visibility 11048 today 1396/4/31

رنگ خاکستری در دکوراسیون خانه مهسا و حامد، معجزه معاصر!

منبع: مجله منزل | نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: استودیو پر 

تورهای خانه گردی: در راه برگشت به خانه بودم؛ همین‌طور که قدم‌زنان پیاده‌رو را طی می‌کردم، تمام تصاویری که از صبح دیده بودم، در سرم یادآوری شد. چهره‌های مختلف، رنگ و صحنه‌هایی که امروز تجربه کرده‌ام مانند همیشه ذهنم را شلوغ کرده بود. کمی خسته بودم، ولی می‌دانستم جایی در انتظارم است که همه خستگی و ازدحام شهر را از من می‌گیرد. خانه‌مان را دوست دارم، کنج به کنج آن را با عشق چیده‌ایم و برای آن نقشه‌ها ریخته‌ایم. کلید را در قفل می‌چرخانم؛ چه آرامش و سکوت دلچسبی...

blog post

خانه ی آپادانا

خانه مهسا و حامد در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: دو نفر
 • شغل ساکنین خانه: کارمند
 • موقعیت: شهر: تهران/ محله: شهرک آپادانا
 • متراژ فضا:150  متر مربع
 • سال ساخت: حدود سال 1360
 • طبقه: سوم
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق‌خواب: سه خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: 2 عدد
 • سبک دکوراسیون: معاصر
 • رنگ‌های غالب: سفید و خاکستری روشن
 • ویژگی برجسته طراحی: یکنواختی و هماهنگی بصری
 • طراح: گروه طراحی متفاوت
 • مدت زمان طراحی داخلی: حدود سه ماه
 • بازسازی‌شده
 • هزینه دکوراسیون: حدود 180 میلیون تومان

blog post

خانه ی آپادانا

مبلمان و وسایل در خانه آپادانا

 • مبلمان پذیرایی: فروشگاه سالونی، 10 میلیون تومان
 • میز جلو مبلی پذیرایی: فروشگاه نیروانا، 1.2 میلیون تومان
 • میز ناهارخوری وارداتی: فروشگاه آناهیتا، 5 میلیون تومان
 • صندلی‌های ناهارخوری: فروشگاه سالونی، حدود 5 میلیون تومان
 • فرش پذیرایی: فروشگاه مدنو، 2.5 میلیون تومان

blog post

خانه ی آپادانا

 • تخت‌خواب: فروشگاه استقبال، حدود 6 میلیون تومان
 • مبلمان تخت‌خواب‌شو نشیمن: 4 میلیون تومان
 • فرش نشیمن: بازار بزرگ فرش، 3 میلیون تومان
 • میز آشپزخانه: 1.2 میلیون تومان

blog post

خانه ی آپادانا

آرامش در فضای داخلی خانه: ساده و خنثی!

«خونه جاییه که حال آدم خوب باشه، این حال خوب می‌تونه مثل خونه ما آروم ِآروم باشه یا رنگی رنگی و پر سر و صدا، حال خوب رو نمی‌شه خرید، اما می‌شه ساخت».

سبک دکوراسیون در خانه ما معاصر بوده و تا حد ممکن سعی کرده‌ایم ساده و بی‌آلایش باشد. با وجود آنکه در طراحی داخلی جزئیاتی وجود دارد، اما خلوتی، سادگی، ترکیب نور و رنگ‌های ساده و خنثی، آرامش عجیبی به ما می‌دهند. در خانه ما هیچ‌چیز شدید نیست درست مثل خود ما! در تمام طول دوره بازسازی، تمرکز ما بر ایجاد حس و حالی آرام در فضا بود، تا جایی که در فضا از رنگ‌های تند استفاده نکردیم!

blog post

خانه ی آپادانا

با توجه به اینکه هر دوی ما شاغل هستیم و خارج از محیط منزل انواع رنگ، طرح و جزئیات روبه‌روی ما قرار دارد؛ دوست داشتیم فضایی را در منزل ایجاد کنیم که سراسر آرامش باشد. این حس و حال با فضای خارجی منزل هم‌خوانی دارد؛ چون از محوطه بیرون منزل هم در بیشتر مواقع به‌جز صدای پرندگان صدایی به گوش نمی‌رسد و این سکوت و آرامش، دلیل اصلی ما برای انتخاب و خرید این خانه بود.

blog post

خانه ی آپادانا

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بدون تزئینات اضافی

دکوراسیون آشپزخانه بدون تزئینات و لوازم دکوری اضافه، طراحی شده است. رنگ سبز سدری روشن برای دیوار آشپزخانه و نیز کاشی‌های مربعی کوچک بین کابینت، فضا را اختصاصی کرده و سفیدی دکوراسیون را شکسته است. کابینت سفید مدرن با خطوط صاف و بدون دستگیره و اکسسوری نیز گویای سبک دکوراسیون آشپزخانه است.

مطلب مرتبط: کابینت سفید، دکوراسیون آشپزخانه دلباز و پر نور!

blog post

خانه ی آپادانا

ترکیب رنگی در چیدمان خانه معاصر

از آنجایی که رنگ‌های خنثی، فرصت تصویرسازی بیشتری به ذهن می‌دهد، رنگ‌های غالب خانه ما سفید و خاکستری روشن است. ما از رنگ‌های آوانگارد به‌خصوص برای مکان‌هایی که نیاز به آرامش دارند، استقبال نکردیم، چراکه سادگی و آرامش فضای بصری برایمان مهم بود.

مطلب مرتبط: با رنگ طوسی آشتی کنید!

blog post

خانه ی آپادانا

در بعضی قسمت‌هایی مثل نشیمن، کمی رنگ وارد فضا شده است، چراکه در دکوراسیون آن به تماشای تلویزیون می‌نشینیم و فضای مجازی را نیازمند رنگ دیدیم، اما باز هم تمام تلاش خود را کردیم که در استفاده از رنگ‌ها اغراقی به وجود نیاید.

استفاده از قالیچه سنتی با رنگ‌های گرم در فضای نشیمن و در کنار کوسن‌هایی به رنگ زرد و کرم، بازتابی از نقوش فرش را نشان می‌دهد، ولی تمام رنگ اضافه شده به نشیمن در همین توضیح خلاصه می‌شود. پرده مدرن و لوستر ساده، جایگاه مدرن خود را حفظ کرده‌اند. با توجه به وسایل و مبلمان موجود در این فضا، دکوراسیون نشیمن را می‌توان با ‌عنوان سبک تلفیقی معرفی کرد.

blog post

خانه ی آپادانا

جریان نور، رنگ و دکوراسیون

مهم‌ترین ویژگی طراحی در خانه ما، یکنواختی و هماهنگی بصری در تمام خانه است؛ مثل جریانی پیوسته از رنگ، نور و دکوراسیون. اگرچه اتاق و فضاهای مختلف با دکوراسیون متفاوتی در منزل دیده می‌شود، اما در مجموع، هماهنگی میان اجزا برای ما اهمیت زیادی داشت. فضاهای طراحی شده برای مهمانی‌های کوچک، محیطی راحت و دوست‌داشتنی فراهم کرده که آنها را به‌عنوان مکانی برای پناه بردن به غار تنهایی و دور بودن از دیگران نیز تعریف می‌کنیم. سعی بر این بود که هر دوی این موارد بدون اختلاف در کنار هم قرار بگیرند.

blog post

میز و صندلی غذاخوری

جریان نور را به‌خوبی در پنجره خانه می‌توان حس کرد. در فضایی که میز و صندلی ناهارخوری قرار گرفته‌اند، هماهنگی دکوراسیون به وضوح به چشم می‌خورد. فضای مدرن در کنار پرده ساده خاکستری، صندلی‌های مخملی به رنگ پرده و لوستر ساده با قاب فلزی مکعب مستطیلی به خوبی به تصویر کشیده شده است. برای کف‌پوش خانه از لمینیت به رنگ روشن خنثی استفاده شده و نبود فرش هم که به دلیل سبک دکوراسیون خانه است، نتوانسته گرمای دنج خانه را بر هم بزند. رنگ خاکستری روشن برای دیوار خانه هم از دیگر اجزای مدرن و البته کلیدی در طراحی داخلی خانه به حساب می‌آید.  

blog post

خانه ی آپادانا

داستان طراحی داخلی منزل مهسا و حامد

در ابتدای روند کار و قبل از شروع بازسازی خانه، هفته‌ها صرف وب‌گردی و انتخاب عکس‌هایی شد که با سلیقه ما هماهنگ باشد.  ما به سرعت توانستیم دیدگاهمان را به طراح منتقل کنیم و با اعتماد به او و بیان نیاز و روحیاتمان به ایده اولیه طراحی برسیم. طراحی خانه ما برای متخصص آن، شبیه به نقاشی بر یک بوم بود و مثل یک اثر هنری نه با پیش‌بینی و مشابه‌سازی، بلکه با حرکت روزبه‌روز و شناخت از روحیات مخاطب انجام می‌شد.

blog post

خانه ی آپادانا

طراحی و چیدمان منزل را با وسواس زیادی انجام دادیم

جامعه ما در دوران گذر از سنت به مدرنیته است. اگرچه بسیاری از سنت‌های گذشته، خوب و دارای کارکرد مفید هستند، اما بسیاری از قالب‌های مدرن با نیازمندی‌های زندگی امروزی تطبیق و سازگاری بیشتری دارند. فضاهای بیش ‌از اندازه منحنی و دارای پیچ‌وخم در قیاس با فضاهای مستطیل شکل و خطوط صاف، کمتر به مذاق فضاهای ذهنی منظم و ساختار یافته خوش می‌آید. سبک خانه ما ساده، تا حد ممکن مینیمال و عاری از منحنی‌های زیاد است که با وسواس ذهنی یا بهتر بگوییم علاقه زیاد ما به نظم و ترتیب سازگارتر است. تقریبا در فضای منزل ما خطوط منحنی دیده نمی‌شود و این برای ما که ذهن ساختار یافته داریم بهترین اتفاق است.

ما تمام قسمت‌های خانه را با وسواس زیادی طراحی و چیدمان کردیم؛ به همین علت از تمام قسمت‌ها لذت می‌بریم و تفاوتی برایمان ندارد.

blog post

میز جلو مبلی متفاوت

سبک معاصر را در این فضا ببینید

اگر به خوبی به دکوراسیون پذیرایی خانه نگاه کنید، همه ویژگی‌های گفته ‌شده را درک خواهید کرد. استفاده از رنگ خنثی خاکستری که در طیف‌های مختلف به‌کار برده شده، ویژگی اصلی دکوراسیون خانه مهسا و حامد است. طاقچه کوچک روی دیوار که مدرنیته را به خوبی بیان می‌کند، نمای بتنی دارد. قرار گرفتن رنگ بنفش در مبلمان پذیرایی، انتخاب هوشمندانه‌ای است که بر طراحی داخلی تأکید دارد. میز جلو مبلی چوبی در کنار فرش هم گرما و آرامش بیشتری به خانه داده است. مبلمان چستر فیلد، پایه‌های چوبی و رنگ استفاده‌شده نیز مشخصه‌های سبک معاصر را بیان می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ المان معماری معاصر که هر خانه‌ای به آن نیاز دارد

blog post

خانه ی آپادانا

توصیه مهسا: کار را به کاردان باید سپرد!

طراحی منزل یک هنر و یک حرفه جدی است. ممکن است شما فردی با سلیقه باشید و یا حتی در طراحی هم نظرات خوبی ارائه کنید، اما به احتمال زیاد، بدون استفاده از یک طراح خوب، پول و سرمایه خود را دور خواهید ریخت. یک طراح خوب، مخصوصا اگر مجری هم باشد، شما را در انتخاب گزینه‌های بهینه کمک خواهد کرد. هزینه بالا همیشه به کار باکیفیت بالا منجر نمی‌شود و البته این را هم باید در نظر بگیرید که لزوماً هر طراحی هم این توانایی را ندارد. آنچه ما آموختیم این است که داشتن یک طراح خوب، قابل اعتماد و با تجربه می‌تواند تجربه سخت بازسازی و نوسازی را به یکی از شیرین‌ترین تجربیات زندگی تبدیل کند.

مطلب مرتبط: طراحی دکوراسیون منزل از نگاه طراحان حرفه ای، ۱۴ راز ناگفته!

blog post

خانه ی آپادانا

گیاهان آپارتمانی، سبزینگی درون فضای خانه

چشم‌انداز خانه ما و محوطه مجموعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، بسیار سرسبز است. با این‌ وجود، ما در خانه، گیاهان آپارتمانی نیز نگهداری می‌کنیم، چراکه وجود گیاهان در خانه، انرژی مثبت فراوانی را به جریان می‌اندازد. 

برای دیدن تصاویر بیشتر از دکوراسیون منزل به سبک معاصر به پروفایل عکاس سری بزنید. شما هم می توانید تصاویر خانه زیبای خود را به شماره تلگرام 09388547140 ارسال کنید تا برای تور خانه گردی این بار مهمان خانه شما باشیم.

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

 رنگ خاکستری در دکوراسیون خانه مهسا و حامد، معجزه معاصر!

رنگ خاکستری در دکوراسیون خانه مهسا و حامد، معجزه معاصر!

دیزاین آشپزخانه مدرن، 10 دکوراسیون شیک و زیبا از برترین خانه های چیدانه!

دیزاین آشپزخانه مدرن، 10 دکوراسیون شیک و زیبا از برترین خانه های چیدانه!

کسب و کارها پیشنهادی
گلخانه و گل و گیاه حیدری certificate
گلخانه و گل و گیاه حیدری

گلخانه و گل و گیاه حیدری

میز و صندلی گلدسیت certificate
میز و صندلی گلدسیت

میز و صندلی گلدسیت

محصولات دکوراتیو آیلاموند certificate
محصولات دکوراتیو آیلاموند

محصولات دکوراتیو آیلاموند

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent