تبلیغات
شرکت سهامی فرش ایران ساقدوش F خانه مدیای راه یاب خلاق E
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 آذر 1393

خانه ای پر انرژی با رنگ های کدو تنبل!

دسته: نارنجی

رنگ نارنجی: نارنجی کدویی‌تنبلی، یک رنگ پر قدرت است که اگر می‌خواهید لوازم خانه‌تان مورد توجه دیگران قرار گیرد از آن استفاده کنید. بعد از آن هم حواستان باشد که حتما رنگ‌های همراه این رنگ را به دقت و درست انتخاب کرده باشید.

هماهنگی رنگ‌های مشابه با نارنجی، یعنی قهوه‌ای‌ها، قرمز‌ها یا زردهای مختلف، باعث رنگارنگ شدن پالت رنگی شما در عین حفظ یکدستی آن می‌شود. استفاده از آبی‌ (یعنی رنگ مکمل نارنجی که در دایره رنگ‌ها روبروی آن قرار دارد) باعث ایجاد حسی پر انرژی و پرتحرک می‌شود. آن دسته از افرادی که کمتر از دیگران در استفاده از رنگ ماجراجو هستند می‌توانند نارنجیِ قوی را تنها در کنار رنگ‌های خنثی به کار ببرند.

شما می‌توانید از این رنگ برای گرم کردن یک فضای داخلی سفید یا خاکستری مدرن استفاده کرده و با به کار بردن آن جلوی یکنواخت شدن فضا را بگیرید. یا با استفاده از این رنگ می‌توانید به یک فضای سنتی، که شاید بیش از حد در آن رنگ‌های تیره خنثی و رنگ چوب تیره به کار رفته است، حالتی زنده ببخشید. در اینجا 9 نمونه جمع‌آوری کرده‌ام که نشان می‌دهند استفاده از این رنگ در یک خانه می‌تواند چقدر زیبا و پرکاربرد باشد. در کنار این شش رنگ، رنگی که به رنگ کدوتنبل نزدیک هست، را معرفی کرده‌ایم.
 


 

 

1. دیوار متفاوت

درست است که استفاده از دیوارهای متفاوت راهی شناخته شده و معمول برای استفاده از یک رنگ جسورانه در اتاق هستند ولی کسی که طرفدار این رنگ است، همچنان هم یک طرفدار پر و پاقرص استفاده از این رنگ باقی می‌ماند. استفاده از رنگی چشمگیر مثل این نارنجی روی هر چهار دیوار، بخصوص اگر اتاق نور طبیعی کافی نداشته باشد، می‌تواند حالتی خفه‌کننده به اتاق بدهد. به همین دلیل هم به صاحب‌خانه‌ها پیشنهاد می‌کنم که از این رنگ تنها روی یک یا دو دیوار استفاده کنند. یا اینکه سقف را به این رنگ درآورند.
 


 

 

2. فاصله کابینت‌های آشپزخانه

ترجیحا وسایل و جاهایی که تمایل ندارید، برای سالیان سال عوضشان کنید را با رنگ‌های خنثی رنگ کنید. چیزهایی مثل کف زمین یا کانتر و کابینت‌های آشپرخانه.
تغییر دادن نمای بین کابینت‌ها، بخصوص اگر این فضا چندان بزرگ نباشد، نه وقت زیادی می‌برد و نه هزینه چندانی دارد و برای همین هم اگر بعد از مدتی از رنگ یک فضا خسته شوید می‌توانید براحتی آن را عوض کنید. حالا که اینطور است چرا کاری جسورانه نکنیم و این فضا را به رنگ نارنجی در نیاوریم؟ وقتی این رنگ، مثل نمونه‌ای که در تصویر می‌بینید، در کنار رنگ سفید و رنگ چوب قرار بگیرد نمایی بوجود می‌آید که هم مدرن و ساده است و هم گرم و دوست‌داشتنی.
 3. خطوط رنگی

استفاده از تنها کمی نارنجی کدویی هم می‌تواند تاثیر خیلی زیادی داشته باشد. برای همین هم اگر رنگ کردن یک دیوار کامل به این رنگ برای شما زیاده‌روی محسوب می‌شود می‌توانید فقط یک خط رنگی از آن روی دیوار ایجاد کنید. انجام این کار در اتاق بچه‌ها یا نوجوانان بسیار جواب خواهد داد. و از آنجا که مقدار رنگی مورد استفاده در این حالت زیاد نیست می‌توانید اجازه دهید خود بچه نارنجی مورد نظر خودش را انتخاب کند.
 

4. اثاثیه

اگر ترجیح می‌دهید دیوارها، سقف و کف خانه‌تان رنگ‌هایی خنثی داشته باشند، به اضافه کردن یک نارنجی شاد به اثاثیه خود فکر کنید. اثاثیه ممکن است گران قیمت باشند و برای همین قبل از خرید مطمئن شوید که این رنگ را دوست دارید و می‌خواهید مدت‌ها آن را داشته باشید. در عین حال نکته خوب درباره استفاده از اثاثیه یا لوازم تزیینی برای اضافه کردن یک لکه رنگی تاثیرگذار در اتاق این است که عوض کردن آن‌ها به نسبت کار راحتی است.
 

5.  نورپردازی

یکی از راه‌های محبوب، که نسبت به راه‌های دیگر غیر منتظره می‌باشد، استفاده از چراغ و آویز برای وارد کردن رنگ به یک اتاق است. چراغ‌هایی با اندازه‌ها و اشکال و رنگ‌های مختلف وجود دارند و استفاده از چراغ‌های سقفی با رنگ‌های جسورانه به عنوان نقطه مرکزی یک اتاق جذابیت خاصی دارد. این چراغ‌ها چشم را به بالا برده و می‌توانند باعث شوند فضای شما بزرگتر از آنچه واقعا هست به نظر برسد.
 6. داخل قفسه‌ها

به وسایل با ارزشتان توجهی که لیاقتش را دارند نشان داده و داخل بوفه یا قفسه‌ای که این وسایل در آن هستند را با یک نارنجی آتشین رنگ بزنید. می‌توانید کمی از این رنگ را در طاقچه یا تورفتگی دیوار هم استفاده کنید. لکه‌های کوچک رنگی را در نقاط مختلف اتاق به کار ببرید تا چشم به دنبال آن‌ها در فضا حرکت کرده و تمام اتاق را بچرخد.
 

7. لوازم غیرتزئینی

حتی برای کاربردی‌ترین وسایل یک اتاق هم به فکر یک رنگ شاد و جذاب باشید. انتخاب رنگ در این جعبه‌ها و کلاسورها هم جذابیت خودش را دارد. این رنگ‌ها به اتاق حسی شاد و سرحال می‌دهند.
 8. دیوار بیرون خانه

با رنگ کردن یک دیوار بیرونی به رنگی متفاوت از دیگر دیوارها، رنگ نارنجی را به بیرون خانه ببرید. این رنگ برای فضاهای بیرونی مناطق سردسیر یا بارانی عالی است چرا که باعث ایجاد حالتی گرم در عصرهای سرد پاییزی می‌شود.
 9. در ورودی

فرقی نمی‌کند سبک خانه شما چه باشد، هر چه باشد انتخاب یک در ورودی به رنگ نارنجی کدویی کار اشتباهی نخواهد بود. ولی اگر این رنگ را برای درب ورودی انتخاب کردید پیشنهاد ما این است که تا جای ممکن برای چارچوب و تزئینات اطراف درب از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، البته مگر این که خانه شما به سبک مینیمالیستی و معاصر ساخته شده باشد. این امر به این دلیل است که هر چه خطوط یک خانه ساده‌تر و تمیزتر باشند، راحت‌تر می‌توان در آن از یک پالت رنگی چشمگیر، بدون شلوغ کردن فضا، استفاده کرد.

به ما بگویید: آیا شما هم طرفدار رنگ نارنجی کدویی هستید؟ از این رنگ به چه شکل در خانه‌تان استفاده کرده‌اید؟ عکس‌هایتان را برای ما در بخش ایده‌های شما چیدانه بفرستید...


منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 5620 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 10 آذر 1393

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبل نوین طرح مبل نوین طرح
22 نمونه کار

تلفن: 77449969
گروه دکوراسیون داخلی فرداد گروه دکوراسیون داخلی فرداد
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 02177752003
فرش کیوان فرش کیوان
19 نمونه کار

تلفن: 02144973921
کابینت آشپزخانه آکاژو کابینت آشپزخانه آکاژو
14 نمونه کار

تلفن: 09124362924
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173