذ دیواری سقفی طرح آسمان که یکی از پرطرفدارترین مدل کاغذ دیواری برای سقف است و همچنین کاغذ دیواری سه بعدی برای سقف، در دکوراسیون مدرن و جدید هم به کار برده می‌شوند.

 

کاغذ دیواری برای سقف پذیرایی

با وجود اینکه می‌توان از عناصر مختلف دکوراسیونی مانند لوستر یا لامپ آویز برای تزیین سقف پذیرایی و دیگر مکان‌ها استفاده کرد، ولی تزیین سقف پذیرایی با کاغذ دیواری باعث می‌شود که سقف به نطقه کانونی خانه تبدیل شده و تمام نگاه‌ها را به خود جذب کند. انواع طرح کاغذ دیواری برای سقف پذیرایی در بازار موجود است ولی یکی از پرطرفدارترین مدل کاغذ دیواری سقف پذیرایی کاغذ دیواری برجسته سقفی با طرح و نقش‌های مختلف و کاغذ دیواری ساده برای سقف به رنگ سفید گچی است. برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری سقف پذیرایی، مطلب طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری را بخوانید.

کاغذ دیواری برجسته سقفی

این نوع کاغذ دیواری سقف پذیرایی برای کسانی که تصمیم دارند جلوه‌ای لوکس به فضای داخلی منزلشان ببخشند، بسیار مناسب است. کاغذ دیواری برجسته سقفی با هزینه مناسب و دردسر کم، می‌تواند جذابیتی منحصر به فرد در دکوراسیون پذیرایی یا نشیمن شما ایجاد کند.

کاغذ دیواری ساده برای سقف

استفاده از کاغذ دیواری سقفی ساده برای تمام دکوراسیون‌ها و در هر دوره‌ی زمانی مناسب است. امروزه بیشتر مردم تمایل دارند که از کاغذ دیواری سفید ساده برای سقف منزل خود استفاده کنند، چراکه فضای خانه را روشن و مدرن نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه نیز یک راه حلی عالی برای پوشاندن لکه‌های چربی، رطوبت و آلودگی سقف است. در انتخاب کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه، باید به ابعاد و اندازه آشپزخانه و طرح و رنگ کابینت‌ها و میزان نور موجود در فضا توجه کنید.

همچنین دقت کنید که از کاغذدیواری قابل شستشو  برای آشپزخانه استفاده کنید که قابلیت تمیز کردن داشته باشد. با خواندن مطلب کاغذ دیواری آشپزخانه  نیز می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

کاغذ دیواری برای سقف اتاق خواب

بهتر است در انتخاب کاغذ دیواری برای سقف اتاق خواب توجه داشته باشید که طرح‌های ساده و رنگ‌های ملایم‏، خنثی و سرد را انتخاب کنید تا آرامش و آسایش شما در طولانی مدت حفظ شود. 

یکی از پرطرفدارترین طرح‌ کاغذ دیواری برای اتاق خواب کاغذ دیواری سقفی طرح آسمان است که حسی رویایی و متفاوت را در اتاق خواب شما ایجاد خواهد کرد. کاغذ دیواری سه بعدی برای سقف اتاق خواب نیز گزینه‌ی دیگری است.

مطالب مرتبط: کاغذ دیواری سه بعدی، در این مدل ها گم می شوید!

کاغذ دیواری برای سقف اتاق خواب کودک

یکی از بهترین فضاها برای نصب کاغذدیواری سقف خانه، اتاق کودک است که دکوراسیون اتاق کودک را جذاب و زیبا می‌کند. از آنجایی که کودک در ابتدا زاویه دیدی به سمت بالا و سقف دارد، تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ دیواری سقفی می‌تواند در تقویت هوش و چشم و سرگرمی او نقش موثری داشته باشد. 

البته در انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری سقفی اتاق کودک توجه داشته باشید که طرح و رنگی را انتخاب کنید که با سایر وسایل موجود در اتاق هماهنگی داشته باشند و از انتخاب طرح‌های خیلی شلوغ پرهیز کنید! انواع کاغذ دیواری سقف اتاق کودک با طرح‌های شاد و رنگارنگ و همچنین طرح‌های کارتونی انتخاب‌های مناسبی هستند.

مطالب مرتبط: طرح کاغذ دیواری اتاق کودک، اینجا دنیای رویاست!

در چه مکان‌هایی نباید از کاغذ دیواری سقف استفاده کرد؟

 • در سقف‌هایی که قوس یا کجی دارند.
 • در سقف‌هایی که خود دارای طراحی و نورپردازی هستند.
 • در فضاهایی که نور خورشید کمی وارد آن می شود، استفاده از کاغذ دیواری سقفی فضا را تاریک و دلگیر می‌کند.
 • در فضاهایی که وسایل و دکوریجات آن طرح و نقش‌های زیادی دارند استفاده از کاغذ دیواری برای سقف می‌تواند فضا را شلوغ‌تر کرده و در طول زمان حس بدی به شما منتقل کند.

کلام آخر

از آنجا که توجه به سقف و زیباسازی آن به عنوان دیوار پنجم در جلوه‌ی دکوراسیون داخلی بسیار موثر است، استفاده از کاغذ دیواری برای سقف به عنوان یک راه سریع و کم هزینه برای طراحی سقف پیشنهاد می‌شود. از طرفی کاربرد کاغذ دیواری برای سقف با جذب کردن توجه‌ها به سمت بالا باعث بزرگتر دیده شدن فضای مورد نظر می‌شود. 

”اگر با خواندن این مطلب هنوز هم در تصمیم‌گیری در رابطه با انتخاب و استفاده از کاغذ دیواری سقفی مشکل دارید، متخصصین تزئینات و خدمات کف و دیوار در چیدانه می‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند.“

نویسنده: نادیا مهردادیان| عضو تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کاغذ دیواری برای سقف؛ 27 ایده خاص برای تزیین دیوار پنجم!

کاغذ دیواری برای سقف؛ 27 ایده خاص برای تزیین دیوار پنجم!

تزیین سقف با 10 ایده خیره کننده!

تزیین سقف با 10 ایده خیره کننده!

طرح کاغذ دیواری جدید، برای هال و پذیرایی

طرح کاغذ دیواری جدید، برای هال و پذیرایی

1398/11/12 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
مجله منزل  certificate
مجله منزل

مجله منزل

تیوا صنعت certificate
تیوا صنعت

تیوا صنعت

پیرو (Piro) certificate
پیرو (Piro)

پیرو (Piro)

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent