تبلیغات
F فارست F چوب و هنر E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

24 دی 1393

خانه خود را با رنگ های سیاه و سفید نونوار کنید

پالتهای رنگی: شاید تصمیم داشته باشید با تغییر هوا و فصل چیدمان داخلی منزل خود را نو‌نوار کنید؛ و یا حتی بخواهید با وسایلی که از دست دوم فروشی‌ها خریده‌اید این کار را انجام دهید. بنابراین با چیدانه همراه باشید.
شما می‌توانید کار خود را بر اساس پالت رنگی سیاه و سفید شروع کنید و
 در کنار آن از رنگ‌های مختلف فصلی را در وسایلی مانند ظرف‌ها و حوله‌ها استفاده کنید و در عین حال وسایل آشنا را به شیوه‌ای ناآشنا در کنار هم قرار دهید. 
 

وقتی نوبت به طراحی فصلی می‌رسد، می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. حال و هوای کلی اتاق غذاخوری را که در آن دکور سیاه و سفید در کنار رنگ‌های پاییزی قرار گرفته‌اند رنگ‌ها را مشخص می‌کنند. تناسب نقش اصلی و محوری را در چیدمان میز برای یلدا بازی می‌کند: پارچه‌های کتانی و ظروف بدون این‌که حس شلوغی ایجاد کنند میز را پر می‌کنند.
 

این رومیزی از قطعه‌ای از پارچه‌ای نقش‌دار و سبک انتخاب شده است و با استفاده از چسب، پارچه و روبان‌های ابریشمی را به حاشیه‌های آن وصل کرده است. پشت این پارچه به رنگ سیاه، خاکستری، و قرمز است و شما می‌توانید از این سمت رومیزی برای روزهای خاص استفاده کنید.
 

سطوح بیرونی این کمد را می‌توانید به رنگ دلخواه‌تان در آورید و از این کمد در اتاق غذاخوری و برای نگهداری از ظروف پذیرایی و هم‌چنین وسایل کار استفاده کنید.
 

در طراحی فصلی تمرکز  خود را بر روی فضاهایی مانند اتاق غذاخوری، اتاق نشیمن، و فضای ورودی قرار دهید. 
نمونه‌ای از چیدمان پاییزی را ببینید...

 

 از کوسن‌های طرح‌دار به رنگ نارنجی در برخی از اتاق‌های خانه استفاده کنید تا تم فصلی مورد علاقه‌‌تان بیش‌تر به چشم بیاید.
حالا دیوارهای اتاق غذاخوری به رنگی خاص و زیبا درآمدند. و یک رنگ خاکستری که دارای مقادیر اندکی رنگ سبز در خود است در اینجا جای گرفته است. این رنگ جزء آن رنگ‌های بینابینی است که بسته به رنگ‌هایی که در کنار آن قرار می‌گیرند ظاهر متفاوتی پیدا می‌کند.
 

کارت‌هایی که سطحی شبیه تخته سیاه دارند را به دستمال سفره‌ها در هر بشقاب گره بزنید و برای نوشتن نام مهمانان روی این کارت‌ها از ماژیک‌های گچی مایع استفاده کنید. وقتی مهمانی تمام شود می‌توان این نوشته‌ها را پاک کرد و از کارت‌ها دوباره استفاده کرد.
 

وسیله‌ای که در مرکز میز قرار گرفته یک گلدان زیبا است که در آن آفتاب‌گردان‌ و گل‌های ادریسی قرار دارد. طبیعتا همه عاشق استفاده از عناصر طبیعی مانند شاخه‌های کوچک درختان و گل‌ها در طراحی‌های مخصوص روزهای تعطیل هستند.
باید ها و نباید های چیدن میز غذا خوری در مهمانی ها !

 

کدو تنبل‌های مصنوعی که از یک فروشگاه صنایع دستی خریداری شده‌اند در درون یک سبد دو طبقه روی هم قرار گرفته‌اند. اگر زمان کافی برای خریدن و چیدن گل‌ها نداشید، به سادگی از همین سبد به عنوان عنصر مرکزی میز غذاخوری استفاده می‌کرد.

 

کوسن‌های نارنجی رنگ در فصل پاییز به اتاق نشیمن اضافه می‌شوند که با پاسپارتو قاب‌ها هماهنگی بصری دارد. شما می‌توانید حرف اول اسمتان یا هر علامتی را که دوست دارید روی یک قطعه چوب MDF حک کنید و  آن را روی طاقچه شومینه قرار دهید. در کنار این قطعه MDF،  چند کدو تنبل مصنوعی و چند شی تزئینی دیگر که در عکس بالا می‌بینید قرار دارد و هم‌چنین عنکبوتی که در عکس بالا می‌بینید از یک دسته‌دوم فروشی خریداری شدهو در این فضا قرار گرفته است.
 

از پالت رنگی سیاه و سفید خانه خود در قسمت‌های دیگر نیز استفاده کنید تا فضای کلی خانه مناسب جشن‌های باستانی شود. شما در هر فضا پالت رنگی سیاه و سفید را حفظ کنید اما در عین حال از چند شی تزئینی و رنگی هم استفاده کنید.
 

با نزدیک شدن یلدا قفسه کتاب اتاق نشیمن را می‌توان تبدیل به قفسه‌ای برای نگهداری از وسایل مختلف کرد و آن را با چیزهایی پر کرد که هنگام سرگرمی در روزهای تعطیل بسیار به درد بخور هستند. 

ظروف قدیمی را از انباری دربیاورید

 

در قفسه پایینی سبدهایی قرار دارند که داخل آن‌ها کدو تنبل‌های مصنوعی قرار گرفته‌اند. اگر از فضاهای نگهدارنده به درستی و دقت استفاده شود این فضاها نیز می‌توانند به خانه زیبایی اضافه کنند.
 

یک گربه سیاه رنگ که از یک دسته‌دوم فروشی خریداری شده است در جلوی یک تابلو که در آن نشانه‌هایی از کدو تنبل است قرار گرفته است.
 

حوله‌های رنگی جلوه‌هایی فصلی به رخت‌شوی‌خانه اضافه می‌کنند.
 

از زیبایی گل‌ها استفاده کنید و از آن‌ها برای ساختن یک تاج گل استفاده کنید. این تاج گل هنوز شاداب و سرزنده است و با افتخار به در ورودی خانه آویزان شده است. این تاج گل برای شما نشانه‌ای از پیداری و ماندگاری لحظات عاشقانه‌تان است.
 

این ساعت ظاهری خاص دارد و به همین دلیل قسمت خراب آن اصلا به چشم نمی‌آید و اصلا تفاوت چشم‌گیری با نوع سالم آن ندارد.
 

شما می‌توانید گیاهان مختلف مرتبط با فصل را خریداری کنید و در این فضا قرار دهید، تا مهمانان هنگام ورود حس خوبی داشته باشند و از ورود به خانه لذت ببرند. این چیدمانِ ورودی، خداحافظی در شب یلدا با فصل پاییز را برای شما دوست داشتنی‌تر می‌کند.
 

گل‌ها و گیاهان فصلی که در درون گلدان بزرگ قرار بگیرند می‌توانند عنصر بصری زیبایی به فضای ورودی خانه اضافه کنند.
 

سه کدوی قلیایی بزرگ بر روی هم قرار گرفته‌اند و جلوه‌ای خاص و متفاوت به فضای ورودی خانه داده‌اند. کدوهای قلیایی جایگزین‌های خوبی برای کدو تنبل‌ها هستند. این نوع کدوها دارای رنگ‌ها و اشکال گوناگونی هستند و البته طعم‌های دلنشین و خوبی را با خود به همراه دارند.
 

این فانوس‌ها را نیز به فضای ورودی خانه‎تان اضافه کنید. البته این فانوس‌ها مخصوص کریستمس هستند و دارای تزئینات زیادی هستند. البته شما می‌توانید تزئینات این فانوس‌ها را برداشته و از آن‌ها استفاده کنید.

با شتاب به سمت انباری بروید و لوازم قدیمی را بیرون بیاورید، برای شب یلدا خانهتان را محیا کنید، فقط! یادتان نرود که از تغییرات پاییزی منزلتان عکس بگیرید و آن را در بخش ایده‌های شما با ما و دیگر دوستان‌تان به اشتراک بگذارید...

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: چیدانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

نشان کردن
  • 4011 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 24 دی 1393

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
ویترین دکور ویترین دکور
40 نمونه کار

تلفن: 02188398074
وود آس وود آس
20 نمونه کار

تلفن: 09194464670
مبلمان آترین مبلمان آترین
15 نمونه کار

تلفن: 02176205168
گروه معماری خانه آرا گروه معماری خانه آرا
10 نمونه کار

تلفن: 031۳۴۴۱۵۶۳۶
دفتر شما دفتر شما
3 نمونه کار

تلفن: 02128420
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173